سه بر هیچ به نفع عربستان!، چرا AFC چهار تیم ایرانی را مهمان کرد؟ خبرنگاران

به گزارش راوه بلاگ، فوتبال ایران در سیاه ترین دوره اعتبار خود، با حضور مهدی تاج در سطح اول ای اف سی، هیچ حرفی برای گفتن ندارد و تقریبا همه رقابت ها با رقبای عرب را به شیوخ پرنفوذ واگذار می کند.

سه بر هیچ به نفع عربستان!، چرا AFC چهار تیم ایرانی را مهمان کرد؟ خبرنگاران

گروه ورزشی خبرنگاران، کنفدراسیون فوتبال آسیا ساعتی قبل کشور های میزبان لیگ قهرمانان آسیا را گفت که در کمال تعجب میزبانی سه گروه به عربستان رسیده و تیم های ایرانی هیچ میزبانی به دست نیاوردند.

بر این اساس عربستان به عنوان میزبان گروه اول و سوم و چهارم انتخاب شد، شهر الشارجه امارات میزبان گروه دوم شد و بازی های گروه پنج هم در هند برگزار خواهد شد.

کشور قطر هم پیش از این به خاطر ترافیک برگزاری مسابقات در خاک این کشور، هیچ درخواست میزبانی نداد و جالب اینکه کشور تازه وارد هندوستان هم با تنها نماینده اش صاحب میزبانی شد. ای اف سی به درخواست تیم های ایرانی و ازبک ترتیب اثر نداده است.

پس از آنکه کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) پنجشنبه تأیید کرد هند در اواخر سال جاری میزبان مسابقات گروه E خواهد بود، گوای هند قرار است اولین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا را در خانه انجام دهد.

با توجه به شرایط شیوع کرونا در سراسر قاره، AFC تصمیم گرفته بود که هر گروه را در یک مکان متمرکز میزبانی کند تا خطر ابتلای بازیکنان و کارکنان به کرونا را به حداقل برساند. به همین ترتیب، پیشنهادات از همه کشور های علاقه مند به میزبانی از جمله هند به کنفدراسیون فوتبال آسیا رسید.

گفته می شود که کنفدراسیون فوتبال آسیا در این دوره به دنبال جلب رضایت تیم های عربستانی و فدراسیون این کشور بوده تا در رقابت با تیم های قطری، همه میزبانی را به دوحه ندهد. در این میان نکته مهم عقب ماندن فوتبال ایران از مناسبات قدرت در سطح کنفدراسیون فوتبال قاره به خصوص در بخش غرب آسیاست و دیگری حسابی روی ما باز نمی شود.

فوتبال ایران در سیاه ترین دوره اعتبار خود، با حضور مهدی تاج در سطح اول ای اف سی، هیچ حرفی برای گفتن ندارد و تقریبا همه رقابت ها با رقبای عرب را به شیوخ پرنفوذ واگذار می کند.

عواملی مانند محدودیت های حداقل سفر و قرنطینه برای تیم های مهمان، راحتی پرواز ها و شرایط پزشکی در کشور میزبان مورد توجه قرار گرفتند.

در طول مسابقات، آزمایش اجباری Covid-19 برای همه بازیکنان و مسئولان ترتیب داده می شود که هزینه های آن بر عهده AFC است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2113

به "سه بر هیچ به نفع عربستان!، چرا AFC چهار تیم ایرانی را مهمان کرد؟ خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه بر هیچ به نفع عربستان!، چرا AFC چهار تیم ایرانی را مهمان کرد؟ خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید