افزایش 30 درصدی قیمت موبایل بعد از اعلام خبر ممنوعیت واردات

به گزارش راوه بلاگ، خبرنگاران/خراسان رضوی رئیس اتحادیه موبایل مشهد گفت: بعد از اعلام خبر ممنوعیت واردات گوشی های بالای 300 یورو، در یکی، دو روز گذشته قیمت ها به صورت حباب حدود 30 درصد افزایش پیدا کرد.

افزایش 30 درصدی قیمت موبایل بعد از اعلام خبر ممنوعیت واردات

افشین اکبری حداد در گفت وگو با خبرنگاران، در مورد شرایط بازار موبایل بعد از اعلام خبر ممنوعیت واردات گوشی های بالای 300 یورو، اظهار کرد: بعد از اعلام این خبر در یکی، دو روز گذشته قیمت ها به صورت حباب حدود 30 درصد افزایش پیدا کرد، اما بعداز انتشار توئیت وزیر ارتباطات مبنی بر تجدید نظر در این خصوص، حباب شکست و بازار به سمت ثبات رفت.

وی بیان نمود: از دو، سه روز گذشته که این اتفاق رخ داد، افزایش کاذب در بازار به وجود آمد و یک گوشی با قیمت 18 میلیون تومان، 26 میلیون تومان به فروش می رسید و هر کسی هر قیمتی که تمایل داشت اعلام می کرد.

اکبری حداد اضافه کرد: آثار روانی این موضوع بیشتر از خود ممنوعیت و تبعات انتشار این خبر بیشتر بود و موجب شد عده ای سوءاستفاده نموده و تصور نمایند که چون اجازه واردات ندارند، می توانند کالای خود را به هر قیمتی بفروشند. این خبر در این شرایط مالی کشور نباید اتفاق می افتاد، زیرا هرج و مرجی را در بازار ایجاد کرد، اما با لغو این ممنوعیت بازار به روال عادی برمی شود.

رئیس اتحادیه موبایل مشهد با بیان اینکه گوشی های بالای 300 یورو 10 تا 15 درصد بازار را تشکیل می دهد، مطرح کرد: این تلفن های همراه حجم ریالی بالا دارند، اما درصد بالایی از بازار را تشکیل نمی دهند، زیرا مردم توانایی خرید این نوع از تلفن های همراه را ندارند.

وی ادامه داد: در حال حاضر خرید تلفن های همراه میان رده ای که 70 تا 80 درصد بازار را تشکیل می دهد، با وجود اینکه جزو احتیاج و سبد کالای روزمره مردم بوده، سخت شده و دیگر گوشی زیر 2 میلیون تومان نداریم. عده خاصی دنبال تلفن های همراه گران قیمت هستند که در این شرایط برای آنها فرقی نمی کند و چیزی که می خواهند را می خرند، این رده از تلفن های همراه تنها 10 تا 15 درصد بازار است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1146

به "افزایش 30 درصدی قیمت موبایل بعد از اعلام خبر ممنوعیت واردات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 30 درصدی قیمت موبایل بعد از اعلام خبر ممنوعیت واردات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید