اینترنت سریع و ارزان با شبکه ملی اطلاعات

به گزارش راوه بلاگ، برخلاف باور عمومی شبکه ملی اطلاعات هیچ ارتباطی با قطع شدن اینترنت ندارد و ضمن حفظ ارتباط با اینترنت جهانی با کوتاه کردن راستا، سرعت تبادل را افزایش و امنیت اطلاعات کاربران را تامین می نماید.

اینترنت سریع و ارزان با شبکه ملی اطلاعات

امروز دیگر ارتباط و تعامل از سطح خانواده، دوستان و محله فراتر رفته و افراد با گوشی های هوشمندشان می توانند به راحتی با هر شخصی در هر جای دنیا ارتباط بگیرند. تعداد کاربران شبکه های اجتماعی که برای تعامل از سراسر دنیا به هم وصل می شوند خیلی بیشتر از جمعیت برخی شهرها و حتی کشورها شده است. اما پیش احتیاج این ارتباطات برخورداری از اینترنت است که دسترسی و میزان پهنای باند آن می تواند کیفیت تعاملات را تحت تأثیر قرار دهد.

در ایران طبق برنامه پنجم توسعه، دولت با هدف بهبود پهنای باند و افزایش سرعت و دسترسی به اینترنت در تمام نقاط کشور موظف به راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است.

نمونه خوب در این زمینه کشور کره جنوبی است که توانسته با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات و بومی کردن حدود 80 درصد پهنای باند، جزء صاحبان پرسرعت ترین اینترنت در دنیا باشد.

بر خلاف باور عمومی شبکه ملی اطلاعات، هیچ ارتباطی با قطع شدن اینترنت بین المللی ندارد.

شبکه ملی ضمن حفظ ارتباط با اینترنت دنیای با کوتاه کردن جهت، سرعت تبادل را بالا برده و امنیت اطلاعات را برای کاربران تامین می نماید.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1871

به "اینترنت سریع و ارزان با شبکه ملی اطلاعات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینترنت سریع و ارزان با شبکه ملی اطلاعات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید