یخچال ال جی ساید بای ساید بنتلی

به گزارش راوه بلاگ، یخچال ال جی ساید بای ساید بنتلی پس از سری های امپراطور و پایونیر عرضه شد. بنتلی یادآور خودروهای لوکس خودروساز انگلیسی است.

یخچال ال جی ساید بای ساید بنتلی

یخچال ال جی ساید بای ساید بنتلی (SX5534WBLG Bentlee SX5534WB Refrigerator)

  • مشخصات کلینمودار مصرف انرژی: +A - اطلاعات نوع یخچال: ساید بای ساید - طبقه بندی رنگی: سفید چرمی.
  • گنجایش و ابعاد- گنجایش کل به لیتر: 960 لیتر - گنجایش به فوت: 34 فوت - ارتفاع: 1785 میلی متر - عمق با درب: 898 میلی متر - پهنا: 912 میلی متر.
  • مشخصات یخچال - تعداد طبقات: 7 عدد - تعداد طبقات درب: 5 عدد- دارای لامپ یخچال - دارای سیستم سرد نماینده سریع.
  • مشخصات فریزردارای یخساز اتوماتیک - تعداد طبقات: 6 عدد - تعداد طبقات درب: 3 عدد.
  • سایر مشخصات: دارای قفل کودک - دارای اخطار باز ماندن درب - دارای آبسردکن و یخساز بیرونی - سایر ویژگی ها: درب جدید با قابلیت دسترسی سریع به اقلام پرمصرف، کمپرسور اینورتر خطی کم صدا با مصرف انرژی پایین، طراوت و تازگی با نسل جدید فیلتر بهداشتی Hygiene Fresh، انجماد سریع Express Cooling، آبریز بلند و عریض، دارای سبد متحرک، درب جدید با قابلیت دسترسی سریع به اقلام پرمصرف، سیستم کنترل لمسی مجهز به نمایشگر دیجیتال LED - Icon Touch Display، لاستیک ضد باکتری دور درب Bioshield، مجهز به سیستم عیب یاب هوشمند (Smart Diagnosis)، محفظه تازه نگهدارنده میوه و سبزیجات، محفظه داخل درب، محفظه مجزا جهت نگهداری میوه و سبزیجات با حفظ تازگی (Moist Balance Crisper)، یخساز در داخل درب دستگاه.

یخچال ساید بای ساید ال جی بنتلی SX5534WB

جدیدترین سری از یخچال های ساید بای ساید شرکت LG که پس از سری های امپراطور (Emperor) و پایونیر (Pioneer) به بازار عرضه شد، بنتلی نام دارد که نام آن یادآور خودروهای لوکس خودروساز انگلیسی با همین عنوان ولی با املای انگلیسی متفاوت است. طبیعتا شرکت ال جی با این نامگذاری قصد داشته لوکس بودن یخچال خود را به رخ دیگر شرکت ها بکشد. در واقع ساید بای سایدهای بنتلی ال جی از ظاهر لوکس و گیرایی برخوردارند و کم تر کسی را می توان یافت که با طراحی آن ها ارتباط برقرار نکند.

کمپرسور خطی

شرکت ال جی با استفاده از کمپرسور اینورتر خطی (Linear Inverter Compressor) در ساید بای ساید های بنتلی، موجبات صرفه جویی در مصرف انرژی، صدای کم تر، دوام بیش تر و طراوت و تازگی مواد غذایی را فراهم آورده است. اطمینان ال جی به کمپرسورهای خطی باعث شده تا 10 سال گارانتی را برای موتور ساید بای سایدهای بنتلی ارایه دهد. بر اساس محاسبات صورت گرفته، کمپرسورهای خطی می توانند مصرف انرژی را تا 102000 وات ساعت در سال در مقایسه با موتورهای معمولی کاهش دهند. با این میزان انرژی الکتریکی می توان 3400 لامپ 30 واتی را برای یک ساعت روشن کرد. کمپرسورهای سنتی 4 نقطه اصطکاک (Friction Point) دارند که موجب هدررفتن انرژی و هم چنین فراوری صدا می گردد. در کمپرسورهای خطی یا Linear Compressor، این نقاط اصطکاک به یکی کاهش پیدا نموده اند که علاوه بر کاهش مصرف انرژی، باعث کاهش صدا و افزایش دوام کمپرسور هم می گردد.

طراحی بیرونی

ساید بای ساید بنتلی از طراحی همه پسند و گیرایی برخوردار است و کم تر کسی را می توان یافت که از ظاهر آن ایراد بگیرد. طراحی لوکس و مدرن در تک تک بخش های بنتلی قابل مشاهده است. دستگیره های اهرمی افقی که جایگزین دستگیره های سنتی عمودی شده اند، علاوه بر این که نقش زیادی در زیبایی بنتلی ایفا می نمایند، در هنگام باز کردن در یخچال هم حس خوبی را به کاربر منتقل می نمایند. درها با استفاده از دستگیره اهرمی راحت و نرم باز می شوند و سنگینی آن ها به هیچ عنوان احساس نمی گردد. یکی از جالب ترین بخش های بنتلی، دستگیره های اهرمی آن است که هر کسی را شیفته خود می نماید.

الگوی در جدید Door-In-Door، به کارگرفته شده در ساید بای سایدهای ال جی که جایگزین بار خانگی (Home Bar) مدل های قبلی شده، از دیگر مواردی است که جذابیت های زیادی دارد. این طراحی جدید که با شعار فضای بیش تر، دسترسی آسان تر معرفی شده، در عمل هم مفید است. بدون شک از فضایی که 2.5 برابر عظیم تر از مدل های قبلی است، شگفت زده خواهید شد. با استفاده از در عظیم در نظر گرفته شده در بنتلی قادر خواهید بود بدون باز کردن درب اصلی و با اتلاف انرژی کم تر (خروج هوای سرد داخل یخچال و نفوذ هوای گرم به داخل آن) به تمامی اقلام پرمصرف روزانه به صورت منظم و طبقه بندی شده دسترسی داشته باشید.

به عنوان مثال در مدل های قبلی تنها امکان قرار دادن 24 عدد قوطی نوشابه وجود داشت که به لطف طراحیDoor-In-Door ، این تعداد به 71 عدد قوطی افزایش پیدا نموده است. علاوه بر این ها، در این بخش یک سبد متحرک هم تعبیه شده که به لطف آن امکان قرار دادن نوشیدنی با ارتفاع های مختلف فراهم شده است. در ضمن مثل دستگیره های اهرمی تعبیه شده برای درب های اصلی که راحتی فوق العاده ای دارند، برای این بخش هم کلیدی مکانیکی تعبیه شده که با فشار اندکی درب کوچک را باز خواهد نمود.

دیگر بخش قابل آنالیز در طراحی بیرونی بنتلی آبریز و کنترل پنل آن است. این بخش ها هم مانند سایر قسمت ها ظاهری مدرن دارند. تمامی کلیدهای بخش کنترل پنل لمسی هستند. از طریق این قسمت می توان تمامی تنظیمات مورد نظر یخچال را اعمال کرد. حتا کلید روشن و خاموش کردن یخ ساز هم از بخش داخلی به این قسمت منتقل شده است. از طریق این کنترل پنل می توان کارهایی از قبیل تنظیم درجه حرارت یخچال و فریزر، روشن و خاموش کردن یخ ساز، انتخاب نوع یخ، روشن و خاموش کردن فیلتر تصویه هوا (Hygiene Fresh)، روشن و خاموش کردن لامپ قسمت آب ریز و یخ زدن فوری را انجام داد. هم چنین از طریق صفحه نمایش این قسمت می توان به اطلاعاتی مثل زمان تعویض فیلتر آب پی برد.

نکته قابل توجه در خصوص قسمت آب ریز، تعبیه دو کلید فشاری جداگانه برای آب ریز و یخ ساز است. بدین ترتیب دو خروجی متفاوت برای خروج آب سرد و یخ در این قسمت در نظر گرفته شده و نیازی به انتخاب یکی از این دو از طریق کلیدها نیست. قسمت آب ریز نسبت به مدل های قبلی عریض تر و بلندتر طراحی شده و در نتیجه می توان از لیوان های عظیم تر و حتا پارچ به راحتی استفاده کرد.

طراحی داخلی

مهم ترین نکته قابل اشاره در خصوص فضای داخلی بنتلی، تعبیه لامپ های LED در تمامی بخش ها است که جلوه زیبایی به فضای داخلی یخچال داده است. از مزیت های لامپ های LED می توان به دو برابر روشنایی بیش تر، مصرف انرژی کم تر و طول عمر بیش تر در مقایسه با لامپ های معمولی اشاره نمود. علاوه بر این ها این لامپ ها به دلیل فراوری حرارت کم تر باعث گرم شدن محیط یخچال نمی شوند و به دلیل ابعاد کوچک تر باعث افزایش فضای داخلی قابل استفاده یخچال شده اند.

از دیگر مواردی که در طراحی داخلی بنتلی نظرمان را به خود جلب کرد می توان به فیلتر تصویه هوای Hygiene Fresh اشاره نمود که شامل 4 لایه فیلتر جهت از بین بردن گرد و غبار، قارچ، باکتری و بوی نامطبوع است. در این لایه ها از عصاره گیاه جینسینگ استفاده شده است. این سیستم تصفیه هوای پیشرفته، باکتری های داخل یخچال را از بین برده و هوای پاک و تازه را برای مواد غذایی مهیا می نماید. فیلتر تصفیه هوای Hygiene Fresh ال جی بر اساس آزمایش شرکت Intertek بریتانیا، 99.999 درصد باکتری ها را بعد از 15 دقیقه نابود می نماید. از طریق کلید لمسی تعبیه شده در بخش کنترل پنل می توان این فیلتر را خاموش و روشن کرد. با روشن کردن این امکان، نواری آبی رنگ دورتا دور فیلتر روشن می گردد که جلوه خاصی به محیط داخلی یخچال می بخشد.

از دیگر نکات قابل اشاره در بخش داخلی بنتلی می توان به تعبیه صفحه متعادل نماینده رطوبت در قسمت جا میوه ای اشاره نمود. این صفحه مشبک رطوبت درون یخچال را می گیرد و با رساندن آن به نقطه شبنم (Dew Point)، میوه ها را در شرایطی ایده آل نگهداری می نماید و سبب ماندگاری طولانی تر میوه و سبزیجات می گردد. یخ ساز بنتلی همانند مدل های قبلی ال جی روی در قسمت فریز تعبیه شده است و بدین ترتیب فضای مفید داخل فریزر را به مقدار قابل توجه ای افزایش داده است.

سیستم عیب یاب هوشمند (Smart Diagnosis)

یکی از جالب ترین سیستم های تعبیه شده در محصولات جدید ال جی مثل ماشین لباس شویی ها و ماشین های ظرف شویی، سیستم عیب یاب هوشمند است که در یخچال بنتلی هم از آن استفاده شده است. در این سیستم برای هر مسئله ای در کارکرد دستگاه، صدایی با فرکانسی خاص در نظر گرفته شده است که می توان از طریق گوشی و تماس با شرکت خدمات، کارشناسان شرکت را در جریان مشکل به وجود آمده قرار داد؛ سپس با شناسایی مشکل دستگاه توسط کارشناسان در کم ترین زمان ممکن مشکل دستگاه را حل کرد. بدین ترتیب علاوه بر صرفه جویی در زمان، در مواردی که نیازی به حضور تعمیرکار در محل نیست، کاربر می تواند به راحتی مشکل به وجود آمده برای دستگاه را حل نماید.

جمع بندی

بی شک ساید بای سایدهای بنتلی ال جی از زیباترین و پر امکانات ترین یخچال های فراوری شده تا به امروز هستند و می توانند در کنار سایر لوازم مدرن خانه قرار بگیرند و زیبایی آشپزخانه منزل را چند برابر نمایند. استفاده از دستگیره های اهرمی، در Door-In-Door، موتور خطی کم مصرف، فیلتر بهداشتی Hygiene Fresh، لامپ های LED داخل یخچال و آب ریز بلند و عریض از امکانات شاخص یخچال های سری بنتلی هستند که آن را به یکی از خواستنی ترین انتخاب های موجود در بازار تبدیل نموده اند. این یخچال ها در چهار ظرفیت 28، 30،32 و 34 فوتی و در سه رنگ نقره ای، استیل و سفید به بازار عرضه شده اند.

مجله اینترنتی راوه بلاگ

منبع: ستاره
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 662

به "یخچال ال جی ساید بای ساید بنتلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یخچال ال جی ساید بای ساید بنتلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید