15 فیلم برتر راک (دواین جانسون)؛ پر درآمدترین مرد هالیوود

به گزارش راوه بلاگ، دواین جانسون یا همان راک معروف و ستاره این روزهای سینما، از دوران کشتی کج تا امروز که برای دومین سال پیاپی پردرآمدترین بازیگر هالیوود شده راه درازی را طی کرده است. جانسون بعد از اولین حضورش در سینما و بازی در نقش هیولای کریه فیلم بازگشت مومیایی (The Mummy Returns) اساسا حرفه بازیگری اش را از صفر ساخت و کم کم محبوبیتی فراگیر پیدا کرد و هر سال در فیلم های اکشن و کمدی پرفروشی ظاهر شد. دواین جانسون شاید آرنولد شوارتزنگر این نسل نباشد، ولی به قدری فیلم های پرسود بازی کرده است که حالا جایگاهی رفیع در هالیوود دارد. حالا که خبر درآمد حیرت انگیز این بازیگر غول پیکر سینما همه جا پخش شده ، بهانه خوبی است که با هم بهترین فیلم های راک را مرور کنیم.

15 فیلم برتر راک (دواین جانسون)؛ پر درآمدترین مرد هالیوود
 • راک امسال هم پردرآمدترین بازیگر سینما در سراسر جهان شد

15. مختصر و مفید (The Rundown)

 • سال ساخت: 2003
 • امتیاز متاکریتیک: 59

شاید اگر دواین جانسون در این فیلم کمدی پر هیجان بازی نمی کرد، نتیجه به این خوبی نمی شد. چون فقط راک می تواند اینچنین توازنی بین اکشن و کمدی برقرار کند. نقش جایزه بگیری است که کلی از آدم های سر راهش را ناکار می کند و در این حین خودش هم گاهی ناکار می شود. از اولین حضورهای سینمایی جانسون بود و نشان داد واقعا استعداد کمدی خوبی دارد. فیلم از لحاظ بصری هم جذاب است و مناظر برزیل در آن زمان چشم نواز و زیبا به نمایش در آمده است.

14. اسمارت را بگیر (Get Smart)

 • سال ساخت: 2008
 • امتیاز متاکریتیک: 54

بازی در کنار ستاره هایی مثل استیو کارل و ان هاتاوی اعتماد به نفس زیادی می خواست. ولی دواین جانسون بار دیگر ثابت کرد از هیچ چالشی نمی ترسد. فیلم بامزه و مهیج و سرپاست و با همان دقت و ظرافتی ساخته شده است که از یک فیلم جیمز باند انتظار داریم.

13. مسابقه تا کوه جادوگران (Race to Witch Mountain)

 • سال ساخت: 2009
 • امتیاز متاکریتیک: 52

فیلمی خانوادگی و بامزه که تلفیقی است از کمدی، اکشن و قصه های ماجراجویانه. دواین جانسون اینجا نقش یک راننده تاکسی است که برحسب اتفاق درگیر ماجرایی می شود و باید خواهر و برادری را از دست یک سازمان بزرگ مخفی نجات دهد. وقتی راک را درگیر چنین مسائلی کنید، باید انتظار صحنه های تعقیب و گریز مهیج و سریعی را بکشید، و فیلم از این لحاظ مخاطب را کاملا راضی نگه می دارد.

12. اون یکی ها (The Other Guys)

 • سال ساخت: 2010
 • امتیاز متاکریتیک: 64

احتمالا یکی از خنده دار ترین حضورهای کوتاهی است که از دواین جانسون دیده ایم. راک و ساموئل ال جکسون تنها در دقایق اولیه این فیلم حضور دارند، ولی با همین حضور افتخاری و کوتاهشان کاری می کنند که حتی از کل فیلم بامزه تر است. دو مأمور پلیس کله شق که غرور احمقانه شان سرنوشتی تلخی برایشان رقم می زند. راک همان دقایق اول فیلم حضور دارد و بعد از اتفاق ناگواری که برای او و همکارش می افتد، دیگر نمی بینیمش. ولی تصویرش تا آخر فیلم از یادمان نمی رود.

11. سریع و خشمگین 5 (Fast Five)

 • سال ساخت: 2011
 • امتیاز متاکریتیک: 66

این فیلم از دو جهت در کارنامه دواین جانسون اهمیتی ویژه دارد، اول اینکه راستا راک را هموار کرد تا به عنوان یکی از ستارگان سطح اول و گران هالیوود تبدیل شود و دوم، شخصیتی را در جهانی سریع و خشن خلق کرد که در ادامه به فیلم هابز و شاو رسید که در جهانیی سریع و خشمگین می گذشت ولی داستان مستقلی داشت. کاراکتر شکست ناپذیر و تهدیدآمیز هابز دقیقا چیزی بود که این مجموعه فیلم نیاز داشت تا تکانی به خودش بدهد و از راستا هموار و تکراری قسمت های پیشین خلاص شود. برای دواین جانسون هم نتیجه خوبی داشت. راک مدتی بود در فیلم هایی بازی می کرد که به کاراکترش نمی خورد و با سریع 5 به ریشه هایش بازگشت و دوباره همان آدم زورمند و بزن بهادری شد که همه دوستش داشتند.

10. خبرچین (Snitch)

 • سال ساخت: 2013
 • امتیاز متاکریتیک: 51

یکی از تلاش های نسبتا پیروز راک در ایفای نقش جدی در یک درام جدی. خبرچین داستان پدری با بازی دواین جانسون را روایت می کند که در پی دستگیری به ناحق پسرش، مجبور می شود طی یک معامله با اداره مبارزه با مواد مخدر، نقش مأمور مخفی را برای آنها ایفا کند. مهارت راک در فرو رفتن در نقش پدری دردمند قابل تحسین است، و فیلم پرتنش و درگیرکننده. دیدنش سرگرمتان می کند.

9. سریع و خشمگین 6 (Fast & Furious 6)

 • سال ساخت: 2013
 • امتیاز متاکریتیک: 61

جانسون با این فیلم رسما به خانواده سریع و خشن ملحق شد و در کنار دام و برایان برای آخرین ماموریتشان اقدام کرد. سریع و خشن مجموعه فیلمی است که با خودش و طرفدارانش صادق است. سعی نمی کند خودش را جدی تر و عمیق تر از چیزی که هست جلوه دهد و از تمام ظرفیت های سینمای اکشن بهره می برد تا صحنه های نفسگیر را یکی پس از دیگری پیش چشم مخاطب بیاورد. دواین جانسون نیز بازیگری است با همین ویژگی ها، و وقتی این دو در کنار هم قرار می گیرند نتیجه اش فیلمی است که هدف اصلی اش را خیلی خوب اجرا می کند، یعنی سرگرم کردن مخاطب.

8. خشمگین 7 (Furious 7)

 • سال ساخت: 2015
 • امتیاز متاکریتیک: 67

بدون شک خشمگین 7 بهترین فیلم دواین جانسون است. داستان چیست؟ مگر اهمیتی دارد؟ فیلمی مملو از ماشین های سریع، انفجار و تعقیب و گریزهای مهیج. تازه در یک صحنه راک گچ دستش را هم فقط با یک تکان دستش می شکند. هر مولفه ای که از دواین جانسون دوست دارید در تک تک دقایق این فیلم گنجانده شده است. در خشمگین 7 دواین جانسون همه پتانسیل های خودش را آزاد کرده و فرصت این را داشته است که هر کاری دلش می خواهد بکند. علاوه بر این، سابقه کشتی گیری راک هم به خوبی خودش را در این فیلم نشان می دهد. به ویژه جاهایی که با کاراکتر جیسون استاتهام یعنی شاو دهن به دهن می شود و کل کل هایش شبیه کل کل های قبل از مبارزه کشتی کج است و حتی یکی از فن های معروفش را روی او اجرا می کند. اگر از طرفداران راک هستید، فیلمی بهتر از این گیرتان نمی آید.

7. اطلاعات مرکزی (Central Intelligence)

 • سال ساخت: 2016
 • امتیاز متاکریتیک: 52

ترکیب دواین جانسون و کوین هارت برای کمدی همیشه جواب داده است و احتمالا در آینده هم نتیجه خواهد داد. کنار هم قرار دریافت دو موجودی که اینقدر تفاوت ظاهری دارند خود به خود دست مایه خنده و شوخی های بامزه است. فیل و فنجانی که در اتفاق های مختلف کنار هم قرار می گیرند و هربار بامزه تر از قبل می شوند. فیلم کمدی دیوانه واری دارد و از نمایش این دیوانگی شرمسار نیست. صحنه ای در آن هست که طی یک درگیری تن به تن، راک با یک موز به مصاف مردی می رود که سلاحش چاقویی بزرگ است، و راک موز به دست برنده این درگیری می شود. چنین جنون بامزه ای فقط از اکشن های دواین جانسون بر می آید.

6. موانا (Moana)

 • سال ساخت: 2016
 • امتیاز متاکریتیک: 81

موآنا واقعا داستان خیلی خوبی دارد. درباره زنی جوان است که حس می کند اقیانوس او را فرا می خواند و بعد از اینکه یک نیمه خدای خودخواه (با صداپیشگی جانسون) قلبی جادویی را می باید، به دنبال ماجراجویی هایی شگفت انگیز می رود. موآنا یکی از انیمیشن های دیزنی است و فیلمی موزیکا و شاد، و از این نظر شاید شبیه بقیه فیلم های دواین جانسون نباشد، ولی تمام ویژگی های جذاب او را در صداپیشگی اش می بینید. جانسون حتی در جایی از فیلم شروع به خواندن می کند که احتمالا از شنیدن صدایش غافلگیر شوید.

5. جومانجی: به جنگل خوش آمدید (Jumanji: Welcome to the Jungle)

 • سال ساخت: 2017
 • امتیاز متاکریتیک: 58

جومانجی: به جنگل خوش آمدید از آن فیلم هایی است که به نظر می رسید نتیجه نمی دهد، ولی به طرز غریبی پیروز در آمد. داستان پسری جوان و به اصطلاح خر خوان که به همراه هم مدرسه ای هایش وارد جهانی یک بازی کامپیوتری جادویی می شود و آنجا از یک پسر لاغرمردنی، تبدیل می شود به غولی مثل دواین جانسون، و باید از عجیب ترین موقعیت ها جان سالم به در ببرد.

4. سرنوشت خشمگین (The Fate of the Furious)

 • سال ساخت: 2017
 • امتیاز متاکریتیک: 56

علیرغم نزاعی که دواین جانسون با چهره اصلی سریع و خشن یعنی وین دیزل داشت، حضور جانسون در این فیلم واقعا گرمابخش بود، به ویژه وقتی در کنار جیسون استاتهام قرار می گرفت. در این قسمت از سریع و خشمگین ستاره بزرگی مثل شارلیز ترون به تیم بازیگران اضافه شد، و راک باز هم جذابیتش را در فیلم حفظ کرد.

3. سریع و خشمگین تقدیم می کند: هابز و شاو (Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw)

 • سال ساخت: 2019
 • امتیاز متاکریتیک: 60

کلا فیلم های سریع و خشن راست کار راک هستند. ولی چیزی که باعث شده هابز و شاو جایگاه ویژه ای پیدا کند، تمرکز روی کاراکتر راک است. از صحنه های اکشن پر زد و خورد تا لحظات کمیک بامزه، دواین جانسون تمام هنرهایش را رو می کند و معلوم است از بازی در این فیلم حسابی کیف کرده است. هابز و شاو شاید یکی از بهترین فیلم های سریع و خشن نباشد، ولی شک نکنید از بهترین های دواین جانسون است. خیلی خودش را جدی نمی گیرد و بامزه و مفرح است. در چند فیلم دیگر می توانید ببینید دواین جانسون با چهره ای جدی از نیچه نقل قول کند و همزمان بازو بگیرد؟ صحنه های اکشنش هم حسابی نفسگیر و دیدنی در آمده است و هیجان زده تان می کند. شیمی بین او و جیسون استاتهام به طرز غافلگیرکننده ای بهتر از انتظار مخاطبان در آمده است و بده بستان های این دو یکی از حنبه های جذاب فیلم شده.

2. مبارزه با خانواده ام (Fighting with My Family)

 • سال ساخت: 2019
 • امتیاز متاکریتیک: 68

فیلمی بر اساس یک داستان واقعی که دواین جانسون تهیه کننده اش هم بود. درست است که این فیلم درباره رقابت های کشتی کج زنان و تلا ش دختری جوان برای ورود به رقابت های حرفه ای است، ولی در بطن این ماجرا قصه ای گرم و صمیمانه درباره رابطه خواهر و برادری روایت می شود. راک اینجا در نقش خودش ظاهر شده است، یعنی ستاره ای معروف در جهانی کشتی کج. با اینکه حضور زیادی در فیلم ندارد، ولی همان دقایق کوتاهی که می آید جذبه و بامزگی اش در خدمت داستان است.

1. جومانجی: مرحله بعدی (Jumanji: The Next Level)

 • سال ساخت: 2019
 • امتیاز متاکریتیک: 58

به دنبال پیروزیت نسخه اول، جومانجی مرحله بعدی ساخته شد که از اولی هم فیلم مهیج تر و سرگرم کننده تری بود. دواین جانسون این بار با چالش جدیدی رو به رو بود و نقش دنی دویتو را داشت که وارد جهانی جومانجی می شد. صحنه های اکشن فیلم هم بیشتر و جذابتر شدند، به دنبالش شوخی ها و لحظات کمیک بامزه تر. جلوه های ویژه فیلم چشمگیر و خوب اجرا شده و کلا از نظر فنی به آن حسابی رسیده اند. اگر بخواهید چند ساعتی تفریح محض کنید، این دو قسمت جومانجی انتخاب بسیار مناسبی است.

منبع: insider

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1326

به "15 فیلم برتر راک (دواین جانسون)؛ پر درآمدترین مرد هالیوود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 فیلم برتر راک (دواین جانسون)؛ پر درآمدترین مرد هالیوود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید