ظریف: با وزیر خارجه امارات توافق کردیم به گفت وگو بر مبنای ابتکار صلح هرمز ادامه دهیم

به گزارش راوه بلاگ، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران درباره رایزنی ویدئویی با همتای اماراتی مطرح نمود: توافق کردیم که با توجه به چالش های سخت و انتخاب های سخت تری که منطقه با آن روبرو است، به گفت وگو بر مبنای ابتکار صلح هرمز ادامه دهیم.

ظریف: با وزیر خارجه امارات توافق کردیم به گفت وگو بر مبنای ابتکار صلح هرمز ادامه دهیم

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (یکشنبه) پس از دیدار امروزش با رئیس کمیته امور بین الملل دومای روسیه و همچنین گفت و گوی ویدئو کنفرانسی با همتای اماراتی در توئیت هایی به تشریح این رایزنی ها پرداخت.

وی پس از مذاکره ویدئویی با همتای اماراتی در توئیتی نوشت: با آقای عبدالله بن زاید وزیر امور خارجه امارات متحده عربی، گفت و گوی ویدئویی بسیار جدی، صریح و محبت آمیز ای داشتم و درباره کرونا و همچنین مسائل دوجانبه، منطقه ای و جهانی رایزنی کردیم.

وی اضافه کرد: توافق کردیم که با توجه به چالش های سخت و انتخاب های سخت تری که منطقه با آن روبرو است، به گفت و گو بر مبنای ایده ابتکار صلح هرمز ادامه دهیم.

ظریف همچنین پس از دیدار با مقام روس در تهران در توئیتی نوشت: دیداری بسیار سازنده با لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه داشتم. این دیدار برای پیگیری گفت وگوهای مهمی که دو هفته پیش در مسکو با رهبران روسیه داشتم، برگزار شد.

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار صبح امروز با رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه همچنین با توجه به سطح همکاری های دو کشور در حوزه های مختلف، به روز رسانی سند همکاری های بلندمدت دو کشور به سطح روابط راهبردی با توجه به همکاری های در حال حاضر دو کشور را مورد تاکید قرار داد.

لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته روابط خارجی دومای روسیه نیز انجام این سفر در شرایط همه گیری کرونا را ناشی از سطح روابط و موضوعات مهم مطرح در بین دو کشور برشمرد.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1280

به "ظریف: با وزیر خارجه امارات توافق کردیم به گفت وگو بر مبنای ابتکار صلح هرمز ادامه دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: با وزیر خارجه امارات توافق کردیم به گفت وگو بر مبنای ابتکار صلح هرمز ادامه دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید