برنامه زیرپوستی فرهاد و فراز برای استقلال؛ صدر جدول در 5 هفته!

به گزارش راوه بلاگ، هفته هجدهم رقابت های لیگ برتر در شرایطی از امروز شروع می شود که استقلال بعد از برتری اش در رقابت های جام حذفی، باید این بار به تبریز رفته و برابر ماشین سازی در رقابت های لیگ به میدان برود. این بازی سومین دیداری است که فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی جدید آبی ها روی نیمکت می نشیند و فرصت دارد تیمش را به دو رقیب بالانشین جدول، یعنی پرسپولیس و سپاهان نزدیک تر کند. پیش از شروع رقابت های این هفته، پرسپولیس و سپاهان هرکدام با 34 امتیاز به طور مشترک صدرنشین لیگ هستند و استقلال با 30 امتیاز در رده سوم قرار گرفته است. فرهاد مجیدی پیش از دیدار امروز ابتدا در رقابت های لیگ از سد فولاد گذشته و بعد هم در جام حذفی پیکان را شکست داده است.

برنامه زیرپوستی فرهاد و فراز برای استقلال؛ صدر جدول در 5 هفته!

بازی امروز برای او و فراز کمالوند به عنوان دستیار اصلی اش، آغاز عصر جدیدی در لیگ برتر محسوب می شود؛ فصلی که می تواند آن ها را تا چند هفته دیگر در صدر جدول هم قرار دهد! شاید با توجه به فرمی که این روز ها پرسپولیس و سپاهان دارند، این موضوع ادعایی گزاف باشد، ولی نگاهی به دیدار های آینده استقلال نشان می دهد که دست کم تا پنج هفته دیگر، شرایط برای فرهاد مجیدی و فراز کمالوند در باشگاه استقلال مناسب است و آن ها با رجحان احتمالی در بازی های پیش رو، نه تن ها می توانند تیم های رقیب در صدر را تحت فشار قرار دهند، بلکه بسته به نتایجی که پرسپولیس و سپاهان می گیرند، می توانند امید زیادی به صدرنشینی هم داشته باشند.

نکته مهم این است که بخش زیادی از امتیازاتی که محمود فکری، سرمربی استقلال در نیم فصل اول به دست آورد، در همین بازه زمانی به دست آمد و حاصل این پنج دیداری بود که در زیر به آن ها اشاره می شود. به عبارت ساده تر، فرهاد و فراز پیش از رسیدن به دربی حساس تهران، پنج بازی تقریبا ساده دارند که پیروزی در آن ها می تواند شرایط را به نفع این باشگاه تغییر دهد.

ماشین سازی

دیدار امروز با ماشین سازی، آغاز دیدار هایی است که دست کم روی کاغذ برای فرهاد مجیدی و مجموعه اش ساده به نظر می رسد. ماشین سازان این روز ها شرایط خوبی ندارند و با ایستادن در قعر جدول، حسابی پریشان احوال هستند. از این مورد گذشته، تغییرات پی در پی در سطح سرمربیگری این باشگاه، ثبات را هم از آن ها گرفته است. ماشین سازی از 17 بازی قبلی اش فقط یک برد داشته و با 10 شکست، بعد از نساجی، دومین تیمی است که بیشترین شکست را در لیگ دارد. آن ها فعلا با 9 امتیاز قعرنشین جدول رده بندی هستند.

پیکان

بعد از دیدار با ماشین سازی قعرنشین، فرهاد مجیدی و استقلال باید به مصاف پیکان بروند؛ دیگر تیمی که در نیمه پایین جدول قرار گرفته است. پیکانی ها به تازگی در جام حذفی به استقلال باخته و از گردونه رقابت ها کنار رفته اند. این تیم در لیگ برتر نیز تقریبا سینوسی کار کرده و فعلا از 17 بازی، با 21 امتیاز در رده یازدهم جدول رده بندی قرار گرفته است. پیکانی ها تقریبا از لحاظ تعداد برد، مساوی و پیروزی شرایط یکسانی دارند و به یک اندازه در هر بخش نتیجه گرفته اند.

صنعت نفت

تنها تیمی که در هفته های پیش رو و قبل از دربی در نیمه بالای جدول واقع شده است و با استقلال مصاف می دهد، همین صنعت نفت است. البته که آبادانی ها هم از فرم درخشانی که در نیم فصل اول داشته اند حسابی فاصله گرفته و این روز ها با دور شدن از صدر جدول به رتبه ششم سقوط کرده اند. هرچند با توجه به اختلاف امتیاز اندکی که با سایر رقبا وجود دارد، صنعت نفت می تواند همچنان تیم خطرناکی برای استقلال باشد، ولی پرواضح است که اگر فرهاد مجیدی در دو بازی قبل از این دیدار بتواند تیمش را برنده زمین کند، از لحاظ روحی به نسبت تیم صنعت نفت می تواند رجحان داشته باشد.

شهرخودرو

شهرخودرو یا پدیده؟ این تیم همان طورکه اسمش مدام در حال تغییر است، شرایطش در جدول رده بندی نیز بالا و پایین می شود. این تیم مشهدی اگرچه ابتدای فصل نتایج قابل قبولی نگرفت، ولی رفته رفته با مهدی رحمتی به ثبات رسید و چند برد ارزشمند به دست آورد. البته درست همان روز هایی که مهدی رحمتی می خواست از ثبات تیمش نتیجه بگیرد، واگذاری مالکیت این باشگاه رخ داد و دوباره همه چیز در شهرخودروی سابق و پدیده فعلی به هم ریخت. از این موارد گذشته باید به خروج ستاره های این تیم از ترکیب مهدی رحمتی هم اشاره کرد؛ فرشاد فرجی به پرسپولیس رفته و شاید امین قاسمی نژاد، ستاره خط حمله این تیم نیز تا روز بازی با استقلال در ترکیب تیم فرهاد مجیدی مقابل خودشان بازی کند! این عوامل دست به دست هم داده تا شهرخودرو که فعلا با 22 امتیاز در رده دهم قرار گرفته، شرایطش مبهم باقی بماند.

ذوب آهن

دیگر تیم قعرنشینی که استقلال با فراز و فرهاد مجیدی قرار است در هفته های آینده روبه رویش قرار بگیرد، ذوب آهن است؛ تیم اصفهانی که روزگاری مدعی قهرمانی در لیگ بود و در نیم فصل حال و روز خوشی نداشت. ذوب آهن نیم فصل اول با وجود بازی های قابل قبول در امر نتیجه گیری پیروز ظاهر نشد و همواره یکی از تیم های پایین جدول بود. تغییرات در این باشگاه از راه رسید و ذوبی ها امیدوار شدند از قعر جدول خودشان را جدا کنند. اگرچه از زمانی که سرمربی این تیم عوض شده، شرایط برای ذوب آهن بهتر شده، ولی همچنان این تیم یکی از سه تیم قعر جدول است و شرایط مساعدی ندارد.

آن ها از 17 بازی گذشته، هفت شکست داشته اند و عنوان سومین تیم پرشکست لیگ را یدک می کشند. البته شاید تا زمان بازی با استقلال شرایط ذوب آهن تغییر کند و بهتر شود، ولی با توجه به مسائل این تیم، بعید است تا آن زمان، ذوب آهن خودش را به بالای جدول رده بندی برساند.

پرسپولیس

دقیقا بعد از پنج بازی با تیم های پایین و میانی جدول، فرهاد و فراز به یکی از سخت ترین دیدار های ممکن می رسند؛ بازی حیثیتی در دربی. اگر این دو تا پیش از جدال با پرسپولیس امتیازات مهم بازی های ساده قبلی را به دست آورده باشند، دیدار دربی می تواند جدالی برای صدرنشینی تلقی شود (با این پیش فرض که پرسپولیس هم فرم ایدئالش را تا آن زمان حفظ کرده باشد).

همان طورکه در بالا اشاره شد، استقلال نیم فصل اول با محمود فکری درست در همین بازه زمانی امتیازات را جمع کرد و خودش را به صدر جدول رساند، حالا علاوه بر این مورد، فرهاد مجیدی فولاد را هم پیش از این پنج دیدار در لیگ شکست داده (کاری که فکری نتوانست انجام دهد) تا دست کم امیدوار باشد در مقایسه با سرمربی قبلی استقلال شرایط بهتری دارد. اگر در این مدت همه چیز آن طور که هواداران استقلال تصور می کنند رقم بخورد، طبیعی است که بعد از پنج هفته، زوج فرهاد و فراز لبخند پهن تری به لب داشته باشند.

منبع: فرارو
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2119

به "برنامه زیرپوستی فرهاد و فراز برای استقلال؛ صدر جدول در 5 هفته!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه زیرپوستی فرهاد و فراز برای استقلال؛ صدر جدول در 5 هفته!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید