نظر کارشناس داوری درباره قضاوت ملاقات استقلال - سایپا، اعتراض فکری به جا بود؟

به گزارش راوه بلاگ، کارشناس داوری فوتبال تصمیمات داور مسابقه استقلال و سایپا را مورد ارزیابی قرار داد و گفت که داوری اشتباه تأثیرگذاری نداشته است.

نظر کارشناس داوری درباره قضاوت ملاقات استقلال - سایپا، اعتراض فکری به جا بود؟

نوید مظفری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران درباره قضاوت یاسر همرنگ در ملاقات استقلال و سایپا گفت: این بازی چهار صحنه برای آنالیز داشت. در دقیقه 10 استقلالی ها روی ضربه سری که مدافع سایپا زد و بعد به بازیکن استقلال برخورد کرد، اعتقاد به پنالتی داشتند که این صحنه پنالتی نبود و تصمیم داور کاملاً درست بود.

وی ادامه داد: استقلالی ها در دقیقه 19 نیز اعتقاد به خطای پنالتی داشتند که پس از ضربه سر مهاجم استقلال، توپ به دست مدافع سایپا برخورد کرد. در این صحنه دست بازیکن بازیکن سایپا در کنار بدن بود و حالت طبیعی داشت و به همین دلیل خطای هند نبود.

این کارشناس داوری با اشاره به جنجالی ترین صحنه بازی که پس از سرانجام نیمه نخست رقم خورد، گفت: پس از سرانجام نیمه، داور مسابقه به محمد دانشگر کارت زرد نشان داد که ما نمی دانیم آیا صحبتی میان آنها رد و بدل شد یا دلیل این کارت فقط اعتراض بود، اما در ادامه داور رفتار درستی نشان نداد. وقتی اعتراض بیشتر شد و داور او را فراخواند، یا باید به این بازیکن کارت زرد نشان می داد یا آنگونه رفتار نمی کرد، چون این تصور به وجود می آید که پس از تجمع استقلالی ها دور داور او آرام شده و از کارت دادن منصرف شده است.

مظفری توضیح داد: در دقیقه 59 یک موقعیت گل آشکار برای سایپا ایجاد شد که داور خطای مهدی مهدی پور را گفت و به او کارت زرد نشان داد، اما این صحنه باید برعکس می شد و بازیکن سایپا باید به دلیل شبیه سازی کارت زرد می گرفت.

وی درباره اینکه محمود فکری در سرانجام بازی گفت به داوری های علیه تیمش عادت نموده و آیا این بازی صحنه تأثیر گذاری وجود داشته یا نه، گفت: همه مربیان این روزها به تصمیمات داوران اعتراض دارند و معتقدند داوری علیه تیم شان بوده، اما یاسر همرنگ تصمیم اشتباهی نداشت که در نتیجه بازی تأثیرگذار باشد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1946

به "نظر کارشناس داوری درباره قضاوت ملاقات استقلال - سایپا، اعتراض فکری به جا بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظر کارشناس داوری درباره قضاوت ملاقات استقلال - سایپا، اعتراض فکری به جا بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید