چند قاب بی نقاب از آمریکا

به گزارش راوه بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی انتشارات شهید کاظمی؛ در کتاب جنگ خوب است مصاحبه مدیران و مشاوران امنیتی ـ اطلاعاتی و مسئولان سیاست خارجی آمریکا را می خوانید و با تعریف جدیدی از عبارت امنیت ملی در آمریکا آشنا می شوید. این کتاب از درون آمریکا و به آمریکای بدون نقاب می پردازد.

چند قاب بی نقاب از آمریکا

مدتی است نام آمریکا بیش از قبل در خبرها تکرار می گردد؛ به بهانه انتخابات و تحلیل های شبانه روزی رفتن و ماندن ترامپ و آمدن یک جو بایدن! حالا که تنور بحث آمریکا داغ است، کتاب جنگ خوب است را بخوانید و ببینید آمریکایی ها درباره ایران و خودشان چه می گویند.

قرار است در این کتاب، خیلی چیزها بخوانید و سر از ماجراهایی در بیاورید که حتما تعجب می کنید. چرا؟ چون تا امروز کسی درباره این مسائل حرفی نزده، تحلیلی ارایه ننموده و به نظر می رسد حتی تصمیم گیران دستگاه دیپلماسی کشورمان هم بی خبر باشند، چه رسد به این که من و شما را در جریان بگذارند!

در این کتاب مصاحبه مدیران و مشاوران امنیتی ـ اطلاعاتی و مسئولان سیاست خارجی آمریکا را می خوانید. با تعریف جدیدی از عبارت امنیت ملی در آمریکا آشنا می شوید. از زبان دولت مردان آمریکایی می شنوید که اولویت های سیاست خارجی آمریکا چیست و چه طور با یک استراتژی بی سرو صدا و نرم، مهره های اصلی سیاست و دفاعی کشورشان را از میان سران امنیتی این کشور انتخاب می کنند. با خواندن این مصاحبه ها متوجه می شوید که اتفاقا دولت مردان آمریکایی ابایی ندارند از این که بگویند من سرهنگم، نه حقوق دان!

روحانی میانه رو نیست، یک جنگ طلبِ باهوش است، ایران قدرت مندترین کشور منطقه است باورتان می گردد این جمله ها را سیاست مداران آمریکایی گفته باشند؟ کتاب پر است از این اظهار نظرها و اعتراف های صریح.

رییس سابق آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا یا همان جایی که میان ایرانی ها به سازمان سیا معروف است، با افراد موثر در سیاست خارجی و تحلیل گران عرصه بین الملل، گفت وگو نموده و با کم ترین ملاحظه و سانسور درباره رویکرد آمریکا در مساله سیاست خارجی، به خصوص منطقه خاورمیانه، این مصاحبه ها را منتشر نموده است. میزبان و پرسش گر این گفت وگوها مایکل مورل تحلیل گر اطلاعاتی آمریکاست. او در سال های گذشته به عنوان قائم مقام آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا و دو بار به عنوان سرپرست سازمان سیا کار نموده است.

مایکل مورل سراغ خیلی ها رفته، ولی برای ترجمه و گردآوری این کتاب، مصاحبه کسانی را انتخاب کردیم که تخصص و کارشان به نوعی به ایران مربوط می گردد. برخی از این مقامات امنیتی یا سیاسی به قدری درست و دقیق ایران را تحلیل می کنند که اغراق نیست بگوییم ما را بیشتر از خودمان می شناسند. معیار دیگر برای انتخاب گفت وگو، معرفی آمریکا از زبان خودشان است.

کتاب را بخوانید و ببینید آمریکایی ها چه دیدگاه و برنامه هایی درباره قدرت ایران در منطقه، انرژی هسته ای، مسائل ایران و عربستان، داعش و تروریسم، برجام و نیروی قدس دارند. ببینید چه طور افکار عمومی را قانع کردن می کنند. ببینید از ماموران و جاسوسان سازمان سیا چه فرشته های مهربانی در افکار عمومی ساخته اند و...

خیلی خبرهاست. بخوانید و بدانید.

برشی از کتاب:

نورمن رول: ایران، یکی از ملت هایی است که زیر بار سنگین ترین تحریم های روی کره زمین است. تحریم ها ادامه دارد، اما ایران همچنان به توسعه برنامه هسته ای ادامه می دهد. این سطح از نظارت و کنترل برای آژانس بین المللی انرژی هسته ای بی نظیر است و در تاریخ سابقه نداشته! همه به از کار انداختن سانتریفیوژها فکر می کنند، اما سانتریفیوژ ظریف و حساس است. اگر تکان بدهیم، می شکند. برجام، کاری بیش از شکستن سانتریفیوژ انجام داد. تمام سیم ها را از برق کشید و لوله ها را از کار انداخت.

کتاب جنگ خوب است از سری کتابهای آمریکا از درون به تلاش فائقه سادات میرصمدی در قطع رقعی و 292 صفحه همزمان با 16آذرماه توسط انتشارات شهیدکاظمی روانه بازار شد.

علاقه مندان جهت تهیه این کتاب می توانند به وسیله سایت manvaketab.irو یا ارسال نام کتاب به سامانه 3000141441 اقدام کنند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1765

به "چند قاب بی نقاب از آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند قاب بی نقاب از آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید