ترامپ: روز های آینده یک آزمون واقعی خواهد بود

به گزارش راوه بلاگ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بعد از گذراندن یک شب در بیمارستان به دلیل ابتلا به ویروس کرونا می گوید حال او فعلا خوب است، اما چند روز آینده یک آزمون واقعی خواهد بود.

ترامپ: روز های آینده یک آزمون واقعی خواهد بود

به گزارش بی بی سی، این ویدئو عصر شنبه منتشر شد و پس از آن بود که پزشکان و مقام های کاخ سفید تصویر ضد و نقیضی از وضع سلامتی او ارائه کردند.

پزشکان ترامپ گفتند که حال او خوب است، اما رئیس کارکنان کاخ سفید نسبت به آن ابراز نگرانی کرد.

ترامپ در ویدئویی چهار دقیقه ای از پزشکان و پرستاران در مرکز پزشکی والتر رید واقع در نزدیکی واشنگتن پایتخت قدردانی کرد.

او گفت: قبلا حالم خیلی خوب نبود، اما حالا خیلی بهترم و بعدا افزود: حدس می زنم چند روز آینده یک آزمون واقعی باشد. باید ببینیم دو سه روز آینده چه می گردد.

به علاوه او گفت فکر می کنم به زودی بازخواهم گشت تا مبارزات اتنخاباتی را به خاتمه برسانم.

او از همه کسانی که در آمریکا و دنیا برای او آرزوی سلامتی نموده اند سپاسگزاری کرد.

ترامپ یک ماه دیگر با انتخابات روبروست. ابتلا او به ویروس کرونا که آدینه فاش شد کارزار انتخاباتی او را مختل نموده است.

اظهارات پزشکان و مقام کاخ سفید

ساعاتی پیشتر شان کانلی، پزشک ترامپ، گفت حال او در پی شب اول بستری شدن در بیمارستان برای مداوای کووید-19 خیلی خوب است. شان کانلی گفت او اکسیژن دریافت نمی نماید و برای 24 ساعت تب نداشته.

اما لحظاتی بعد مارک مدوز، رئیس کارکنان کاخ سفید، ابراز نگرانی کرد و گفت که ترامپ هنوز در جهت روشنی به سوی بهبودی قرار ندارد.

از طرف دیگر دمکرات ها نسبت به اطلاعاتی که دولت ارائه می نماید ابراز تردید می نمایند.

چاک شومر رهبر اقلیت دمکرات سنا در توییتر نوشت: در خصوص مساله ای به اهمیت سلامت رئیس جمهور، ما نمی توانیم دروغ ها و بی کفایتی این دولت را تحمل کنیم. احتیاجمند حقیقت هستیم.

به گفته کاخ سفید انتظار می رود او برای چند روز در مرکز پزشکی والتر رید در نزدیکی واشنگتن تحت درمان باشد.

دکتر کانلی گفت که نسبت به بهبود حال آقای ترامپ محتاطانه خوشبین است، اما گفت نمی تواند زمان ترخیص او از بیمارستان را پیش بینی کند.

روایت پزشکان از سوی مدوز که با خبرگزاری آسوشیتدپرس صحبت می کرد زیر سوال رفت. او گفت که بعضی از علائم حیاتی ترامپ در 24 ساعت اخیر خیلی نگران نماینده بوده و 48 ساعت آینده حیاتی خواهد بود. او افزود ما هنوز در جهت روشنی به سوی بهبودی کامل نیستیم.

ترامپ که 74 سال دارد و چاق به حساب می آید از نظر آسیب پذیری مقابل کووید-19 در معرض خطر بالا واقع شده است. پزشکان یک داروی مرکب آزمایشی به او تزریق نموده اند و داروی ضدویروسی رمدسیویر هم دریافت نموده.

او پیشتر در توییتی نوشت: پزشکان، پرستاران و کل اعضای مرکز عالی والتر رید و دیگر موسسات بی نظیری که به آن ها پیوسته اند حیرت انگیزند... با یاری آن ها من حال خوبی دارم!

سایر اظهارات پزشکان

دکتر کانلی در پاسخ به سوالات مکرر در خصوص نصب اکسیژن به رئیس جمهور آمریکا گفت: در این لحظه نه و دیروز هم در حالی که با تیم (ما) بود، زمانی که ما اینجا بودیم، به او اکسیژن وصل نشده بود.

اکنون تایید شده است که پزشکان روز آدینه درحالی که آقای ترامپ هنوز در کاخ سفید بود به او اکسیژن وصل کردند، اما معلوم نیست آیا دچار مشکل تنفسی بوده و به آن احتیاج داشته یا نه.

دکتر کانلی گفت در این مقطع ما خیلی از پیشرفت رئیس جمهور خوشحالیم و افزود که علائمی شامل سرفه خفیف و گرفتگی بینی اکنون درحال رفع شدن و بهبود است.

همچنین این حرف تیم پزشکان که گفتند که 72 ساعت از تشخیص بیماری می گذرد سردرگمی وجود دارد. اگر این موضوع تایید گردد یعنی ترامپ در حالی که احتمالا از آلودگی خود خبر داشت در دو رویداد انتخاباتی شرکت کرد.

دکتر کانلی بعدا در بیانیه ای که کاخ سفید منتشر کرد تاکید نمود که به اشتباه گفته 72 ساعت و افزود ابتلای او ابتدا عصر سه شنبه تشخیص داده شد.

شان دولی، یک پزشک دیگر، گفت که ترامپ روحیه فوق العاده خوبی دارد و از او نقل قول کرد که احساس می کنم می توانم امروز اینجا را ترک کنم.

دکتر کانلی گفت حال ملانیا همسر آقای ترامپ که او هم مبتلا شده خیلی خوب است.

بانوی اول آمریکا خود را در کاخ سفید قرنطینه نموده است.

میچ مکانل رهبر جمهوری خواستار سنا گفت که با ترامپ تلفنی صحبت نموده است.

او در توییتی نوشت: حالش خوب به نظر می رسد و می گوید حال خوبی دارد.

بنابه گزارش ها حداقل هفت نفر از کسانی که در مراسم معرفی نامزدی ایمی برت در کاخ سفید شرکت داشتند مبتلا شده اند

سایر مبتلایان

هوپ هیکس دستیار نزدیک ترامپ - که ظاهرا ابتدا علائم بیماری در او ظاهر شد - بیل استپین مدیر کارزار انتخاباتی ترامپ و کلی ان کانوی مشاور سابق کاخ سفید هم مبتلا شده اند.

سه سناتور جمهوری خواه مایک لی، تام تیلیس و ران جانسون هم به ویروس آلوده شده اند.

ترامپ همچنان امور را در دست دارد. تست مایک پنس معاون او که در صورت وخامت حال رئیس جمهور زمام امور را در دست خواه گرفت منفی بوده.

همزمان بحث درباره تایید نامزدی نامزد آقای ترامپ برای پر کردن کرسی خالی دیوان عالی ادامه دارد.

چاک شومر رهبر اقلیت سنا گفته است که پیش بردن نامزدی قاضی ایمی کنی برت در سنا با توجه به ابتلای چند سناتور از جمله در کمیه قضایی که مسئول آنالیز این نامزدی است غیرمسئولانه و خطرناک است.

با این حال میچ مکانل رهبر اکثریت جمهوری خواه گفت این فرآینده با استفاده بیشتر از جلسات مجازی پیگیری خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 18 آبان 1399 بروزرسانی: 18 آبان 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1523

به "ترامپ: روز های آینده یک آزمون واقعی خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: روز های آینده یک آزمون واقعی خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید