زیباترین و معروف ترین قلعه های جهان

به گزارش راوه بلاگ، در زمان های قدیم قصر ها برای اهداف امنیتی یا محل زندگی پادشاهان ساخته می شدند، اما امروزه این قصر ها بیشتر شبیه نمادی برای داستان های خیالی هستند. هر چند در کشور خودمان هم قصر یا قلعه های زیبا و تاریخی زیادی داریم اما به علت محافظت نکردن از آن ها همگی رو به نابودی هستند، در همین حال در کشورهای اروپایی قصر ها بین گردشگران دارای محبوبیت بسیار هستند و به عنوان یک منبع جذب درآمد به آن ها نگاه می گردد. به همین دلیل 15 قصر فوق العاده زیبا و دیدنی را به شما معرفی خواهیم کرد:

زیباترین و معروف ترین قلعه های جهان

1- قصر هوهنزولرن - آلمان

این قصر رویایی در زمان های دور محل زندگی شاه پروستی ها و امپراطور المان بوده است. قصر هوهنزولرن در قرن یازدهم ساخته شده اما بعدها در سال 1423 میلادی به کلی تخریب شد و در سال 1461 مجدداً ساخته شد. این قصر روی کوه هوهنزولرن با ارتفاع 855 متر قرار گرفته است و این ارتفاع باعث شده که این قصر دسترسی فوق العاده زیبایی به اطراف داشته باشد به طوری که یکی از زیباترین مناطق برای عکاسی گردشگران است. قصر هوهنزولرن در 50 کیلومتری جنوب شهر اشتوتگارت قرار گرفته است.

2- قصر هاوارد - انگلستان

اگر چه از لحاظ ظاهری شبیه یک کاخ پادشاهی است اما در حقیقت مسکونی است و بیشتر از 300 سال محل زندگی خانواده هاوارد بوده است. این خانه یا بهتر بگوییم قصر در یورک شایر شمالی در انگلستان قرار گرفته است و بزرگترین قصر در تمام بریتانیا است. ساخت این قصر در قرن 17 میلادی شروع شد و به مدت 15 سال به طول انجامید. زمین های اطراف این قصر که شامل باغ های مختلف ، چمنزارها و پارک است هم متعلق به کاخ است.

3- قصر القصر - اسپانیا

قصر القصر که به قصر سگوویا نیز معروف است در شهر باستانی سگوویا در مرکز اسپانیا قرار گرفته است. این قصر که به عنوان یک پادگان توسط اعراب در قرن 12 میلادی ساخته شد دارای یک معماری منحصر به فرد است که این معماری باعث شده این قصر از لحاظ استراتژیک در دنیا نمونه باشد و به همین دلیل در قرون وسطا القصر کلید دفاع از شهر سگوویا بود. ظاهراً این قصر الهام بخش والت دیزنی برای طراحی بیشتر قصر ها در آثارش بوده است.

4- قصر هیمه جی - ژاپن

قصر هیمه جی که به علت نمای سفید رنگ آن قصر درنای سفید هم نامیده می شود یکی از جذاب ترین بناها در ژاپن است و مجموعه ای شامل 83 ساختمان چوبی است. این قصر در قرن چهاردهم میلادی ساخته شده و در ایالت کانسای ژاپن قرار گرفته است. یکی از فوق العاده ترین عناصر دفاعی و امنیتی که در این قصر وجود دارد نحوه رسیدن به قصر اصلی است، راهرو ها و دروازه ها طوری طراحی شده اند که کسانی که از خارج قصر وارد شده اند(معمولاً دزدان) ابتدا وارد یک راهروی پیچ در پیچ با تعداد زیادی بن بست می شوند، با وجود این راهرو و این همه بن بست دزدان از تصمیم خود منصرف می شوند. قصر هیمه جی در شهر هیمه جی در جنوب غربی جزیره هونشو قرار گرفته است. این قصر اولین اثر ثبت شده در فهرست میراث دنیای یونسکو از کشور ژاپن است. قصر هیمه جی به همراه قصرهای ماتسوموتو و کوماموتو از سه قصر بسیار مشهور کشور ژاپن و یکی از مراکز اصلی جلب گردشگر محسوب می شود.

5- قصر پراگ - جمهوری چک

قصر پراگ که از نمادهای پایتخت جمهوری چک است ، یکی از بزرگترین و قدیمی ترین قصر ها در دنیا است. این قصر با 570 متر طول و 130 متر عرض مجموعه ای است تقریبآً کامل و زیبا از معماری های هزاره قبلی از سبک گوتیک گرفته تا سبک رومانسکه. ساخت این قصر هم در قرن نهم میلادی اجرا شده است. شاه ولادیسلاف یاگیلونسکی در قصر پراگ بزرگ ترین سالن به سبک گوتیک را ساخت. در حال حاضر از این سالن برای جشن انتخابات رئیس جمهوری چک استفاده می شود..

6- قصر پلس - رومانی

این قصر در یک منطقه روستا مانند با طبیعت زیبا و دیدنی در کوه های کارپاسیان رومانی ساخته شده است. این قصر واقعاً یک اثر هنری و رویایی است، ساخت آن از سال 1873 شروع شد و توسط تعداد زیادی معمار از کشورهای گوناگون ساخته شد، یه همین خاطر ملکه الیزابت رومانی در خصوص ساخت این قصر این گونه شرح داد: ایتالیایی ها سنگ کار بودند، رومانیایی ها بالکن ها را ساختند، کولی ها کارگر بودند، البانیایی ها و یونانی ها روی سنگ کار می کردند، آلمانی ها و مجارستانی ها نجاری می کردند، ترک ها آجر می پختند، مهندس ها لهستانی بودند و سنگ تراش ها اهل چک بودیند. فرانسوی ها نقاش بودند و انگلیسی ها اندازه گیر بودند... ظاهراً در طول ساخت این قصر کارگران و بناها به 14 زبان مختلف صحبت می نموده اند.

7- قصر چمبورد- فرانسه

بر اساس اسناد رسمی تاریخی این قصر تنها برای اقامت شکارچیان ساخته شده اما گفته می شود شاه فرانسیس اول این مکان را به علت نزدیک بودن به قصر معشوقه اش، کلاود روهان که در حوالی همین منطقه بوده انتخاب نموده است. قصر چمبورد دارای 440 اتاق ، 365 شومینه و 84 راه پله است؛ همچنین بزرگترین قصر در دره لوار فرانسه است.

8- قصر نوی شوان اشتاین، آلمان

قصر نوی شوان اشتاین (در آلمانی: Neuschwanstein) نام قصری است در جنوب کشور آلمان؛ دستور ساخت این قصر توسط پادشاه وقت بایرن به نام لادویگ دوم صادر شد و در سال 1896 کریستیان جانک ساخت آن را شروع کرد. قصر نوی شوان اشتاین هم اکنون یکی از محبوب ترین نقاط توریستی در کشور آلمان است.

9- قصر کورفه - انگلستان

قصر کورفه یکی از بناهای تاریخی انگلستان است که در نزدیکی روستای دورست قرار گرفته است. اگر چه این قصر تخریب شده اما بقایای باقی مانده قصر هنوز تاثیر زیادی در جذب گردشگران به روستای دورست دارد. ساخت این قصر به قرن نهم میلادی باز می شود؛ گفته می شود این قصر در زمان های دور دژ نظامی رومانیایی ها بوده است. بقایای باقی مانده از این قصر بازمانده از دوباره سازی این قصر در قرن یازدهم هستند که در آن موقع محل نگهداری خزانه و زندانیان بوده است..

10- قصر ماتسوموتو - ژاپن

قصر ماتسوموتو یکی از قصرهای زیبای ژاپن است که در شهر ماتسوموتو قرار گرفته است. این قصر در سال 1504 ساخته شده و امروزه به عنوان یکی از گنج های ملی ژاپن از آن نام می برند. قصر ماتسوموتو تا قرن نوزدهم مورد استفاده قرار می گرفت اما بعد از بازگشت می جی (عنوان امپراطور ژاپن به نام موتسو هیتو) در سال 1868 حکومت ژاپن ورشکسته شد و دولت تصمیم گرفت قصر ماتسوموتو را نابود کند تا بتواند الوار و آهن به کار رفته در آن را بفروشد اما مردم محلی ماتسوموتو در سال 1878با خرید این قصر آن را نجات دادند و مانع از اتفاقی شدند که در آن موقع سرنوشت بسیاری از قصر های ژاپن بود.

11- قصر بورگ التز - آلمان

بورگ التز نمونه دیگری از قصرهای برجسته در آلمان است. این سازه قرون وسطی که در جنوب غربی آلمان قرار گرفته است هنوز تحت مالکیت خانواده ای به همین نام است که حدود 800 سال قبل در این مکان زندگی می نموده اند. مالک کنونی این قصر دکتر کارل گراف وونوند زو التز است که سی و سومین نسل از خانواده التز است.

12- قصر آلین دونن - اسکاتلند

قصر آلین دونان در جزیره ای به همین نام در دریاچه دوییچ و در کشور اسکاتلند قرار گرفته است .قصر اصلی در اوایل قرن سیزدهم، جهت دفاع در برابر حملات وایکینگ ها بنا شد. امروزه این قصر یکی از معروف ترین مکان ها در اسکاتلند است. به نظر می رسد دلیل نام گذاری این قصر به این نام بیشاپ دونان بوده که در قرن ششم میلادی به اسکاتلند رفته است. این قصر در یک جزیره بسیار زیبا قرار گرفته است و اطراف آن توسط کوهستان های اسکاتلند اخاطه شده است. قلعه آلین دونن حداقل چهار بار بازسازی شده که این بازسازی ها 200 سال طول کشیده است.

13- قصر نوشاتل - سوییس

این قصر که در اواخر قرن دهم میلادی ساخته شده است هدیه رودولف سوم حکمران بورگاندی (منطقه ای در فرانسه) به همسرش بود. این سخاوتمندی باعث شد تا نام نوشاتل بر روی شهر، دریاچه و منطقه ای که در آن قرار گرفته است گذاشته شود. قصر نوشاتل در قرن پانزدهم و هفدهم بازسازی شد و امروزه محل حکمرانی ایالت و محل استقرار وکلاست.

14- قصر گوایتا - سن مارینو

قصر گوایتا که در پارک گوایتا و برفراز شهر سن مارینو قرار گرفته است یکی از نمادهای این کشور کوچک در داخل ایتالیاست. این قصر در قرن یازدهم میلادی ساخته شده است و برای مدتی از آن به عنوان زندان استفاده می شد. این قصر یکی از سه برج معروف گوایتا است، دو برج دیگر دلا فرانا و مونتاله هستند، البته گوایتا قدیمی ترین و معروف ترین آن هاست.

15- قصر کُنوی - ولز

قصر کنوی یکی از برجسته ترین آثار ساخته شده توسط ادوارد اول در قرن سیزدهم است و شامل هشت برج است که یکی از کلیدهای اصلی قصر های حلقه آهنی پادشاهان در ولز است. هزینه ساخت این قصر برای ادوارد اول چیزی حدود 15 هزار پوند خرج برداشت (162 میلیون پوند در سال 2009)؛ به همین علت این قصر یکی از گران ترین قصرها در تاریخ ولز است. امروزه منظره ای که از بالای این قصر قابل دیدن است یک تصویر نمادین از ولز است.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: لست سکند
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 165

به "زیباترین و معروف ترین قلعه های جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین و معروف ترین قلعه های جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید