اولیانوف پس از نشست وین: توافق در دسترس است

به گزارش راوه بلاگ، نماینده روسیه در گفت وگوهای وین پس از نشست امروز کمیسیون مشترک برجام گفت که شرکت کنندگان در این نشست خاطرنشان کردند پیشرفت قابل توجهی حاصل شده و توافق در دسترس است.

اولیانوف پس از نشست وین: توافق در دسترس است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین بعد از نشست امروز کمیسیون مشترک برجام در توییتی اعلام نمود پیشرفت قابل توجهی حاصل شده و توافق در دسترس است.

وی در این خصوص نوشت: دور چهارم گفت وگوهای وین به خاتمه رسید. اعضای برجام در نشست امروز متذکر شدند که پیشرفت خوب یا قابل توجهی حاصل شده و توافق در دسترس است.

این دیپلمات روس اضافه کرد: کمیسیون مشترک کار خود را اوایل هفته آینده ادامه خواهد داد. امیدوارم دور پنجم (گفت وگوها) دور نهایی باشد.

انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا هم بعد از خاتمه دور چهارم گفت وگوها در وین با بیان این که توافق در حال شکل گیری است، گفت کاملاً اطمینان دارد که توافق نهایی برای احیای برجام حاصل خواهد شد. (جزئیات بیشتر)

به گزارش فارس، نشست کمیسیون مشترک برجام که با حضور هیأت های ایران و 1+4 (آلمان، فرانسه، چین، روسیه و انگلیس) در گرندهتل شهر وین برگزار شده بود، بعد از حدود یک ساعت خاتمه یافت. در این نشست روسای هیأت ها مروری بر پیشرفت های حاصله در دور چهارم و آخرین شرایط متن ها نموده و به گفتگو در مورد جهت پیش رو پرداختند. هیأت ها با اشاره به متن های تهیه شده که در نتیجه نشست های متعدد دوجانبه و چندجانبه در سطوح مختلف حاصل شده ، از شرایط کلی مذاکرات و جهت طی شده ابراز رضایت کردند و بر ضرورت حفظ شتاب آهنگ کنونی در ادامه گفت وگوها تاکید کردند.

طبق این گزارش، در نتیجه رایزنی ها در روزهای اخیر، پیش نویس متون تا حد زیادی تدوین و تنقیح شده و به مرحله ای رسیده است که جز بعضی موارد اختلافی پیچیده که نیازمند تصمیم های سیاسی در پایتخت های کشورها است، بقیه بخش های متن تقریبا آماده است.

مقرر شد دور بعدی مذاکرات هفته آینده از سر گرفته گردد و هیأت ها بعد از نشست امروز به پایتخت ها بازگردند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2353

به "اولیانوف پس از نشست وین: توافق در دسترس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولیانوف پس از نشست وین: توافق در دسترس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید