سرعت انتقال کرونا افزایش پیدا کرده است ، دورهمی عامل رشد تعداد مبتلایان به کووید 19

به گزارش راوه بلاگ، رئیس آزمایشگاه ویروس شناسی بیمارستان مسیح دانشوری با بیان اینکه علت تأکید بر پرهیز از دورهمی در شب یلدا این است که می خواهیم تراکم را از بین ببریم، گفت: اکنون میزان سرایت کرونا افزایش یافته و ویروس دچار جهش شده است.

سرعت انتقال کرونا افزایش پیدا کرده است ، دورهمی عامل رشد تعداد مبتلایان به کووید 19

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا ناجی، رئیس آزمایشگاه ویروس شناسی بیمارستان مسیح دانشوری امروز در برنامه چاپ اول شبکه خبر با اشاره به آخرین شرایط ویروس کرونا، گفت: با توجه به شرایط سرما و ضرورت پرهیز از تجمعات، در مرحله بسیار حساسی هستیم؛ البته تعداد ابتلا به کرونا کم شده، اما هنوز در بخش مراقبت ویژه موارد وخیم وجود داشته و نسبت به کاهش آمار مبتلایان در این بخش، هنوز شرایط مطلوبی نداریم.

وی ادامه داد: هر چه موارد وخیم بیماری داشته باشیم، احتمال مرگ و میر در این افراد نیز بیشتر خواهد بود و امیدواریم به نسبت کاهش تعداد موارد ابتلا، با کاهش موارد بیماران وخیم در بخش مراقبت های ویژه روبرو شده و به آن میزان نیز برسیم.

رئیس آزمایشگاه ویروس شناسی بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به شرایط کرونا در آمریکا و کرونا، یادآور شد: در آمریکا شیوع کرونا زیاد شده و موج دوم را تجربه می کنند.

ناجی در پاسخ به این سوال که آیا ویروس کرونا دچار تغییراتی شده است؟، گفت: بله، این ویروس تغییر می کند؛ به طوری که اکنون میزان سرایت ویروس افزایش یافته و دچار جهش شده است.

وی با تأکید بر اینکه ویروس کرونا با تغییراتی که در خود ایجاد می کند، بهتر و سریع تر می تواند منتقل شود، بیان داشت:، اما اینکه ویروس مرگ آورتر شده، هنوز شواهد چیزی را نشان نمی دهد؛ البته تغییرات ویروس در جهت بقای خود است.

رئیس آزمایشگاه ویروس شناسی بیمارستان مسیح دانشوری با تأکید بر اینکه هنوز زود است به زندگی عادی برگردیم، گفت: با توجه به موفقیت هایی که در نتیجه اعمال محدودیت ها کسب کرده ایم، باید به این نکته توجه کنیم که شرایط طوری نیست که مردم به زندگی عادی برگردند.

ناجی با اشاره به اینکه کرونا بیماری است که در اثر تراکم می تواند افزایش یابد، شرح داد: اینکه تأکید داریم مردم امشب در شب یلدا دورهمی نداشته باشند، به این دلیل است که می خواهیم تراکم را از بین ببریم.

وی با تأکید بر اینکه باید بهداشت اجتماعی شامل ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و شستشوی دست ها را در نظر بگیریم، گفت: اگر در فضای بسته هستیم، باید تهویه هوا صورت گیرد و زمان ماندگاری در فضای بسته بسیار مهم است؛ ضمن این که اکنون تهیه واکسن از واجبات است و این یک درخواست جهانی است؛ چراکه واکسن یکی از راهکار های بسیار مهم در کنترل ویروس است.

رئیس آزمایشگاه ویروس شناسی بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به شروع فصل زمستان و سردی هوا و تأثیر هوا در افزایش انتقال کرونا، بیان داشت: فصل زمستان و سردی هوا باعث می شود افراد در فضای بسته بیشتر جمع باشند و تقویت بهداشت اجتماعی بسیار اهمیت دارد؛ چراکه فصل زمستان، فصل بیماری های تنفسی است؛ در نتیجه هر چقدر به ویروس اجازه دهیم تا به دیگران انتقال پیدا کند، شانس تغییر در ویروس را به شکل بسیار زیادی فراهم می کنیم.

ناجی با بیان اینکه ممکن است این فرایند تا سال آینده نیز ادامه پیدا کند، اضافه نمود: باید در جهت خرید واکسن و انتقال آن به کشور اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه اگرچه اوج کرونا شکسته شده، اما بیمارستان ها خیلی هم خالی نشده، گفت: ممکن است تخت های خالی نیز وجود داشته باشد، اما این فرایند ادامه دارد و پرستاران و کادر درمان در معرض خطر قرار دارند.

رئیس آزمایشگاه ویروس شناسی بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به خدمات قابل توجه پرستاران و کادر درمان در شرایط شیوع کرونا، متذکر شد: باید نسبت تهیه وسایل حفاظتی مناسب برای کادر درمان و پرستاران اقدام شود و مهم تر از آن، این است که به مطالبات آن ها نیز توجه کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 بهمن 1399 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1815

به "سرعت انتقال کرونا افزایش پیدا کرده است ، دورهمی عامل رشد تعداد مبتلایان به کووید 19" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرعت انتقال کرونا افزایش پیدا کرده است ، دورهمی عامل رشد تعداد مبتلایان به کووید 19"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید