ارز مورد نیاز تولید را تحت هر شرایطی تامین خواهیم کرد

به گزارش راوه بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از شاتا، حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، در چهارمین نشست شورای تشدید نظارت و بازرسی بازار، خاطرنشان کرد: مقوله بازار برای مردم به لحاظ امنیت ذهنی و روانی و برای دولت به لحاظ ایجاد ثبات مهم است.

ارز مورد نیاز تولید را تحت هر شرایطی تامین خواهیم کرد

وی ادامه داد: خوشبختانه متولیان بخش بازار، اتحادیه ها و تشکل های صنفی خود از جنس مردم هستند و بیشتر از همه دغدغه مدیریت و کنترل و ایجاد آرامش و ثبات در بازار را دارند.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: در زمان شیوع کرونا در اواخر سال گذشته نیز اصناف و بازاریان حماسه آفریدند و در کنار مردم و دولت برای مدیریت و کنترل بازار و تأمین مایحتاج عمومی مردم بودند.

مدرس خیابانی با بیان اینکه مردمی ترین نهاد اقتصادی کشور بازار و اصناف هستند، یادآوری کرد: اصناف و بازاریان عمدتا از جنس معتمدین مردم و محلات هستند و در همه برهه های حساس نیز در میدان بودند.

وی با تأکید بر اینکه دولت در هر شرایطی ارز کالاهای اساسی و مواد اولیه را تامین می کند، گفت: ستاد اقتصادی دولت تصمیم خوبی برای ترخیص و انتقال سریع کالاهای موجود در بنادر و گمرکات کشور اتخاذ کرده است، همواره موضوع تامین مواد اولیه و کالاهای اساسی در اولویت بوده است که با این تصمیم شتاب نیز می گیرد و مواد اولیه کارخانجات به موقع تامین می شود.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در تمام رسته های تولیدی کشور ارقام تولید حتی به نسبت سه ماهه سال گذشته افزایشی بوده است.

نزدیک به 4 میلیون تن کالاهای اساسی در بنادر و گمرکات کشور وجود دارد

مدرس خیابانی با اعلام اینکه نزدیک به 4 میلیون تن کالاهای اساسی در بنادر و گمرکات کشور وجود دارد، اضافه کرد: تامین بدون وقفه کالاهای اساسی تداوم دارد، اتکای ما در تامین کالاهای اساسی تولید داخل است و فقط کسری در کالاهایی که به دلیل شرایط خاص امکان تولید ندارند، از واردات انجام می شود.

وی با تأکید بر اینکه به تناسب تشدید تحریم ها تشدید کنترل و نظارت بر بازار را داریم، اظهار داشت: نوع رفتار بازار در زندگی روزمره مردم تاثیر خواهد گذاشت و تلاش می کنیم تا تکانه های شدید اقتصادی که منشا آن خارجی و تشدید تحریم ها است روی معیشت مردم تاثیر کمتری داشته باشد.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در سرانجام، تشکیل ستاد مقابله با احتکار را به ابتکار سازمان حمایت، اقدامی موثر برای برخورد با سودجویان و محتکران دانست.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1214

به "ارز مورد نیاز تولید را تحت هر شرایطی تامین خواهیم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارز مورد نیاز تولید را تحت هر شرایطی تامین خواهیم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید