فروش آپارتمان های وام دار با رها ممکن شد

به گزارش راوه بلاگ، خبرنگاران: مدیر روابط عمومی بانک مسکن گفت: با اجرای طرح رها در بانک مسکن، امکان فروش آپارتمان های وام دار در سال های پایانی دوره بازپرداخت، فراهم شد.

فروش آپارتمان های وام دار با رها ممکن شد

جهت دریافت خدمات بازسازی آشپزخانه کوچک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، مسعود ایزدی اظهار کرد: رها دارای این مزیت برای وام گیرنده هاست که بر اساس آن مالکان آپارتمان های رهنی می توانند واحد خود را در عین باقی ماندن بخشی از اقساط وام آن، فک رهن نموده و بفروشند.

وی توضیح داد: در این طرح افرادی که معادل 11 درصد اقساط باقی مانده وام خود ، حساب در بانک مسکن افتتاح می نمایند، از سود 2 درصدی سالانه بهره مند می شوند بنابراین با سود دریافتی می توانند بخشی از اقساط باقی مانده وام خود را پرداخت نمایند.

وی اضافه کرد: در حالت طبیعی و بدون استفاده از طرح رها، یک مالک آپارتمان وام دار، چنانچه بخواهد به هر دلیل ملک خود را فک رهن کند، باید کل اقساط باقی مانده را یکجا تسویه کند که این کار از توان بیشتر وام گیرنده ها خارج است اما با رها ، افراد می توانند در عین آزادسازی ملک خود از رهن بانک مسکن، کماکان اقساط باقی مانده وام را بصورت تدریجی و ماهانه پرداخت نمایند. برای این منظور، سپرده 11 درصدی، صرفا نقش ضمانت بازپرداخت باقی مانده تسهیلات را دارد که جانشین رهن ملک می گردد.

برای استفاده از طرح رها باید حدبیشتر 6 قسط ماهانه باقی مانده باشد، اما در حال حاضر بانک مسکن به منظور رضایت مشتریان و خدمات رسانی مطلوب به آنها،این خدمت را بدون محدودیت به مشتریان ارائه می نماید.

مالکان آپارتمان های وام دار (واحدهایی که بواسطه دریافت وام خرید یا وام جعاله، در رهن بانک مسکن هستند) به یاری این خدمت جدید، قادر می شوند طی 5 سال آخر دوره بازپرداخت تسهیلات ، بدون آنکه وام خود را تسویه نمایند، واحد را فک رهن نموده و از مزایای این آزادسازی استفاده نمایند.

منبع: تسنیم
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 586

به "فروش آپارتمان های وام دار با رها ممکن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش آپارتمان های وام دار با رها ممکن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید