رسوایی اخلاقی در کابینه و مجلس نیوزیلند ، وزیر مهاجرت برکنار شد

به گزارش راوه بلاگ، جاسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزیلند یکی از وزیران کابینه خود را به دلیل داشتن حدود یک سال رابطه با یک کارمند زن از کار برکنار کرد.

رسوایی اخلاقی در کابینه و مجلس نیوزیلند ، وزیر مهاجرت برکنار شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، گفته می شود رهبر حزب مخالف ماجرای رابطه یان-لیز گالووی را به نخست وزیر لو داده و خانم آردرن هم روز چهارشنبه عذر وزیر مهاجرت خود را خواسته است. او در این باره گفت: رابطه آقای گالووی با یکی از کارکنان خود 12 ماه طول کشیده و چند ماه پیش خاتمه یافته است. هر چند به نظر من می تواند یکی از مصادیق سوء استفاده از قدرت باشد و به همین دلیل وزیر مهاجرت را برکنار کردم.

خانم جودیث کالینز که رهبر حزب ملی است، به واسطه یک فرد دیگر در جریان ماجرای رابطه گالووی قرار گرفت و آن را به دفتر نخست وزیری خبر داد. خانم آردرن هم اعلام کرد از اینکه موضوع صرفا یک اتهام زنی نبوده و همه چیز ثابت شده خوشحال است. وزیر مهاجرت نیوزیلند شخصا تمام داستان را برای نخست وزیر شرح داده و تخلف خود را پذیرفته است. هر چند گالووی روز سه شنبه ابتدا منکر اتهام شد و پس از مشورت کردن با خانواده و پیش از رسانه ای شدن ماجرا، آن را گردن گرفت.

آردرن که ابتدا آرزو کرده بود داستان ارتباط وزیر مهاجرت با یکی از کارمندان زن نادرست باشد، اعتراف کرد دوست داشت واقعیت را از زبان خود گالووی بشنود تا رهبر حزب مخالف. خانم کالینز هم اعلام کرد از درز دادن این ماجرا و افشاگری خود هرگز اهداف سیاسی نداشته و نمی خواسته از آن به سود جریان و حزب خود استفاده کند.

گالووی متاهل است و سه فرزند دارد. رابطه او با کارمند زن با رضایت طرفین بوده است، با این حال نوعی سوء استفاده از قدرت و القای حس بی اعتمادی از آن به جامعه القا می شود و از این رو نخست وزیر نتوانسته با آن کنار بیاید. گالووی در یک بیانیه کوتاه از همه کسانی که در این ماجرا آسیب دیده اند عذرخواهی کرد و خواستار حفظ حریم خصوصی خود شد.

افشاگری درباره رابطه وزیر مهاجرت نیوزیلند با یک زن درست یک روز پس از آن رخ داد که معلوم شد اندرو فالون، یکی از اعضای حزب ملی در مجلس برای یک دختر دانشگاهی عکسی زننده فرستاده است. به همین دلیل، برخی معتقدند اقدام رهبر حزب ملی در لو دادن عضو کابینه خانم آردرن نوعی انتقام دریافت بوده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1216

به "رسوایی اخلاقی در کابینه و مجلس نیوزیلند ، وزیر مهاجرت برکنار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسوایی اخلاقی در کابینه و مجلس نیوزیلند ، وزیر مهاجرت برکنار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید