ستاره فوتبال بایرن: در آمریکا شدیدترین سیستم نژادپرستی حاکم است

به گزارش راوه بلاگ، مدافع آلمانی بایرن مونیخ به قتل رسیدن شهروند رنگین پوست آمریکایی بوسیله پلیس نژادپرست را محکوم کرد.

ستاره فوتبال بایرن: در آمریکا شدیدترین سیستم نژادپرستی حاکم است

به گزارش خبرنگاران، جورج فلوید، شهروند سیاه پوست آمریکایی هفته گذشته زیرزانوی پلیس سفید پوست نژاد پرست به قتل رسید و جان خود را از دست داد و این موضوع عدم رعایت حقوق شهروندی در این کشور مدعی آزادی حقوق بشر را بیش از پیش نشان داد.

هفته گذشته بسیاری از بازیکنان شاغل در فوتبال بوندسلیگا در حمایت از فلوید اقداماتی انجام دادند و به محکومیت نژاد پرستی آمریکایی پرداختند.

در جدید اقدام از سوی بازیکنان بوندسلیگا، ژروم بواتنگ، مدافع رنگین پوست تیم ملی آلمان و عضو باشگاه بایرن درباره این نژادپرستی در آمریکا مصاحبه کرد که به توضیح زیر است:

* شما به عنوان یک شهروند رنگین پوست در آلمان زندگی می کنید. وقتی چنین حوادثی در آمریکا می بینید چه احساسی دارید؟

وقتی تصاویر به قتل رسیدن فلوید را دیدم، غافلگیر شدم. بعضی از تصاویر منتشر شده در صفحات مجازی از آمریکا بسیار وحشتناک بود. از شانس بد با معترضان به این نژادپرستی نیز برخورد خوبی نمی شود. چگونگی به قتل رسیدن جورج فلوید اندازه نژادپرستی در آمریکا را نمایان می نماید. وقتی آن صحنه را دیدم بسیار ناراحت شدم. البته این اقدامات در آمریکا چیز جدیدی نیست. نژادپرستی در همه جهان وجود دارد اما در آمریکا شدت آن بسیار بالا است.

* آیا چنین نژادپرستی در آلمان وجود دارد؟

بدون شک نژادپرستی در اینجا نیز وجود دارد. در چند سال گذشته در آلمان شاهد حملات تند علیه بیگانگان و گروه های دینی بودیم. در زمان کودکی ام در برلین تجربه هایی در این زمینه داشتم. اما وقتی شما وارد استادیوم فوتبال می شوید هیچ کسی اهمیت نمی دهد که شما از کجا آمده اید و چه دینی دارید. شما ایرانی باشید، آفریقایی، ترک یا آلمانی باشید فرقی نمی نماید.

* به نظرت در جهانی مدرن امروز ورزشکاران علیه نژادپرستی اقدامات مفیدی انجام داده اند؟

ما ورزشکاران در جهان جایگاهی داریم. اما به نظرم نباید اقدامات ما تنها به صفحات مجازی ختم شود. من خودم شخصا دوست دارم در این زمینه فعالیت زیادی داشته باشم. من پیشنهادهایی برای مبارزه با نژادپرستی در جهان دارم که در آینده نزدیک اجرایی خواهم کرد. در شرایط کنونی تنها ورزشکاران رنگین پوست کشته شدن جورج فلوید را محکوم نمی نمایند بلکه در ویدئوهای منتشر از ورزشکاران شما از تمام رنگ ها و نژادها را می بینید که این اقدام نژادپرستانه را محکوم می نمایند.

* در سرانجام چیزی است که ما از شما سوال نکرده باشیم و شما دوست دارید در این زمینه صحبت کنید؟

همه چیز به آموزش بچه ها برمی شود. مهمترین چیز در مبارزه با نژادپرستی در زمینه آموزش بچه ها است چون هیچ کودکی در جهان نژادپرست به جهان نمی آید بلکه بوسیله تربیت اشتباه والدین نژادپرست می شود. باید از همان زمان کودکی به فرزندان خود بیاموزیم که نژادپرستی بد است و قابل قبول نیست.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 942

به "ستاره فوتبال بایرن: در آمریکا شدیدترین سیستم نژادپرستی حاکم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاره فوتبال بایرن: در آمریکا شدیدترین سیستم نژادپرستی حاکم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید