آزمایش بیماران کرمانی مشکوک به کرونا منفی بود

به گزارش راوه بلاگ، دکتر وحید احمدی طباطبایی در مورد آخرین شرایط استان کرمان از بیماری کروناویروس گفت: خوشبختانه جواب آزمایش های افراد مشکوک به کرونا در استان کرمان که یکشنبه چهارم اسفند به آزمایشگاه های تهران ارسال شده بود، منفی بوده است.

آزمایش بیماران کرمانی مشکوک به کرونا منفی بود

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از ایسنا، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: احتمال مبتلا شدن بچه ها به کرونا ویروس جدید ضعیف است اما بزرگترها باید مراقب بچه ها خود باشند و اگر کودکشان دچار تب و سرفه شد حتما به پزشک معالج مراجعه نمایند ضمن آنکه باید بیان نمود که در هر سنی احتمال دچار شدن به این بیماری وجود دارد.

وی توضیح داد: این آزمایش ها فقط مربوط به افرادی است که در بیمارستان ها بستری بوده اند. با توجه به گستردگی شیوع کرونا ویروس در کشور، نمی توانیم مطمئن باشیم که موردی مبتلا به کرونا ویروس در استان کرمان وجود ندارد و باتوجه به اینکه در بسیاری از استان ها این مورد دیده شده و افراد زیادی نیز در این مدت به استان کرمان مسافرت نموده اند، به احتمال زیاد این ویروس در کرمان وجود دارد اما ممکن است بسیاری از افرادی که مبتلا به این ویروس شده اند، از نوع خفیف بوده که جلب توجه ننموده است.

به احتمال زیاد ویروس کرونا در کرمان وجود دارد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در مورد تعطیلی مدارس و دانشگاه های استان کرمان نیز، اظهار کرد: پیشنهادات دانشگاه علوم پزشکی به شورای تامین استان داده شده و پنجشنبه 8 اسفند نتیجه قطعی پس از هماهنگی با وزارت کشور اعلام خواهد شد.

وی درباره آمار افراد مشکوک به کرونا ویروس در استان نیز گفت: افراد مشکوک به کرونا در سراسر استان داریم که نمونه آزمایشات آنها به تهران ارسال شده است ضمن آنکه باید بیان نمود که نمونه های آزمایشات مربوط به مشکوکین در شهرستان های بم و جیرفت نیز منفی شده است.

احمدی طباطبایی گفت: احتمال مبتلا شدن بچه ها به کرونا ویروس جدید ضعیف است اما بزرگترها باید مراقب بچه ها خود باشند و اگرکودکشان دچار تب و سرفه شد حتما به پزشک معالج مراجعه نمایند ضمن آنکه باید بیان نمود که در هر سنی احتمال دچار شدن به این بیماری وجود دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزود: در مورد مطالب منتشر شده در بعضی شبکه های مجازی مبنی براینکه هر شخصی که در چین به کروناویروس مبتلا شده، پس از بهبودی نیز دوباره مبتلا شده باید توجه داشت که کرونا یک ویروس جدید است همانگونه که آنفلوآنزا چند نوع (A و B و C) دارد و ممکن است کسی که آنفلوآنزای نوع A گرفته باشد آنفلوانزاهای نوع B یا C را نیز می تواند بگیرد، لذا ممکن است این ویروس نیز زیرگونه هایی داشته باشد و باید سازمان بهداشت جهانی درباره ژنتیک این ویروس اظهار نظر کند.

مردم فعلا به مراکز بهداشتی و درمانی برای دریافت اقلام بهداشتی مراجعه ننمایند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به مراجعه مکرر مردم به مراکز بهداشتی و درمانی برای دریافت ماسک و مواد ضدعفونی نمایند، اظهار کرد: تا به امروز هیچ اقلام بهداشتی (ماسک و محلول های ضدعفونی) از سوی وزارت بهداشت به مراکز بهداشتی و درمانی استان کرمان برای توزیع در بین مردم تحویل داده نشده است و فقط این اقلام تا به امروز به مراکز بهداشتی و درمانی شهرهای قم و اراک داده شده و اگر هر زمانی این اقلام به استان کرمان تحویل داده گردد بلافاصله پس از مشخص شدن مکانیزم توزیع آن، به مردم اعلام خواهیم کرد بنابراین خواهش می کنیم مردم به مراکز بهداشتی و درمانی برای دریافت اقلام بهداشتی مراجعه ننمایند.

وی خطاب به جوانان تاکید نمود: باتوجه به اینکه قلیان باعث انتقال ویروس کرونا می گردد انتظار داریم جوانان به هیچ عنوان در این مدت از قلیان استفاده ننمایند، ضمن آنکه با هماهنگی پلیس اماکن مقرر شده از عرضه قلیان در مراکز عمومی جلوگیری گردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 425

به "آزمایش بیماران کرمانی مشکوک به کرونا منفی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش بیماران کرمانی مشکوک به کرونا منفی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید