بن سلمان خواهان میانجیگری نخست وزیر عراق در روابط ایران - عربستان شد

به گزارش راوه بلاگ، میدل ایست آی به نقل از منابع مطلع مدعی شد ولیعهد عربستان سعودی از نخست وزیر عراق خواسته است میان ریاض و ایران میانجیگری را شروع کند.

بن سلمان خواهان میانجیگری نخست وزیر عراق در روابط ایران - عربستان شد

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، پایگاه خبری میدل ایست آی به نقل از منابعی که آنها را مطلع خوانده و نامشان را فاش نکرده، مدعی شد که اولین تماس تلفنی که مصطفی الکاظمی نخست وزیر جدید عراق پس از انتخاب شدندش دریافت کرد از محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی بوده است و بن سلمان از الکاظمی خواسته است میانجی گری میان ایران و عربستان سعودی را شروع کند.

میدل ایست آی در ادامه نوشت: اگرچه بن سلمان، الکاظمی را از هر کاندیدای دیگری به خودد نزدیک تر خواهد دانست، از سرگیری مذاکرات میان واشنگتن و تهران نیز از نظر راهبردی خبر خوبی برای عربستان سعودی نیست.

این پایگاه خبری همچنین مطرح نمود که عربستان سعودی به خاطر خروح سامانه های دفاع موشکی آمریکا از عربستان تحت فشار جدیدی قرار گرفته تا محاصره مالی سه ساله قطر را به انتها برساند. تا آن جا که امیر کویت هیئتی را برای شروع دوباره میانجیگری به قطر فرستاده است.

در ادامه، میدل ایست آی درباره سیاست های آمریکا و عربستان سعودی در منطقه به نقل از یک مقام عراقی نوشت: در حالی که ترامپ[رئیس جمهور آمریکا] مدعی است که سیاست فشار حداکثری او علیه ایران کارآمد بود است، واقعیت این است که سیاست آمریکا در خلیج فارس، کارزار عربستان سعودی در یمن که دیگر از عهده آن بر نمی آید و فشار بر ایران دچار مشکل شده اند. شکست یک راهبرد آمریکایی برای مقابله با ایران چیزی است که سعودی ها باید در نظر بگیرند. ترامپ تا زمانی که نام خودش روی یک توافق نباشد، وارد مذاکره با ایران بر سر یک توافق هسته ای جدید نخواهد شد. این امر ممکن است به توافقی فراتر میان واشنگتن و تهران منتهی گردد.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 858

به "بن سلمان خواهان میانجیگری نخست وزیر عراق در روابط ایران - عربستان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بن سلمان خواهان میانجیگری نخست وزیر عراق در روابط ایران - عربستان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید