استقرار سازمان یافته نیروهای توانبخشی در بیمارستان های اهواز

به گزارش راوه بلاگ، خبرنگاران/خوزستان درمانگاه تخصصی شکاف لب و کام در بیمارستان تخصصی بچه ها ابوذر اهواز افتتاح شد.

استقرار سازمان یافته نیروهای توانبخشی در بیمارستان های اهواز

از سفر با تور پاتایا لذت ببرید.

دکتر فرهاد ابول نژادیان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در مراسم افتتاح درمانگاه تخصصی شکاف لب و کام که امروز (20 آذرماه) در بیمارستان ابوذر برگزار گشت، اظهار کرد: اتاق جراحی مورد نیاز این بیماران در بیمارستان ابوذر مستقر شده و این درمانگاه بازتوانی بیماران را نیز انجام می دهد.

به گزارش خبرنگاران، وی با بیان اینکه درمان به بازتوانی نیاز دارد، افزود: قبل از افتتاح این درمانگاه، عمده بیماران به استان های همجوار مراجعه می کردند که امیدواریم از این به بعد نیاز بیماران را مرتفع کنیم.

ابول نژادیان بیان نمود: همکاران ما در دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی اهواز مانند دیگر همکاران مان، تنها زمانی می توانند دانشجوی خوب تربیت کنند که در محیط و بر بالین قرار بگیرند.

استقرار سازمان یافته اعضای هیات علمی دانشکده توانبخشی در بیمارستان های اهواز

در ادامه محمدجعفر شاطرزاده رئیس دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی اهواز هم اظهار کرد: اگر توانبخشی نباشد، نظام سلامت دچار مشکل خواهد شد؛ خوشبختانه توانبخشی برای اولین بار در خوزستان جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.

وی افزود: تا یکی دو سال پیش خواهش می کردیم که در این زمینه ورود کنیم اما اکنون رؤسای بیمارستان ها می گویند اگر توانبخشی نباشد یک جای کار می لنگد.

رئیس دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به استقرار 55 درصد اعضای هیات علمی این دانشکده در بیمارستان ها، بیان نمود: در حال حاضر اعضای هیات علمی دانشکده توانبخشی در بیمارستان های ابوذر، طالقانی، گلستان، امام(ره) و رازی اهواز مستقر هستند.

شاطرزاده بیان کرد: این کار برای نخستین بار است که در کشور رخ می دهد؛ تاکنون در هیچ جای کشور چنین مرکز سازمان یافته ای ایجاد نشده و باید به عنوان یک طرح نوآورانه در نظام سلامت مطرح شود.

به گزارش خبرنگاران، رئیس دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به درمان بیماران، شرح داد: میانگین تعداد ویزیت بیماران قبل از آغاز این طرح تاکنون هفت تا 10 برابر شده است. همچنین تنها میزان درآمد کلینیک فیزیوتراپی بیمارستان گلستان در مهرماه سال گذشته ماهیانه 21 میلیون تومان بود اما اکنون درآمد این کلینیک به 140 میلیون تومان افزایش یافته است.

شاطرزاده با اشاره به گسترش فعالیت های توانبخشی در بیمارستان های اهواز گفت: برخی اوقات دانشجویی عنوان می کرد که بیمار ندارم، اما اکنون به اندازه ای بیمار وجود دارد که دانشجو خسته می شود.

وی بیان نمود: با این حال، اکنون در اول کار هستیم و اگر از ما حمایت نشود ممکن است زمین بخوریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 146

به "استقرار سازمان یافته نیروهای توانبخشی در بیمارستان های اهواز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار سازمان یافته نیروهای توانبخشی در بیمارستان های اهواز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید