زنان مراقب این علامت ها باشند

به گزارش راوه بلاگ، سلامانه/ جراح و متخصص زنان بزرگی شکم، درد شکم، احساس فشار در ناحیه شکم، تکرر ادرار، خونریزی های غیرطبیعی، اختلالات قاعدگی و ... را از نشانه های وجود کیست در زنان و دختران عنوان و توضیح داد: توصیه می کنیم زنان و دختران با دیدن هر علامت غیرطبیعی حتما به پزشک مراجعه نمایند.

زنان مراقب این علامت ها باشند

آرزو سلیمی در پاسخ به این سوال که چرا کیست در زنان و دختران شیوع بیشتری یافته است؟ اظهار کرد: کیست در زنان دختران افزایش نیافته است؛ بلکه روش های تشخیصی بهتر شده است.

وی با بیان اینکه کیست انواع مختلف دارد و به دو نوع خوش خیم و بدخیم تقسیم شد، اضافه کرد: نوع خوش خیم کیست دارای سایز کوچیکتری است و مسائل کمتری برای افراد ایجاد می نماید و اگر زیر سه سانتی متر باشند معمولا اقدامی برای درمان آن انجام نمی گردد.

جراح و متخصص زنان در مورد کیست های پاتولوژیک اضافه کرد: این نوع از کیست ها باید حتما مورد آنالیز قرار گیرند و کیست های بالای 5 سانتی متر دیگر درمان بر روی آنها اثری ندارد باید به وسیله جراحی اقدامات لازم درمانی برای آنها انجام گردد.

سلیمی ادامه داد: جراحی برای درمان این نوع از بیماری به وسیله لاپراسکوپی و در موارد حاد به وسیله عمل باز انجام می گردد.

جراح و متخصص زنان، بزرگی شکم، درد شکم، احساس فشار در ناحیه شکم، تکرر ادرار، خونریزی های غیرطبیعی، اختلالات قاعدگی و ... را از نشانه های وجود کیست در زنان و دختران عنوان و توضیح داد: توصیه می کنیم زنان و دختران با دیدن هر علامت غیرطبیعی حتما به پزشک مراجعه نمایند.

وی با اشاره به خارج کردن توده بیش از 11 کیلوگرم از بدن خانم جوان 18 ساله در یکی از بیمارستان های رشت با موفقیت یادآور شد: در آنالیز های به عمل آمده در این بیمار به وسیله سی تی اسکن و سونوگرافی، توده بسیار بزرگی که تمام فضای لگن و شکم بیمار را پر نموده بود، تشخیص داده شد که در این جراحی، کیست را بدون آسیب در فضای شکمی که به احشای شکمی آسیب وارد نگردد، خارج شد.

منبع: همگردی
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1019

به "زنان مراقب این علامت ها باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنان مراقب این علامت ها باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید