برگزاری جشنواره طلوع پارس به صورت مجازی

به گزارش راوه بلاگ، حمیدرضا عوض دخت دبیر سومین جشنواره ملی فیلم کوتاه داستانی و مستند طلوع پارس مطرح کرد به دلیل شیوع بیماری کرونا سومین دوره این رویداد به صوت مجازی برگزار می گردد.

برگزاری جشنواره طلوع پارس به صورت مجازی

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، حمیدرضا عوض دخت دبیر جشنواره ملی فیلم کوتاه داستانی و مستند طلوع پارس درباره برگزاری سومین دوره این رویداد فرهنگی گفت: سال گذشته به دلیل وقوع سیل در شیراز این جشنواره برگزار نشد و توان و قابلیت های مجموعه در خدمت یاری به سیل زدگان منطقه سعدی شیراز نهاده شد. سال جاری نیز با توجه به شیوع ویروس کرونا و شرایط موجود در جامعه، برای حفظ روحیه هنرمندان تصمیم گرفته شد که با برنامه ریزی تمام فرآیند های اجرایی به صورت دیجیتال، سومین دوره جشنواره ملی طلوع پارس در فضای مجازی و در بستر سایت اینترنتی جشنواره برگزار گردد.

وی با تاکید بر اهمیت توجه به مقوله فرهنگ در شرایط روز جامعه، بیان نمود: اهالی فرهنگ و هنر با استفاده از توان رسانه ای و هنری خود و با هدایت و مشورت متخصصان حوزه سلامت می توانند در فرهنگسازی مقابله با این بیماری و کاهش شیوع آن در جامعه نقش مهمی ایفا نمایند. هنر نقشی اساسی در بازسازی روحیه افراد جامعه در دوره بیماری کرونا دارد.

دبیر سومین جشنواره فیلم طلوع پارس درباره مجازی بودن این رخداد فرهنگی بیان کرد: در این دوره کلاس های آنلاین فیلمسازی با حضور اساتید سینمای ایران و جوانان پیروز فیلمساز برنامه ریزی شده که در فضای مجازی جشنواره برگزار خواهد شد. در واقع می توان گفت این رویداد، یک جشنواره آموزش محور هست.

عوض دخت درباره میراث فرهنگی ناملموس به عنوان بخش ویژه این دوره از جشنواره ملی فیلم طلوع پارس اظهار کرد: میراث فرهنگی ناملموس به معنای اقدام ها، نمایش ها، ابرازها، دانش، مهارت ها و نیز وسایل، اشیا، صنایع دستی و فضا های فرهنگی مرتبط با آن ها است که جوامع، گروه ها و در بعضی موارد افراد، آن ها را به عنوان بخشی از میراث فرهنگی خود می شناسند.

وی ادامه داد: میراث فرهنگی ناملموس هویت و پشتوانه تاریخی و فرهنگی هر ملتی محسوب می گردد که باید برای ثبت، ضبط و مستند کردن آن کوشش کرد. جشنواره ملی فیلم کوتاه طلوع پارس نیز ظرفیتی برای به نمایش گذاشتن گنجینه مهم میراث فرهنگی ناملموس کشورمان است.

عوض دخت در خاتمه گفت: اهمیت و توجه به میراث فرهنگی ناملموس زمینه های رونق مالی و گردشگری را فراهم خواهد نمود. هنرمندان فیلمساز نیز برای مستند کردن میراث غنی به دست آمده از گذشتگان به میدان خواهند آمد.

فیلمسازان تا 30 فروردین 1399 می توانند آثار خود را صرفا به وسیله سایت این جشنواره به نشانی www.toloofilm.com ارسال نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 652

به "برگزاری جشنواره طلوع پارس به صورت مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری جشنواره طلوع پارس به صورت مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید