پسر بایدن به دردسر افتاد

به گزارش راوه بلاگ، به گفته یکی از مقام های آشنا به تحقیقات مالیاتی وزارت دادگستری آمریکا از پسر بایدن، در پی صدور یک احضاریه برای هانتر بایدن از وی خواسته شده تا اطلاعاتی را مربوط به چندین شرکت از جمله یک کمپانی گاز اوکراینی ارائه کند.

پسر بایدن به دردسر افتاد

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، متن این احضاریه که روز سه شنبه منتشر شد نشان دهنده دقت دادستان ها بر روی پفراینده تحقیقات مالیات از هانتر بایدن، پسر جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکاست؛ آنها در حال بررسی امور مالی و تجارت بین المللی بایدن جوان هستند.

روابط هانتر بایدن با کمپانی گاز اوکراینی بوریسما به پدرش هم مربوط می گردد. البته هنوز تعیین نیست که آیا فعالیت بایدن جوان در این کمپانی بخش اصلی تحقیقات فدرال است یا اینکه دادستان ها به دنبال اطلاعاتی درباره تمامی منابع درآمدی بایدن جوان در سال های اخیر هستند.

هانتر بایدن روز چهارشنبه گذشته تایید کرد که مالیات هایش تحت تحقیقات فدرال است. این افشاگری در حالی اجرا شده که جو بایدن در حال انتخاب اعضای کابینه است و به زودی تصمیم دارد تا شخص مورد نظرش را برای وزارت دادگستری انتخاب کند؛ این همان وزارتخانه ای است که بر تحقیقات از بایدن جوان نظارت دارد.

در این احضاریه علاوه بر درخواست برای شفاف سازی روابط بایدن جوان با کمپانی بوریسما، از وی خواسته شده تا درباره روابط و معاملات تجاری اش با چین و سایر تبادلات مالی شفاف سازی کند و پاسخگو باشد.

سرآغاز این تحقیقات به سال 2018 بر می گردد؛ درست یک سال پیش از آنکه جو بایدن کاندیداتوری اش را برای ریاست جمهوری ایالات متحده اعلام کند. در یکی از موارد مربوط به تحقیقات، دادستان های فدرال همچنین به بررسی جرم احتمالی پولشویی پرداخته اند.

هانتر بایدن گفته که روز سه شنبه تازه متوجه انجام این تحقیقات شده است.

بایدن جوان در 2014 و زمانی به کمپانی بوریسما ملحق شد که پدرش معاون باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا بود و به وی در رسیدگی به سیاست گذاری خارجی با اوکراین کمک می کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و متحدانش مدت هاست که البته بدون شواهد و مدارک می گویند فعالیت هانتر بایدن در اوکراین بر سیاستگذاری های دولت اوباما در قبال این کشور شرق اروپا اثر گذاشته است.

جمهوری خواهان سنا در گزارشی که مربوط به اوایل سال جاری میلادی است گفته بودند که این همکاری با اوکراین مصداق تضاد منافع است اما شواهدی را ارائه نکردند که نشان دهد این سیاست ها به صورت مستقیم از جانب فعالیت های بایدن جوان بوده است.

به نظر نمی رسد که جو بایدن بر این تحقیقات تمرکز کند. وی بدون اشاره و توجه خاص به این تحقیقات روز جمعه به خبرنگاران گفته بود که به پسرش افتخار هم می کند.

چندین ماه است که دفتر دادستانی آمریکا در پیتسبورگ در حال جمع آوری اطلاعاتی از رودی جولیانی، وکیل ترامپ و سایرین است که بخشی از فرایند وزارت دادگستری برای دریافت و تحلیل اطلاعات مربوط به اوکراین می گردد و یکی از آنها درخواست هایی از سوی جولیانی است که می خواهد این مدارک را به دادستان هایی بدهد که درباره هانتر و جو بایدن در اوکراین جمع آوری کرده است.

ویلیام بار، دادستان کل آمریکا در فوریه هشدار داد که وزارت دادگستری باید درباره هرگونه اطلاعاتی که از اوکراین می رسد، دقت داشته باشد و گفته بود: در اوکراین برنامه های زیادی وجود دارد، جریانات متقابل زیادی وجود دارد. هر چیزی که از اوکراین می رسد ارزش رسیدگی ندارد. ، ایسنا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1784

به "پسر بایدن به دردسر افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پسر بایدن به دردسر افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید