تاسیس کتابخانه در شهرها و روستاهای پرجمعیت فاقد کتابخانه

به گزارش راوه بلاگ، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در آذربایجان غربی، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان چالدران به ریاست حسن محمدزاده، فرماندار شهرستان چالدران و با حضور خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی، اصغر فراهانی، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری، غفار عزیزی، معاون اداری و مالی کتابخانه های عمومی استان، سمیه رحمان پور، معاون امور کتابخانه ها و همکاری های کتابخانه های عمومی؛ سعید عطارد، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، صمد حقیقت طلب، معاون امور تربیتی آموزش و پرورش، سجاد پولادی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی چالدران و سایر اعضا در سالن جلسات فرمانداری برگزار گشت.

تاسیس کتابخانه در شهرها و روستاهای پرجمعیت فاقد کتابخانه

خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این جلسه از سیاست نهاد کتابخانه های عمومی کشور مبنی بر توسعه دامنه ارائه خدمات کتابخانه های عمومی خبر داد و گفت: اداره کل کتابخانه های عمومی آمادگی خود را مبنی بر استقرار کتابخانه عمومی در شهرهای بدون کتابخانه و روستاهای پرجمعیت به نام یک پایگاه فرهنگی و مطالعاتی با هدف افزایش میزان دسترسی به کتاب اعلام می کند.

معصومی از رویکرد اجتماعی کتابخانه های عمومی به نام یکی از اهداف این پایگاه فرهنگی در سال جاری یاد کرد و اضافه نمود: کتابخانه های عمومی افزون بر رسالت ذاتی خود با برنامه های فرهنگی ترویجی کتابخانه های عمومی استان آذربایجان غربی در راستای بهبود جایگاه کتابخانه ها و همچنین تربیت شهروندان مسئول تلاش خواهد کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان غربی به تعطیلی کتابخانه های عمومی ناشی از شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و اضافه نمود: با اجرای برنامه های فرهنگی به صورت مجازی و همچنین اجرای طرح کتاب پیک سعی شده است ارتباط بین کتابخانه های عمومی و مراجعین به این مراکز فرهنگی را حفظ کنیم.

حسن محمدزاده، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان چالدران هم در این جلسه بر لزوم فراهم کردن بسترهای اشتیاق به کتابخوانی در جامعه تاکید کرد و اضافه نمود: ارتباط بیشتر کتابخانه های عمومی با ظرفیت ها و پتانسیل های که در شهرستان مستقر هستند در این راستا کارساز خواهد بود.

محمدزاده در ادامه از طرح استقرار کتابخانه های عمومی در روستاهای پرجمعیت با هدف افزایش میزان دسترسی به کتابخانه های عمومی استقبال کرد و اضافه نمود: اداره کتابخانه های عمومی با همکاری بخشداری و دهیاران در اسرع وقت نسبت به شناسایی اماکن و روستاهای مستعد اقدام نمایند.

فرماندار چالدران، در سرانجام بر اهمیت استفاده از پتانسیل خیرین در راستای تجهیز امکانات و غنی سازی منابع کتابخانه های عمومی چالدران اشاره کرد و گفت: با راه اندازی پویش های مجازی و اطلاع رسانی برای جذب کمک خیرین می توانیم گام های بلندی در راستای رونق و شکوفایی کتابخانه های عمومی برداریم.

سجاد پولادی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی چالدارن گزارشی از عملکرد یک ساله فعالیت های این اداره در سال 99 و نتایج مصوبات جلسه قبلی انجمن ارائه کرد.

برگزاری جلسه با حضور فرماندار و بنیاد علوی جهت رسیدگی به تعهدات بنیاد در قبال کتابخانه های عمومی شهرستان چالدران، شناسایی روستاها و اماکن مستعد استقرار کتابخانه عمومی یا دفاتر پیشخوان کتابخانه روستایی از طریق کتابخانه های عمومی و بخشداران، ارائه طرح پیشنهاد جانمایی کتابخانه گردشگری در مجموعه سیاحتی و گردشگری سیدصدرالدین از طریق اداره کل کتابخانه های عمومی استان از از مهم ترین مصوبات جلسه بود.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 17 مرداد 1400 بروزرسانی: 17 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2554

به "تاسیس کتابخانه در شهرها و روستاهای پرجمعیت فاقد کتابخانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاسیس کتابخانه در شهرها و روستاهای پرجمعیت فاقد کتابخانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید