اجاره یک آپارتمان 80 متری در تهران چقدر تمام می گردد؟

به گزارش راوه بلاگ، اجاره یک آپارتمان 80 متری با عمری بیش از 10 سال، به طور میانگین سه میلیون و 500 هزار تومان بودجه ماهانه لازم دارد.

اجاره یک آپارتمان 80 متری در تهران چقدر تمام می گردد؟

جهت دریافت خدمات پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

مرکز آمار ایران براساس اطلاعاتی که بنگاه های معاملات ملکی از خرید و فروش و اجاره در سامانه اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات ثبت نموده اند، آمار قابل تاملی را منتشر نموده است. براساس این آمار متقاضیان یک آپارتمان 80 متری 10 سال ساخت به طور میانگین باید سه میلیون و 500 هزار تومان، اجاره ماهانه پرداخت نمایند.

به گزارش راوه بلاگ طبق معاملاتی که در بنگاه های شهر تهران اجرا شده، میانگین مبلغ اجازه ماهانه به همراه سه درصد ودیعه پرداختی برای هر متر مربع خانه حدود 44 هزار و 147 تومان اعلام شده است. همچنین حداقل قیمت 3500 تومان و حداکثر 227 هزار و 719 تومان است که برای میانگین 80 مترمربع و با عمر 14 سال پیش بینی شده است.

محاسبات برای اجاره آپارتمان 80 متری با متوسط عمر 14 سال نشان می دهد که متقاضی دریافت خانه در تهران باید حداقل ماهی 280 هزار تومان، به طور میانگین سه میلیون و 531 هزار تومان و حداکثر 18 میلیون و 217 هزار تومان بپردازد.

طبق شرح مرکز آمار با توجه به این که کاهش یا افزایش حجم معاملات در مناطق شهر تهران باعث کاهش یا افزایش شدید میانگین قیمت در سطح کل می گردد، از میانگین تعدیل شده که در آن وزن با استفاده از سهم واحدهای مسکونی دارای سکنه محاسبه می گردد، استفاده شده تا با حذف اثر حجم معاملات تغییرات قیمت به طور واقعی معین گردد.

در پاییز سال جاری، میانگین مبلغ اجاره در تهران در مقایسه با تابستان 1.4 درصد و در مقایسه با پاییز سال گذشته 31.1 درصد افزایش یافته است.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 290

به "اجاره یک آپارتمان 80 متری در تهران چقدر تمام می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجاره یک آپارتمان 80 متری در تهران چقدر تمام می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید