کودک 11 ماهه، زندگی بخشید و رفت

به گزارش راوه بلاگ، کبد کودک 11 ماهه هرمزگانی که بعد از عمل جراحی دچار مرگ مغزی شده بود، به بیمارستان ابن سینا شیراز منتقل شد تا به بیماران نیازمند پیوند زده شود. تازه چند روز از مرگ مهرسام کوچولو گذشته و پدر جوان، تاب و توان چندانی برای صحبت کردن در مورد فوت کودکش ندارد.

کودک 11 ماهه، زندگی بخشید و رفت

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران، مهرسام فقط 11 ماهش بود که از دنیا رفت، آن هم زمانی که به گفته پدرش، او امید زیادی داشت که عمل جراحی کودکش با موفقیت به انتها برسد.

حامد دهقانی، پدر مهرسام به جام جم می گوید: مهرسام هیچ بیماری خاصی نداشت. فقط زمانی که به دنیا آمده بود یکی از بیضه هایش بالا بود. برای همین پسرم از زمان تولد تا 9 ماهگی زیرنظر پزشک بود. در این مدت انتظار داشتیم بیضه پایین بیاید، اما این اتفاق نیفتاد و برای همین دکترش گفت باید عمل جراحی گردد و اگر عمل نگردد، بیضه وارد روده شده و تبدیل به یک غده سرطانی می گردد. با این تشخیص پزشک، ما به شدت ترسیدیم و پیگیر درمان مهرسام شدیم. فکر می کردیم پس از جراحی و با بهبود شرایط جسمی اش به خانه برمی گردد. در بیمارستانی در هرمزگان، پسرم را به اتاق عمل بردند که مدت زمان جراحی اش پنج ساعت طول کشید. من علم پزشکی ندارم، اما نمی دانم چرا جراحی پسرم اینقدر زمان برد. بعد از گذشت پنج ساعت، پسرم را آوردند و تحویل بخش و ما دادند. چند دقیقه بعد، مادرش گفت قلب و نبض اش هیچ ضربانی ندارد. وقتی موضوع را با پزشکان بیمارستان در میان گذاشتیم، گفتند چون پسرمان آرامبخش گرفته است، کمی طول می کشد تا به هوش بیاید. با گذشت زمان، اما مهرسام به هوش نیامد و پزشکان عمل احیاء را آغاز کردند.

پدر داغدار ادامه می دهد: من فکر می کنم پسرم همان زمانی که از اتاق عمل بیرون آمد، مرگ مغزی شده بود، اما پزشکان برای آن که متهم به کم کاری و بی مبالاتی در انجام درمان نشوند، این مساله را از ما مخفی کرده بودند. حتی خانم دکتر پسرم هم به ما گفت من رویم نمی شد به شما بگویم، اما پسرتان همان لحظه مرگ مغزی شده بود. او گفت عملی که من انجام دادم، موفقیت آمیز بود، اما دادن دوز بالای داروی بیهوشی از طریق پزشک بیهوشی، تمام سلول های مغزی مهرسام را از بین برد و برای همین کودک مرگ مغزی شد.

پدر در مورد اعضای اهدایی کودکش می گوید: بعد از اعلام مرگ مغزی، مهرسام به بیمارستان شهید محمدی هرمزگان منتقل شد که در بیمارستان کبد پسرم را اهدا کردیم تا در بیمارستان ابن سینای شیراز به بیماران نیازمند اهدا گردد. البته اگر زودتر بحث مرگ مغزی کودکم را اعلام می کردند، من قلبش را هم به بیماران نیازمند می بخشیدم. من از تیم پزشکی بیمارستان به دلیل بی مبالاتی شکایت کرده ام. چون نمی دانم برای فرزندم چه مسئله ای به وجود آمد که منجر به مرگ او شد. آیا اکسیژن به بچه نرسید، یا از روی تخت افتاد. در هر صورت من شکایتم را کرده ام تا کودک دیگری قربانی کم کاری و بی مبالاتی پزشکان خطاکار نگردد.

لیلا حسین زاده - حوادث / روزنامه خبرنگاران

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2515

به "کودک 11 ماهه، زندگی بخشید و رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کودک 11 ماهه، زندگی بخشید و رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید