آیا گفت وگوهای استراتژیک میان بغداد و واشنگتن به نقطه صفر باز می شود؟

به گزارش راوه بلاگ، رئیس هیئت اقلیم کردستان در تیم مذاکره کنندگان عراق با آمریکا گفت که ممکن است گفت وگوهای استراتژیک میان بغداد و واشنگتن به نقطه صفر برگردد.

آیا گفت وگوهای استراتژیک میان بغداد و واشنگتن به نقطه صفر باز می شود؟

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، فوزی حریری رئیس هیئت اقلیم کردستان در تیم مذاکره کنندگان عراق با ایالات متحده گفت که ممکن است گفت وگوهای استراتژیک میان بغداد و واشنگتن به نقطه صفر برگردد.

وی تأکید کرد که تیم عراقی و نمایندگان اقلیم در جلسات برگزار شده در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ خواهان اخراج نیروهای آمریکایی از کشور نبودند، بلکه بر اساس داده های نظامی و امنیتی باقی ماندن و حمایت این نیروها را خواهان شدند.

این مسئول کُردستانی تاکید نمود که به نظر می رسد گفت وگوهای استراتژیک بغداد و واشنگتن به نقطه صفر بازگردد به ویژه که دولت آمریکا تغییر نموده و رئیس جمهوری دموکرات روی کار آمده است.

حریری اضافه کرد که ما در کوششیم تا از موضع گیری دولت جدید آمریکا در قبال عراق کاملا آگاه شویم.

دور جدید گفت وگوی راهبردی بین عراق و آمریکا چهارشنبه هفتم ماه جاری (آوریل) شروع خواهد شد و پرونده سیاسی، امنیتی و مالی را در بر خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری المعلومه عراق، سعد محمد الکعبی تحلیلگر سیاسی عراقی اعلام نمود: آمریکا به منظور تضمین بقای نیروهایش در عراق با بغداد مذاکره خواهد نمود.

وی اضافه کرد: آمریکا در راستای تغییر سیاست های خود در منطقه به وسیله ایجاد متحدان جدید بدون خروج نیروهایش از عراق و سوریه و کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس حرکت می نماید.

الکعبی گفت: گفتگویی که دولت های عراق و آمریکا انجام خواهند داد یک هدف را دنبال می نماید و آن کوشش واشنگتن برای مشروعیت بخشیدن به حضور نیروهایش در عراق و امضای توافقنامه جدید به بهانه مبارزه با تروریسم است.

وی بیان نمود: آمریکا به دنبال مصون نگه داشتن نیروهایش در عراق است و به موافقت دولت کنونی با حضور این نیروها بسنده نمی نماید و به دنبال متعهد کردن دولت های آینده عراق برای پذیرش توافقی است که با دولت کنونی می گردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2233

به "آیا گفت وگوهای استراتژیک میان بغداد و واشنگتن به نقطه صفر باز می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا گفت وگوهای استراتژیک میان بغداد و واشنگتن به نقطه صفر باز می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید