اظهارنظر مجدد عربستان درباره حوادث اردن

به گزارش راوه بلاگ، عربستان در حالی برای دومین بار به حوادث اخیر اردن واکنش نشان می دهد که رئیس ستاد مشترک ارتش اردن از بازداشت فردی با تابعیت عربستانی در این حوادث خبر داد.

اظهارنظر مجدد عربستان درباره حوادث اردن

به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان در بیانیه ای گفت، کشورش در کنار عبدالله دوم، پادشاه اردن و حسین بن عبدالله، ولیعهد این کشور می ماند.

وی گفت، ثبات و شکوفایی اردن اساس ثبات و شکوفایی سراسر منطقه است و پادشاه و ولیعهد عربستان بر حمایت نامحدود از هر چیزی که موجب تقویت روابط اردن و عربستان شود، تاکید دارند.

بن فرحان افزود، حمایت و پشتیبانی ریاض از اردن در همه زمینه های سیاسی، امنیتی، اقتصادی و شکوفایی دائمی و ثابت است و از رهبری خردمندانه در فرایند اقتصادی و توسعه ای اردن توسط پادشاه این کشور قدردانی کرد.

دفتر سلطنتی عربستان روز شنبه گفت، ریاض به دلیل روابط مستحکم خود با اردن و تاریخ مشترک و امنیت آن دو که جدایی ناپذیر است، تمام قد در کنار این کشور می ایستد و با همه توان خود از اردن و تصمیمات پادشاه آن حمایت می کند.

این بیانیه پس از آن صادر می شود که یوسف احمد الحنیطی، رئیس ستاد مشترک ارتش اردن روز شنبه گفت، تحقیقات امنیتی مشترک به بازداشت شماری منجر شده است و طی آن شریف حسن بن زید از اعضای خاندان سلطنتی اردن که تابعیت عربستانی دارد و از چهره های نزدیک به این کشور محسوب می شود و نیز ابراهیم عوض الله، رئیس اسبق دفتر سلطنتی اردن بازداشت شده اند.

وی اخبار منتشر شده درباره بازداشت شاهزاده حمزه بن حسین، برادر عبدالله دوم و ولیعهد سابق اردن را نیز تکذیب کرد و گفت، از شاهزاده حمزه خواسته شده که اقدام علیه امنیت و ثبات اردن را متوقف کند.

باسم عوض الله به عنوان رئیس سابق دفتر پادشاهی اردن کار می کرد، سپس عبدالله دوم وی را به عنوان نماینده خود در عربستان منصوب کرد. عوض الله در سال 2018 از این سمت برکنار و پس از آن به محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان نزدیک شد و در حال حاضر یکی از مسؤولین پروژه شهر نئوم عربستان است.

واشنگتن پست نوشت: مقامات اردنی شاهزاده حمزه بن حسین به همراه 20 نفر دیگر را به دلیل آنچه تهدید برای امنیت کشور اردن خوانده شده، بازداشت کردند.

عربستان اولین کشوری بود که درباره این حوادث بیانیه صادر کرد و تنها پس از چند ساعت هم بیانیه دوم خود را صادر کرد که سوالات زیادی را درباره این عجله ریاض برای واکنش به این اتفاقات مطرح کرده است.، ایسنا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2194

به "اظهارنظر مجدد عربستان درباره حوادث اردن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارنظر مجدد عربستان درباره حوادث اردن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید