اختلال اوتیسم رویکرد اصلی مدیریت شهری در هفته سلامت روان

به گزارش راوه بلاگ، تهران (پانا) - معاون مشارکت های اجتماعی ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد شهر تهران گفت که با مشارکت سازمان های مردم نهاد توجه به اختلال اوتیسم به عنوان رویکرد اصلی مدیریت شهری در هفته سلامت روان امسال انتخاب شد.

اختلال اوتیسم رویکرد اصلی مدیریت شهری در هفته سلامت روان

علی شمس در گفت وگو با پانا با اشاره به برگزاری نشست سلامت روان که به مناسبت هفته سلامت روان و با حضور تعدادی از انجمن ها و پنج عضو دیگر شورای شهر تهران در محل ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد شهر تهران برگزار شد، گفت: هفته سلامت روان از 18 تا 24 مهرماه برگزار خواهد شدو به همین دلیل نیز جلسه ای با حضور سازمان های های مردم نهاد و حدود یک سوم از اعضای شورای شهر تهران برگزار شد.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این نشست افزایش تعامل با سازمان های مردم نهاد و استفاده از نظرات و دیدگاه های آنان در تصمیم گیری های شهری است، گفت: در این جلسه با موافقت اعضای شورا و نیز نمایندگان سازمان های مردم نهاد حاضر در نشست بنا شد تا رویکرد اصلی در هفته سلامت توجه به موضوع سلامت روان باشد.

شمس اضافه نمود: در این جلسه اعضای شورای شهر با مسائل و دغدغه های سمن ها در حوزه سلامت روان و به خصوص اوتیسم آشنا شده و در جریان آن قرار گرفتند. همچین نمایندگان انجمن اوتیسم ایران گزارشی در مورد فعالیت های خود و همچنین نیازهای مرتبط با این بیماری ارائه دادند.

معاون مشارکت های اجتماعی ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد شهر تهران با بیان اینکه بنا شد تا به بهانه هقته سلامت روان به موضوع اوتیسم در جامعه پرداخته شود، گفت:برای ارتقای ارتباط سمن های حوزه سلامت روان با مدیریت شهری و شهروندان تهران توسط اعضای شورای شهر، بنای فعالیت و معرفی بیماری اوتیسم در این هفته تسهیلگری و قرار شد تا جلساتی توسط سمن ها با بخش های مختلف شهرداری مانند معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران، روزنامه همشهری و ... برگزار شود.

شمس ابراز امیدواری کرد که با توجه به تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه و نیز قول همکاری انجمن ها بتوان نسبت به بیان مسائل مربوط به سلامت روان و به خصوص اختلال اوتسیم اطلاع رسانی مناسبی در جامعه انجام شود.

در این جلسه، خانم ها شهربانو امانی و الهام فخاری و آقایان محمدجواد حق شناس، محمدسالاری ،احمد مسجدجامعی و حجت نظری نیز حضور داشتند و نمایندگان سازمان های مردم نهاد به طرح دیدگاه ها و مسائل خود در مورد سلامت روان پرداختند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1569

به "اختلال اوتیسم رویکرد اصلی مدیریت شهری در هفته سلامت روان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلال اوتیسم رویکرد اصلی مدیریت شهری در هفته سلامت روان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید