آمار هتل های استاندارد اعلام شد، اظهار نارضایتی 767 هتلدار

به گزارش راوه بلاگ، جمشید حمزه زاده رئیس جامعه هتلداران کشور به خبرنگاران گفت: 1100 هتل یک تا 5 ستاره در کشور وجود دارد و از این تعداد 140 هتل گواهی ای که گفته می گردد گواهینامه استاندارد است را دریافت نموده اند به عبارتی برای 30 درصد هتل ها گواهی استاندارد صادر شده است. تعداد 767 هتل نیز درخواست گواهی داده اند که فرآیند آن در حال اجرایی شدن است. به این ترتیب 67 درصد هتل ها در انتظار دریافت گواهی استاندارد هستند اما 23 واحد نیز تا به امروز برای دریافت گواهی استاندارد مراجعه ننموده اند که در کل 3 درصد هتل ها را تشکیل می دهند.

آمار هتل های استاندارد اعلام شد، اظهار نارضایتی 767 هتلدار

وی اضافه نمود: در آیین نامه قبلی ایجاد، اصلاح و نرخ گذاری تاسیسات گردشگری آمده بود هتل هایی که برای دریافت گواهی مراجعه نموده اند و یا قبلا آن را گرفته اند از شمول نرخ گذاری آزاد هستند. این یک نکته تشویقی برای هتلداران بود تا هتل های خود را استاندارد نمایند اما اکنون 767 هتل اظهار نارضایتی نموده اند چون این هتل ها به دلیل یک عامل تشویقی وارد مرحله استانداردسازی شده اند و اکنون که در آیین نامه جدید نمی توانند نرخ گذاری نمایند بی انگیزه شده اند. نکته دیگر اینکه اگر در آیین نامه قبلی هتلداران و بهره برداران نرخ را معین می کردند اکنون باید این موضوع به تایید مدیرکل میراث فرهنگی استان ها نیز برسد و در نهایت یک نهاد دولتی برای آنها تصمیم بگیرد.

حمزه زاده اعلام کرد: اکنون هتل ها تا 40 درصد هم تخفیف می دهند پس اختلاف ما با معاونت گردشگری بر سر دو یا سه درصد افزایش نرخ نیست. حتی در ایام عید بعضی از هتلداران در استان ها تخفیف های زیادی برای حضور گردشگر در هتل می دهند و در بیشتر استان ها اکنون نرخ هتل های استاندارد به صورت مشترک معین می گردد اما سازمان میراث فرهنگی یک طرفه نرخی را برای کل کشور ابلاغ نموده است و آن را به همه هتلداران تحمیل می نماید در صورتی که در همان آیین نامه اصلاح شده آمده است که می بایست نرخ هتل استاندارد مشترکا معین گردد. بنابراین سازمان میراث فرهنگی آیین نامه خودش را نیز نادیده گرفته است.

رئیس جامعه هتلداران گفت: چرا این سازمان که باید مدافع آیین نامه ایجاد، اصلاح و نرخ گذاری تاسیسات گردشگری باشد آشکارا این آیین نامه را نقض می نماید. سازمان میراث فرهنگی هتل ها را متهم به گران فروشی می نماید در حالی که طی یک سال اخیر دو بار نرخ بلیت موزه های تحت پوشش خود را افزایش داد. آیا با دو بار افزایش نرخ حقوق گردشگران پایمال نمی گردد. در این مدت نامه های متعددی به رئیس سازمان نوشتیم اما آنها نامه ها را بایگانی می نمایند و پاسخ نمی دهند.

وی اضافه نمود: هنوز برای استانداردسازی هتل آپارتمان ها ضوابطی نوشته نشده است و این دسته از اقامتگاه ها همچنان بدون ضابطه استاندارد، هستند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 462

به "آمار هتل های استاندارد اعلام شد، اظهار نارضایتی 767 هتلدار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار هتل های استاندارد اعلام شد، اظهار نارضایتی 767 هتلدار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید