ارتباط تشکیل کابینه لبنان از سوی حریری با انتخابات آمریکا

به گزارش راوه بلاگ، به گزارش خبرنگاران، روزنامه الجمهوریه لبنان به نقل از منابع آگاه سیاسی به اینکه آیا تشکیل کابینه از سوی سعد حریری که مأمور دولت جدید شده است، به انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، ربطی پیدا می کند یا خیر، پرداخته است.

ارتباط تشکیل کابینه لبنان از سوی حریری با انتخابات آمریکا

این رسانه لبنانی به نقل از این منابع اعلام کرد: میان تشکیل کابینه جدید لبنان و انتخابات آمریکا ارتباطی وجود ندارد.

این منابع سیاسی تاکید کردند: اختلاف نظرها درباره سهم های وزراتی به ویژه میان میشل عون رئیس جمهور و جریان ملی آزاد از یکسو و سعد حریری نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه لبنان از سوی دیگر، عامل اساسی تأخیر در تشکیل دولت جدید لبنان است.

گفتنی است که روز پنجشنبه 22 اکتبر 2020، میشل عون، رئیس جمهور لبنان، پس از دیدار و رایزنی با جریان های مختلف مجلس، سعد حریری را مأمور تشکیل کابینه جدید لبنان کرد. با این تصمیم، وظیفه بسیار دشواری به حریری محول شده است. این سیاستمدار 50 ساله که از سال 2016 رئیس دولت لبنان بود، در ژانویه 2020 زیر فشار افکار عمومی و اعتراضات سراسری علیه فساد و ناکارآمدی، از مقام خود کناره گرفت.

حسان دیاب، جانشین حریری، ماه اوت همین سال و پس از انفجار بندر بیروت، استعفا کرد. سپس مصطفی ادیب، سفیر سابق لبنان در آلمان مأمور تشکیل کابینه شد؛ اما او نیز چند هفته بعد به دلیل اختلافات و رقابت های درون جناحی، از وظیفه تشکیل دولت عذرخواست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 آذر 1399 بروزرسانی: 15 آذر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1647

به "ارتباط تشکیل کابینه لبنان از سوی حریری با انتخابات آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط تشکیل کابینه لبنان از سوی حریری با انتخابات آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید