عجیب ترین تصمیم گل محمدی برای پرسپولیس در ملاقات بزرگ

به گزارش راوه بلاگ، هافبک دفاعی پر سابقه سرخپوشان که از زمان حضور برانکو ایوانکوویچ در این باشگاه به عنوان یک بازیکن جوان و تخریبی به جمع قرمزها اضافه شد همیشه یکی از از استاندارد ترین بازیکنان پرسپولیس در سال های منجر به قهرمانی های متوالی بوده است.

عجیب ترین تصمیم گل محمدی برای پرسپولیس در ملاقات بزرگ

کامیابی نیا یک بازیکن چند کاره با سابقه بازی در پست هایی مثل دفاع و هافبک و تنها بازیکنی است که در جمع پرسپولیسی ها از قدرت تخریبی مناسب و کافی بهره می برد. کامیابی نیا در فصل گذشته به وسیله بازیکن تازه واردی به نام میلاد سرلک به چالش کشیده شد اما در نهایت با دعوت به تیم ملی نشان داد که میدان را برای حریف تازه نفس خود خالی ننموده است. تازه شرایط اتفاق افتاده در فصل گذشته در شرایطی بود که پرسپولیس احمدنوراللهی را به عنوان یک هافبک دفاعی در اختیار داشت و در بازی هایی که کمال در آن نیمکت نشین بود احمد و میلاد زوج شش و هشت نسبتا خوبی را تشکیل می دادند اما با جدایی نوراللهی پرسپولیس آن وزن کافی برای دیداربا الهلال و از کار انداختن خط هافبک هنرمند، تکنیکی و سریع این تیم را نداشت.

پیش از آغاز بازی روز گذشته صحبت هایی در این زمینه منتشر شده بود که کامیابی نیا می توانست مهره ایده آل و کلیدی یحیی گل محمدی در این بازی باشد اما به هر حال با توجه به جذب رضا اسدی و تمرین دو ماهه او با پرسپولیس این امیدواری وجود داشت که این بازیکن بلند قامت بتواند جای کمال را پر کند؛ اما با آغاز مسابقه و گذشت زمان این امید لحظه به لحظه کمرنگ تر شد تا جایی که اسدی پس از دریافت یک کارت زرد در شرایطی نهاده شد که حتی احتمال اخراجش هم وجود داشت. با این وضع یحیی در تعویضی عجیب او را بین دو نیمه با احسان پهلوان تعویض کرد تا میلاد سرلک در نقشی کاملا دور از روح فوتبال خود قرار بگیرد و به عنوان تک هافبک دفاعی مقابل حمله وران الهلال بایستد.

این ماموریتی بود که میلاد سرلک هم در آن ناموفق ظاهر شد و پرسپولیس در نیمه دوم بازی ضعیف تری نسبت به نیمه اول که اسدی را در جمع خود داشت انجام داد و شاید این طور به نظر می رسید که بهتر بود با وجود بازی نه چندان خوب، اسدی در ترکیب باقی می ماند چرا که مهره جایگزین برای وی وجود نداشت.

البته پرسپولیس محمد شریفی را در این پست روی نیمکت داشت و از او در دقایق پایانی استفاده کرد اما این هافبک جوان بوشهری هنوز به تجربه کافی برای نفش آفرینی ثابت در جمع پرسپولیس نرسیده است.

اما آنچه که در این بین جالب توجه است طولانی شدن زمان بازگشت کمال کامیابی نیا پس از مصدومیت او در روزهای پایانی لیگ گذشته و آغاز اردوهای ملی است. کامیابی نیا که به عنوان یکی از نفرات اسکوچیچ به اردوی تیم ملی دعوت شده و حتی شانس خوبی برای بازی داشت به علت مصدومیت اردو را ترک نموده و به تهران بازگشت. در شرایطی که کادر فنی تیم ملی عقیده داشتند او در شرایط مصدوم به تیم ملی آمده و در عین حال در پرسپولیس اعضای کادر پزشکی این مسئولیت را متوجه تیم ملی می کردند.

پس از آن کامیابی نیا ادامه لیگ بیستم را از دست داد و زیر نظر پزشک به انجام تمرین برای ریکاوری و بازگشت به شرایط رقابتی پرداخت اما هرچه که گذشت از بازگشت او به میدان خبری نشد؛ آن هم در شرایطی که پرسپولیس مست استخدام رضا اسدی، بر این تصور بود که می تواند با او در میدان آسیایی حاضر بشود اما یک سال بازی نکردن و نیمکت نشینی در فوتبال اتریش فعلا اسدی را از فرم بازی دور نموده و باید او کمی بیشتر در این زمینه کوشش کند تا به شرایط مسابقه بازگردد. البته ممکن است سطح کیفی لیگ با مسابقات آسیایی متفاوت باشد و اسدی بتواند خیلی زود خود را در شرایط بازیابی ذهنی قرار بدهد.

با این حال طولانی شدن زمان درمان مصدومیت کامیابی نیا، نکته ای است که کادر پزشکی پرسپولیس باید به آن پاسخ بدهد چرا که به نظر نمی رسید این مصدومیت، کمال را تا این حد از شرایط مسابقه دور کند و در نهایت پرسپولیس ضربه بزرگ نداشتن یکی از ستاره هایش را در این بازی بخورد.

منبع: ورزش سه

منبع: فرارو
انتشار: 14 آبان 1400 بروزرسانی: 14 آبان 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2652

به "عجیب ترین تصمیم گل محمدی برای پرسپولیس در ملاقات بزرگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین تصمیم گل محمدی برای پرسپولیس در ملاقات بزرگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید