نکات مهم هنگام خرید فرش اتاق کودک از نگاه آدرس

به گزارش راوه بلاگ، خرید فرش برای کودک، موضوعی حساس و بااهمیت و کاملا جداگانه از موضوع خرید فرش معمولی است. برخلاف تصور عموم مردم که فکر می کنند این کار بسیار آسان است، اما برای انجام هر چه بهتر این امر، باید حساسیت هایی به خرج داد.

نکات مهم هنگام خرید فرش اتاق کودک از نگاه آدرس

اتاق هر کودک دارای مجموعه ای از وسایل مخصوص و تجهیزات است که فرش همیشه یکی از مهم ترین و موردتوجه ترین آن ها و تکمیل کننده دکوراسیون اتاق کودک است. خرید فرش کودک به این دلیل که انسان در دوره متفاوتی از زندگی خود به سر می برد تفاوت های زیادی با خرید فرش معمولی دارد و اگر درست صورت نگیرد مسائلی به وجود می آورد.

انتخاب فرش کودک مناسب برای نوزاد تا نوجوان

مواردی مثل جنس، مدل، طرح فرش، ترکیب رنگی فرش و دختر یا پسر بودن فرزندتان در انتخاب فرش مناسب برای کودک شما حائز اهمیت است که در ادامه، هرکدام را به صورت جداگانه و مختصر توضیح خواهیم داد.

جنس فرش

نخستین موردی که درباره جنس فرش باید مورد توجه قرار داد، قابل شستشو بودن آن است؛ زیرا گفته می شود، برای پاکیزگی و از بین بردن میکروب های موجود در فرش باید آن را هر دو ماه یک بار شست. همچنین فرش باید به گونه ای باشد که در هنگام شست وشو رنگ های به کاررفته در آن، با یکدیگر ترکیب نشوند که این موضوع باعث به هم خوردن مدل و طرح اصلی فرش می شود.

بنابراین باید باکیفیت ترین فرش را از لحاظ جنس (کیفیت شست وشو، کیفیت بافت و مقاومت در برابر آسیب پذیری) برای کودک انتخاب کرد. همچنین می توان برای این کار شناسنامه فرش (برچسبی که در پشت فرش قرار گرفته است) و لوگو (علامت تجاری تولید کننده) را مورد بررسی قرار داد. بهتر است این کار با دقت زیادی انجام شود، زیرا سودجویان ممکن است، فرش تقلبی را به جای اصل آن بفروشند!

نرمی و لطافت فرش

می توان به راحتی در هنگام خرید فرش، با لمس کردن آن به نرمی و سفتی آن پی برد. امروزه معمولا در همه جای دنیا، سعی در تولید و عرضه فرش های کودک با نرمی مناسب دارند. باید از خرید فرش های سفت و زبر خودداری کرد. کودک بیشتر وقتش را به بازی کردن و دویدن می گذراند. اگر فرش زیر پای او سفت باشد، احساس ناخوشایندی به او دست می دهد و لذت بازی کردن را از او می گیرد.

ظرافت و عدم ضخیم بودن فرش

استفاده از فرش های ضخیم برای اتاق بچه ها مناسب نیست؛ یعنی نخ های فرش نباید بیش از اندازه ضخامت داشته باشند. هرچه فرش ظرافت بیشتری و بهتری داشته باشد، به این معنی است که برای کودک فرش مناسب تری انتخاب شده و او می تواند با احساس راحتی بیشتری به بازی کردن و جست وخیز ادامه بدهد.

طرح و مدل فرش

طرح فرش خیلی مهم است! این موضوع امروزه به قدری اهمیت پیدا کرده که فرش هایی که برای بچه ها تولید می شوند، طرح و مدل های بی شماری را دربرمی گیرند. بهترین گزینه برای طرح فرش، طرح های بچه هاه است، مخصوصا اگر کارتونی باشد؛ انتخاب فرش هایی با طرح ساده و معمولی این امتیاز را دارد که در سال های بعد از کودکی هم استفاده شود.

مقاومت در برابر آلودگی فرش

به عنوان یک توصیه بهتر است فرش هایی انتخاب شود که دیرتر و به مقدار کمتری آلودگی جذب می کنند. هر چه بافت فرش مدنظر شما فشرده تر باشد، مقاومت بیشتری در برابر آلودگی از خود نشان می دهد و احتمال نفوذ میکروب ها به داخل فرش را کاهش می دهد. می توان گفت فرش هایی که بافت فشرده تری دارند، نسبت به فرش هایی که فشردگی بافت کمتری دارند، دیرتر و به مقدار کمتر آلوده می شوند. شما همچنین باید فرشی را انتخاب کنید که ریشه نداشته باشد، چون ریشه های فرش به بانک آلودگی مشهور هستند.

ترکیب رنگی فرش

رنگ فرش یکی دیگر از مواردی است که مورد توجه قرار می گیرد و در انتخاب آن باید دقت داشت. لازم است دکوراسیون و وسایل اتاق با دقت بررسی شود، سپس با توجه با آن ها رنگ مناسب را برای فرش اتاق کودک انتخاب کرد. اگرچه انتخاب رنگ به سلیقه شما بستگی دارد، بهتر است از رنگ های تیره استفاده شود، زیرا فرش های کودک همیشه زیر دست و پا هستند و اگر برای فرش کودک، رنگ روشن انتخاب شود، باید انتظار زودبه زود کثیف شدن آن را هم داشت؛ اما فرش های تیره این ویژگی را ندارند. به عنوان مثال اگر رنگ غالب دکوراسیون اتاق، آبی باشد، بهتر است فرشی با رنگ آبی تیره انتخاب کرد. البته دوباره تاکید می کنیم، همه چیز به سلیقه اهالی خانه بستگی دارد و رنگ فرش باید با دکوراسیون اتاق هماهنگ باشد.

دخترانه و پسرانه بودن فرش

انتخاب دکوراسیون، مدل چیدمان و درنتیجه فرش برای دختران و پسران متفاوت است و هرکدام ویژگی های خاصی دارد که مهم ترین آن ها رنگ موردعلاقه است؛ اما این موضوع به این معنا نیست که رنگ اتاق یک دختر همیشه باید صورتی و یا رنگ اتاق یک پسر همیشه باید آبی باشد! می توان به طورکلی گفت برای پسران بهتر است از رنگ های سرد و برای دختران از رنگ های گرم استفاده شود.

پرفروش ترین طرح های فرش اتاق کودک کدامند؟

پرفروش ترین فرش ها، همیشه متعلق به شرکت ها و فروشگاه هایی بوده است که خلاقیت را هدف اصلی خود قراردادند و سعی در تشخیص علایق بچه ها داشته اند.

در این بین طرح باب اسفنجی، به خاطر برنامه تلویزیونی کودک، از بقیه پرفروش ترین بوده است و بیشترین خریدار را داشته است.

قیمت و ارزش فرش های اتاق کودک چگونه است؟

فرش هم مانند بقیه وسایلی که به فروش می رسند، در قیمت های مختلفی با توجه به جنس و کیفیت، اندازه، طرح و مدل و رنگ های به کاررفته در آن عرضه می شود. می توان برای مقایسه قیمت ها، به فروشگاه ها سر زد و همه چیز را از نزدیک و به صورت حضوری سنجید، اما با توجه به وقت و زمان زیادی که این کار از افراد می گیرد، در بخش بعدی، تعدادی از فروشگاه های خوب و منتخب را به شما معرفی می کنیم. بیشتر فرش های کودک، در کیفیت و اندازه متوسط، در محدوده 1200000 تا 1400000 هستند؛ اما اگر به دنبال فرش اتاق کودک ارزان هستید، می توان باکم کردن اندکی کیفیت و مواردی دیگر فرشی ارزان تر پیدا کرد.

کدام مراکز و فروشگاه ها برای خرید فرش اتاق کودک پیشنهاد می شوند؟

تعداد زیادی فروشگاه و برند، در این زمینه فعالیت می کنند. عواملی چون: مشتری مداری، قیمت مناسب، کیفیت و جنس محصول و ارایه خدمات مناسب، برخی از فروشگاه ها و برندها را بالاتر از بقیه قرار می دهد و آن ها را مشهورتر می کنند.

  • فرش کاشان
  • فرش مشهد
  • فرش ساوین
  • شهر فرش
  • فرش فرهی

این ها، اسامی فروشگاه ها و برند هایی هستند که نکات ذکر شده را رعایت می کنند، از تنوع خوبی (طرح های کارتونی، طرح های ساده و طرح های سه بعدی) برخوردار هستند و می توانند رضایت خانواده ها را جلب کنند.

انتخاب فرش نامن

اسب برای کودک چه مسائلی ایجاد می کند؟

همان طور که در بالا گفتیم، هنگام خرید فرش برای اتاق بچه ها، باید نکات بسیاری را در نظر گرفت، حال اگر خرید فرش را بدون توجه به این نکات انجام گیرد، چه مسائلی برای بچه ها پیش می آید؟

اگر کیفیت و جنس فرش مناسب نباشد، به دلیل لطافت پوست بچه ها، آسیب جدی به آن ها وارد می شود و مسائل فراوانی به وجود می آورد. اگر فرش با الیاف غیر مناسب تهیه شده باشد، پرز فرش، در ریه و مجاری تنفسی کودک وارد می شود و مسائل تنفسی برای او به وجود می آورد.

باید به یاد داشت که اگر حتی تمام موارد بالا رعایت شود و یک فرش کاملا مناسب پیدا شد، بازهم باید در زمان های مشخص اقدام به شستن آن کرد و در فواصل مشخص روی فرش را جارو و نظافت کرد تا احساس راحتی و آرامش هرچه بیشتر را به کودک هدیه داد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرارو
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1210

به "نکات مهم هنگام خرید فرش اتاق کودک از نگاه آدرس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات مهم هنگام خرید فرش اتاق کودک از نگاه آدرس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید