باشگاه پرسپولیس برای واگذاری قیمت گذاری شد

به گزارش راوه بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان خصوصی سازی، علیرضا صالح با حضور در برنامه نبض ورزش از شبکه خبر، درباره آخرین شرایط واگذاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس، گفت: میل به واگذاری این دو باشگاه کاملاً وجود دارد و حتی اولین دستور رئیس جمهور به وزیر اقتصاد در سال 99 تسریع در فرایند واگذاری تمام بنگاه های دولتی بوده است.

باشگاه پرسپولیس برای واگذاری قیمت گذاری شد

رئیس کل سازمان خصوصی سازی درباره سازوکار خصوصی سازی دو باشگاه توضیح داد: در مرحله اول اقداماتی که انجام می گردد، اساسنامه دو شرکت طبق فرمت های سازمان بورس به روز رسانی می شوند. حال اینکه این اقدامات چگونه انجام گردد، بستگی به همکاری مدیران دو باشگاه و وزارت ورزش دارد که البته وزارت تمام قد ایستاده تا این کار صورت بگیرد.

صالح اشاره نمود: تا به امروز تقریباً قیمت گذاری باشگاه پرسپولیس معین شده است و حتی این باشگاه برنامه سه ساله اش را هم به ما داده است، البته مدیران باشگاه به دنبال ارائه برنامه 5 ساله بودند ولی ما اجازه ندادیم و با برنامه 3 ساله باشگاه را وارد بورس می کنیم. قرار نیست ما به صورت یک باره باشگاه ها را واگذاری کنیم، ابتدا اساسنامه ها تغییر می نماید و بعد هم باید صورت های اقتصادی انجام گردد و در ادامه با برگزاری مجمع های فوق العاده کارها باید جلو برود.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی درخصوص بدهی های سنگین استقلال و پرسپولیس یادآور شد: این دو شرکت مشمول ماده 141 هستند ولی اگر کار واگذاری استادیوم ها به آنها انجام گردد، آنها از ورشکستگی خارج می شوند. علاوه بر این قرار نیست سهام باشگاه ها در بورس به صورت یک جا به فروش برسد و ابتدا تنها 5 درصد برای کشف قیمت و 5 درصد هم برای سهام شناور تا حباب ایجاد نگردد، عرضه خواهد شد.

وی با بیان اینکه قطعا برای طرفداران دو باشگاه در واگذاری جایگاهی در نظر می گیریم خاطر نشان کرد: هر شرکتی که می خواهد به بورس برود باید برنامه 3 ساله کسب و کار بدهد و هر زمانی که نتواند این برنامه را پیاده کند در بورس به مشکل بر خواهد خورد، چون مردم بر اساس برنامه شرکت ها به بورس وارد می شوند. اگر یک شرکت تجاری قواعد بورس را رعایت نکند و مغایر برنامه اش حرکت کند، دچار مشکل می گردد. باشگاه پرسپولیس قراردادهای برنامه 3 ساله خود را بسته و کار در باشگاه استقلال هم در حال اجرا است. تا زمانی که این کارها صورت نگیرد، ما قطعاً فرایند واگذاری را انجام نمی دهیم.

صالح در سرانجام تاکید نمود: مسئله مهم دیگر معین شدن حساب وکتاب های دو باشگاه با فدراسیون، وزارت ورزش و صندوق قهرمانان و پیشکسوتان است که تا زمانی که روشن نگردد، اصلاً وارد بورس نمی شوند. اخیرأ هیئت واگذاری مصوب نموده که این باشگاه ها در بورس پذیرش شوند و می خواهیم تا شهریور ماه این کار را انجام دهیم.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 704

به "باشگاه پرسپولیس برای واگذاری قیمت گذاری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باشگاه پرسپولیس برای واگذاری قیمت گذاری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید