کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن با صدای عادل فردوسی پور در فیدیبو

به گزارش راوه بلاگ، به گزارش خبرنگاران ؛ کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن با صدای عادل فردوسی پور از روز دوشنبه ششم مردادماه 1399 در پلتفرم محتوای دیجیتال (کتاب های الکترونیک و صوتی) فیدیبو آماده شنیدن است. نشر چشمه این کتاب را سال 1394 با ترجمه عادل فردوسی پور و گروهی از مترجمان منتشر نموده است.

کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن با صدای عادل فردوسی پور در فیدیبو

اکنون نسخه صوتی هنر شفاف اندیشیدن با صدای عادل فردوسی پور و به تهیه نمایندگی رادیو گوشه در فیدیبو ارائه شده است. همچنین این کتاب از سوم مرداد ماه به مدت سه روز و با 25 درصد تخفیف قابل پیش خرید در پلتفرم کتاب صوتی و الکترونیک فیدیبو است.

هنر شفاف اندیشیدن نوشته رولف دوبلی یکی از کتاب های شاخص درباره خطاهای ذهنی است. دوبلی در این کتاب براساس سال ها مشاهده و تحقیق توانسته فهرستی از خطاهای ذهنی ارائه می دهد که منجر به تصمیم گیری اشتباه می گردد. دوبلی در هر فصل این کتاب با روایت داستانی واقعی یکی از خطاهای ذهنی که به طور روزمره درگیرشان هستیم را شرح می دهد.

فصل های این کتاب کوتاه است و گاهی هر فصل در حد 3 تا 4 صفحه است و همین باعث می گردد کتاب خسته نماینده نباشد و مثال ها بدون حاشیه و خیلی سریع خطاهای فکری را برای خواننده یا مستمع کتاب معین می نماید. خطاهایی که در زندگی روزمره زیاد به آن ها برمی خوریم و مفاهیمی دور از ذهن نیست، اما احتیاج به طبقه بندی دارد.

عادل فردوسی پور در مقدمه این کتاب مثالی از فوتبال می آورد تا مخاطب کتاب درک بهتری پیدا کند از آنچه قرار است از این کتاب بداند: تصور کنید در زمین فوتبال هیچ خطایی اتفاق نمی افتاد. آن وقت واژه ای به نام پنالتی، اخطار و اخراج هم معنا نداشت. اشک ها و لبخندها محو می شدند و زیبایی فوتبال هم رنگ می باخت. آدم ها شبیه ربات های برنامه ریزی شده ای بودند که وظیفه شان بردن بدون کوچک ترین اشتباه بود. حالا تصور کنید در این دنیا پهناور که هزاران زمین فوتبال را در خود جای داده، قرار می شد هیچ انسانی دچار خطا و اشتباه نگردد؛ آیا دنیا بهتری داشتیم؟ جنگ افروزی ها به خاتمه می رسید؟ جرم و جنایت از صفحه روزگار محو می شد؟ انسان ها با همدیگر روابط بهتری برقرار می کردند؟ پاسخ به این پرسش ها و پیش بینی دنیای که هرگز تجربه اش نکرده ایم، کار دشواری است؛ اما آن چه قابل پیش بینی است، آن است که هر چه بیشتر خطاهای خود را بشناسیم، رویکرد بهتری به زندگی خود خواهیم داشت. از آن جا که خطاهای بشری در طول حیاتش از الگوهای مشابهی پیروی می نمایند، امکان شناختن آن ها نیز امری ممکن است.

اگر شما از کسانی هستید که علاقه مند کتاب های مربوط به رفتارهای انسانی هستید و می خواهید به شکل خودآموخته ای زندگی خود را بهبود بخشید، گوش دادن به این اثر را برای داشتن تصمیم های بهتر در کار و زندگی در اولویت قرار دهید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1230

به "کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن با صدای عادل فردوسی پور در فیدیبو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن با صدای عادل فردوسی پور در فیدیبو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید