اخراج نیروهای اورژانس در دزفول به بهانه های واهی، نگذاریم مدافعان بی دفاع سلامت زمین گیر شوند

به گزارش راوه بلاگ، نیروهای اورژانس همیشه در خط مقدم دفاع از سلامت مردم قرار دارند اما در روزهای اخیر اخبار خوبی از شرایط خبرنگارانن به گوش نمی رسد.

اخراج نیروهای اورژانس در دزفول به بهانه های واهی، نگذاریم مدافعان بی دفاع سلامت زمین گیر شوند

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری خبرنگاران، بیش از سه ماه از ورود کرونا به کشور می گذرد و بسیاری از کادر درمانی درگیر مبارزه با این ویروس منحوس هستند؛ در این میان نیروهای سازمان اورژانس کشور که همیشه در خط مقدم مبارزه با کرونا هستند در مبارزه با کرونا سنگ تمام گذاشتند و شبانه روزی در حال خدمت به مردم هستند.این درحالی است که بسیاری از نیرو های اورژانس کشور با بی مهری مسئولان وزارت بهداشت روبرو شدند.

اخراج نیروهای اورژانس دزفول

روز یک شنبه گذشته 4 خرداد، 35 نفر از کادر اورژانس دزفول از محل کار خود اخراج شده اند؛ این اقدام به دلیل اعتراض پرسنل اورژانس به عدم دریافت معوقات مزدی 3 ماه گذشته، اجرا شده است این در حالیست که استان خوزستان با توجه به آمار رسمی شیوع ویروس کرونا در این استان، روزهای سختی را سپری می کند و مراکز درمانی تمام کشور با توجه به این بحران به لحاظ کادر درمانی در مضیقه قرار دارند.

پول جای دیگر خرج شده است!

البته پیگیری های خبرنگار خبرنگاران اط ز این حکایت داشت که بودجه اورژانس در دزفول برای موارد دیگری خرج شده و پرسنل اورژانس دزفول نیز در اعتراض به عدم دریافت حقوق چند ماهه خود دست به اعتصاب و سپس استعفا داده اند.

حقوقی که پرداخت نشد

یکی از پرسنل اورژانس دزفول در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری خبرنگاران، در اعتراض به عدم پرداخت حقوق خود از سازمان اورژانس دزفول گفت: حقوق چند ماهه یا پرداخت نشده است یا برای برخی از پرسنل با کسری زیاد پرداخت شد.

شیفت های متعدد

کمبود نیروی انسانی در اورژانس کشور باعث شده است تا بسیاری از نیروهای اورژانس به صورت شیفت های متعد و بدون استراحت مشغول فعالیت باشند.

مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری خبرنگاران، در مورد شیفت های متعد نیروهای اورژانس گفت: به دلیل کمبودتعداد نیروهای اورژانس بسیاری نیروها مجبور هستند در این روزهای کرونایی به خدماتی همچون امداد رسانی در جاده ها مشغول باشند که این موضوع باعث ایجاد خستگی فراوان در میان نیروهای اورژانس می شود.

وی اضافه کرد: علی رغم سفر ها بحث تصادفات و مصدومان در کنار کرونا باعث شده است فعالیت اورژانس بیشتر از قبل شود همچنین در تهران 17 نقطه اصلی و حساس ورودی و خروجی شهر نیرو مستقر داریم.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور بیان نمود: با این وجود امکان مرخصی فرستادن نیروهای اورژانس وجود ندارد زیرا تعداد نیروها کم است.

تهران شهر بی دفاع

تهران نیز یکی از کلانشهرهای کشور است که با وجود شیوع ویروس کرونا روزانه با مسائل تصادفاات روزانه و همچنین در بسیاری مراسمات و مسابقات ورزشی میان تماشاگران مصدومان و بیماران زیادی دارد که نیاز به خدمات اورژانسی دارد.

پیمان صابریان رئیس اورژانس تهران در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، در مورد کمبود نیروی انسانی در اورژانس تهران اظهار کرد: باتوجه به شیوع ویروس کرونا در کشور بارها اعلام کردیم که اورژانس تهران با مشکل کمبود نیروی انسانی روبه رو است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر با 50 درصد کمبود نیروی انسانی روبه رو هستیم که امیدواریم این مشکل به زودی حل شود.

مجلس دهم با فکر اورژانس تمام شد

محمد نعیم امینی فرد عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دهم اما در مصاحبه ای به کمبود نیروی انسانی در اورژانس اشاره کرد و گفت: طبق تاکیدات وزارت بهداشت برای اورژانس کمبود 7 هزار نیروی انسانی وجود دارد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر باید نیروی انسانی در اورژانس به تعداد کافی تربیت شوند، همچنین سازمان امور اداری و استخدامی باید در جذب نیروی انسانی اقدامات لازم را انجام دهد؛ بنابراین با توجه به توسعه کمی وکیفی اورژانس، توسعه پایگاه های بین جاده ای و شهری باید در جذب نیروی کافی اقدامات قابل قبولی انجام شود.

به فکر اورژانس باشید

با توجه به شیوع موج دوم کرونا در کشور، دو برابر شدن کار کادر درمانی در این بازده زمانی خودش را بیشتر از هر زمان دیگری نشان می دهد.

با این تفاسیر به نظر می رسد که باید به تعداد نیروهای انسانی در اورژانس کشور اهمیت ویژه ای داد، زیرا نگاه ویژه به نیروی انسانی در اورژانس موضوعی است که باید از چند سال قبل مورد بررسی قرار می گرفت اما با توجه به کم اهمیت شمردن این موضوع توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور امروز شاهد این هستیم که اورژانس با مشکل نیروی انسانی روبه رو شده است.

بااین حال به نظر می رسد که فشار کاری بر نیروهای اورژانس وارد است و این فشار با توجه به سفرهای استانی که در تابستان پیش رو قرار است صورت بگیرد بیشتر نیز خواهد شد همچنین موضوع آنفلوانزا که در پاییز کشور را با چالش بزرگ روبه رو خواهد کرد نیز می تواند این فشار کاری را دو صد چندان کند اما انتظار می رود که مسئولین وزارت بهداشت و مخصوصاً دولت تدبیر امید فکری برای این موضوع کنند.

4148

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 924

به "اخراج نیروهای اورژانس در دزفول به بهانه های واهی، نگذاریم مدافعان بی دفاع سلامت زمین گیر شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخراج نیروهای اورژانس در دزفول به بهانه های واهی، نگذاریم مدافعان بی دفاع سلامت زمین گیر شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید