انعقاد تفاهم نامه آموزش تخصصی فعالان گردشگری اصفهان در دوران پساکرونا

به گزارش راوه بلاگ، مدیرکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی اصفهان از انعقاد تفاهم نامه آموزش تخصصی ویژه علاقه مندان و فعالان گردشگری استان، برای ایام پساکرونا خبر داد.

انعقاد تفاهم نامه آموزش تخصصی فعالان گردشگری اصفهان در دوران پساکرونا

بهگزارش میراثآریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراثفرهنگی، جهانگردی و صنایعدستی استان اصفهان، فریدون الله یاری امروز 2 تیر ماه 99 با اعلام این مطلب گفت: توانمندسازی و مهارت افزایی نیروی انسانی شاغل و همچنین متقاضی در صنعت جهانگردی به ویژه در ایام پساکرونا، در راستای فعالیت مجدد تأسیسات جهانگردی استان، یکی از نیازهای اساسی ما در حال حاضر به شمار می رود.

او اضافه نمود: تفاهم نامه آموزشی تخصصی نیروی انسانی متقاضی و همچنین شاغل در صنعت جهانگردی امروز و در حاشیه شورای مهارت آموزی استان با مشارکت سه نهاد اداره کل میراثفرهنگی، جهانگردی و صنایعدستی، اداره کل فنی و حرفه ای و اداره کل آموزش و پرورش استان منعقد شد.

مدیرکل میراثفرهنگی، جهانگردی و صنایعدستی اصفهان مطرح نمود: این تفاهم نامه که با نظارت واحدهای آموزشی و تخصصی این سه نهاد اجرا می شود، در وهله اول شامل شناسایی نیروهای متقاضی به ویژه در هنرستان های جهانگردی تحت نظارت اداره کل آموزش و پرورش و اداره کل فنی و حرفه ای استان با نظارت کارشناسان ارشد جهانگردی اداره کل استان است.

او اضافه نمود: سرفصل دوره های آموزشی کاربردی را ویژه متقاضیان ورود به فعالیت در صنعت جهانگردی استان به ترتیب در واحدهای اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی و واحدهای پذیرایی و تفریحی تعریف می شود و متقاضیان از طریق اداره کل فنی و حرفه ای استان آموزش خواهند دید.

مدیرکل میراثفرهنگی، جهانگردی و صنایعدستی اصفهان خاطرنشان کرد: در این دوره ها تلاش می شود تا با بررسی سرفصل های آموزشی کشورهای پیشرفته در حوزه جهانگردی همچون کشور آلمان و با در نظر دریافت شرایط استان در دوران پساکرونا، دوره های بازاریابی جهانگردی، شناخت کشورهای هدف جهانگردی و شناخت روحیات ملل در راستای جذب جهانگرد از کشورهای جدید در کنار فراگیری روش های رقابت پذیری و چگونگی ارائه خدمات به جهانگردان ارائه شود.

او تأکید کرد: در این تفاهم نامه تلاش می کنیم تا مطابق با تعهدات مندرج در برنامه ششم توسعه، سطح آموزش کیفی و مهارتی در حوزه جهانگردی را به 30 درصد (به ویژه در ایام پساکرونا) افزایش دهیم.

الله یاری گفت: این تفاهم نامه شامل تدوین سرفصل های دوره های آموزشی، مشخص استانداردهای آموزشی و اجرای دوره های آموزشی در دو سطح کلی متقاضیان ورود به صنعت جهانگردی و شاغلین به تفکیک تأسیسات جهانگردی تنظیم شده و طول مدت اجرای آزمایشی آن یک سال است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: میراث آریا
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1049

به "انعقاد تفاهم نامه آموزش تخصصی فعالان گردشگری اصفهان در دوران پساکرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انعقاد تفاهم نامه آموزش تخصصی فعالان گردشگری اصفهان در دوران پساکرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید