تداوم کارسازی چک های قدیمی، چک های جدید از 5 فروردین توزیع می شوند

به گزارش راوه بلاگ، سخنگوی اجرای قانون جدید چک با بیان اینکه از پنجم فروردین چک های جدید توسط بانک ها به مشتریان ارائه می شوند،گفت: در سال جدید مشخصاً فقط چک های جدید باید در سامانه صیاد ثبت شوند و چک های قدیمی کما فی السابق و به رویه قبلی خود بدون نیاز به ثبت در سامانه صیاد، پردازش می شوند.

تداوم کارسازی چک های قدیمی، چک های جدید از 5 فروردین توزیع می شوند

به گزارش خبرنگاران، آمنه نادعلی زاده در یک برنامه تلویزیونی گفت: از پنجم فروردین ماه سال جاری، چک های جدید بنفش رنگ توسط شبکه بانکی توزیع و به مشتریان ارائه می شود؛ بر روی این چک ها عبارتی تحت عنوان کارسازی این چک منوط به ثبت صدور، دریافت و انتقال آن در سامانه صیاد است درج شده است.

وی افزود: صادرکنندگان چک های جدید، باید اطلاعات مربوط به تاریخ، مبلغ و هویت گیرنده را علاوه بر برگه چک در سامانه صیاد نیز ثبت کنند. این افراد می توانند از درگاه های بانکی خود شامل اینترنت بانک، همراه بانک یا اپلیکیشن های پرداخت به سامانه صیاد دسترسی داشته باشند.

نادعلی زاده ادامه داد: البته زمانی که صادرکننده چک، ثبت چک را در سامانه صیاد انجام می دهد و بر روی برگه چک نیز معین می کند که چک برای چه کسی با چه تاریخ و مبغلی صادر شده و چک را به ذی نفع آن تحویل می دهد؛ ذی نفع چک نیز با مراجعه به سامانه صیاد، باید اطلاعات مندرج ثبت شده مرتبط با خود را در سامانه صیاد کنترل و در صورت اطمینان و تطابق اطلاعات چک را تأیید و دریافت کند و در غیر این صورت چک را نپذیرد.

ذکر این نکته ضروری است، در صورتی که ثبت الکترونیکی چک های جدید در سامانه صیاد انجام نشود، بانک نمی تواند وجه چک را پرداخت کند.

سخنگوی اجرای قانون جدید چک اعلام نمود که هنوز فراخوانی برای جمع آوری دسته چک های قدیمی داده نشده است و برگه چک های قدیمی کما فی السابق و به رویه قبلی خود بدون نیاز به ثبت در سامانه صیاد، پردازش می شود. البته بانک مرکزی در آینده زمانی را برای جمع آوری دسته چک های قدیمی معین خواهد کرد.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2160

به "تداوم کارسازی چک های قدیمی، چک های جدید از 5 فروردین توزیع می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم کارسازی چک های قدیمی، چک های جدید از 5 فروردین توزیع می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید