میزان مالیات دریافت شده از فعالان بورس در سال 99

به گزارش راوه بلاگ، خبرنگاران : کارشناس بازار سرمایه گفت: سال گذشته حدود 17 هزار میلیارد تومان مالیات مستقیم از فعالان بازار سرمایه اخذ شد.

میزان مالیات دریافت شده از فعالان بورس در سال 99

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، فرشید زارعی کارشناس بازار سرمایهدر پاسخ به این پرسش که، در سال 99 چه مقدار مالیات مستقیم از فعالان بازار سرمایه اخذ شد؟، اظهار کرد: در سال گذشته حدود 17 هزار میلیارد تومان مالیات مستقیم از فعالان بازار سرمایه اخذ شد، اما مانند سایر ارکان به بازار سرمایه تزریق نشد.

جریان نقدینگی عامل رونق بازار سرمایه در سال 99

او اضافه نمود: همچنین در سال گذشته رونق بازار سرمایه به واسطه، جریان نقدینگی، تاثیر قیمت دلار، ارزندگی بیشتر شرکت ها و رشد بیش از حد بود.

کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این سوال که با توجه به اوضاع بازار سرمایه، اگر مالیات به دست آمده از بازار سرمایه به همین بازار تزریق می شد، این موضوع چه کمکی به بازار سرمایه می کرد؟، تشریح کرد: از آنجایی که طبق ابلاغیه ها و بخشنامه های متعدد سازمان در یک سال اخیر، بیشتر صندوق های سرمایه گذاری منابع لازم را در بازار سرمایه تزریق کرده اند، در حال حاضر با توجه به افت زیاد بازار سرمایه و ارزندگی بسیاری از شرکت ها، دیگر منابعی برای تزریق باقی نمانده است.

او در سرانجام اظهار کرد: با رسیدن بیشتر صندوق ها به سقف واحد های سرمایه گذاری، منابع ورودی نخواهیم داشت، بنابراین با فراهم شدن افزایش سقف واحد های سرمایه گذاری صندوق ها، با صدور ابلاغیه ها و بخشنامه های فعلی، کاهش نرخ سپرده های بانکی و رقابتی تر شدن صندوق های سرمایه گذاری، جذب منابع از بازار های موازی توسط صندوق های سرمایه گذاری صورت می گیرد که بر این اساس احتمال تزریق بخشی از منابع جدید به بازار سرمایه زیاد خواهد بود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2317

به "میزان مالیات دریافت شده از فعالان بورس در سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزان مالیات دریافت شده از فعالان بورس در سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید