شناسایی کرونا مثبت ها به وسیله کارت ملی در کسری از ثانیه

به گزارش راوه بلاگ، سخنگوی وزارت بهداشت جزئیات نحوه شناسایی افراد کرونا مثبت در مراجعه به ادارات و وسایل حمل و نقل عمومی به وسیله کارت ملی را تشریح کرد و گفت: ماموران انتظامات این مراکز با استفاده از اپلیکیشن ماسک، بارکد کارت ملی مراجعان را اسکن نمایند و در کمتر از یک ثانیه شرایط قرنطینه یا عدم قرنطینه فرد نمایش داده می گردد.

شناسایی کرونا مثبت ها به وسیله کارت ملی در کسری از ثانیه

دکتر سیما سادات لاری در گفت و گو با خبرنگاران، درباره مکانیزم شناسایی کرونا مثبت ها برای ارائه خدمت در ادارات و استفاده از حمل و نقل عمومی به وسیله کارت ملی، گفت: باید توجه کرد که آزمایش مثبت کرونای افراد مبتلا، در بانک اطلاعاتی وزارت بهداشت جمع آوری می گردد. بر همین اساس حداقل در چهار روز گذشته، بر اساس استعلام اجرا شده از این بانک اطلاعاتی، از حضور 1748 نفر از افرادی که تست مثبت کرونا داشته و قصد سفر با هواپیما یا قطار یا اتوبوس را داشتند، جلوگیری شده است.

وی اضافه نمود: همچنین بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، از روز گذشته، هشتم آذر ماه، همراه داشتن کارت ملی برای دریافت خدمات در اداره ها و استفاده از حمل و نقل عمومی الزامی شده است.

لاری ادامه داد: دسترسی به بانک اطلاعاتی وزارت بهداشت، برای آنالیز مثبت بودن تست کرونا برای اداره های دولتی با اسکن کردن بارکد روی کارت ملی افراد امکان پذیر است.

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید نمود: در این گام جلوگیری از ورود مبتلایان به مراکز پر تردد از جمله مترو، اتوبوس های شهری، اماکن زیارتی، ساختمان های دولتی و بانک ها، دادسراها و دادگاه ها مد نظر قرار گرفته است.

وی اضافه نمود: برای این منظور ضروری است ماموران انتظامات این مراکز با استفاده از اپلیکیشن ماسک، بارکد کارت ملی مراجعان را اسکن نمایند و در کمتر از یک ثانیه شرایط قرنطینه یا عدم قرنطینه فرد نمایش داده می گردد.

لاری گفت: البته برای این کار شماره موبایل ماموران انتظامات مذکور به وسیله فرمی که در اختیار دانشگاه هایی علوم پزشکی قرار گرفته است، ثبت می گردد تا مجوز دسترسی مذکور صادر گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1744

به "شناسایی کرونا مثبت ها به وسیله کارت ملی در کسری از ثانیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی کرونا مثبت ها به وسیله کارت ملی در کسری از ثانیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید