خبرنگاران سرزنش مسوولان وزنه برداری جهان از سوی کمیته بین المللی المپیک

به گزارش راوه بلاگ، تهران- خبرنگاران- کمیته بین المللی المپیک در نامه ای به کشورهای مختلف دلایلی برای تهدید به حذف رشته وزنه برداری از این بازی ها مطرح شده است.

خبرنگاران سرزنش مسوولان وزنه برداری جهان از سوی کمیته بین المللی المپیک

به گزارش خبرنگاران، پس از تخلفات گسترده در فدراسیون بین المللی و سایه دوپینگ بر سر وزنه برداری برخی از کارشناسان از احتمال حذف این رشته از المپیک در ادوار آینده خبر داده و کمیته بین المللی این رشته نیز بارها به صورت غیر مستقیم آن را بیان نمود. با بالا دریافت شمار دوپینگ در وزنه برداری و تحولات مدیریتی فدراسیون بین المللی، کمیته بین المللی المپیک در نامه ای به مایک ایرانی سرپرست فدراسیون بین المللی قاطعانه دلایل خود را برای کنار گذاشتن وزنه برداری از المپیک بیان نمود.

این نامه برای 192 کشور عضو IWF و کمیته های ملی المپیک آنها ارسال و در آن دلایل تهدید این رشته بیان شده است. در متن نامه آمده است فدراسیون بین المللی وزنه برداری به دلیل نادیده دریافت مکرر توصیه های مستقل از IOC و عدم تغییر فرهنگ و رهبری، مورد سرزنش قرار می گیرد. همچنین هیات اجرایی فدراسیون بین المللی وزنه برداری IWF برخلاف توصیه کمیته بین المللی المپیک IOC برای تصویب قانون اساسی جدید قبل از برگزاری انتخابات خود که قرار است در تاریخ 26 و 27 مارس (6 و 7 فروردین) برگزار شود، مخالفت کرد.

برگزاری انتخابات قبل از تصویب اساسنامه جدید فدراسیون جهانی در چند وقت پیش مورد اعتراض برخی از اعضا قرار گرفت. علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری ایران در اعتراض به این کار به خبرنگار خبرنگاران گفته بود که فدراسیون بین المللی بر محور سیاست های قدیم در گردش است و کسانی که اساسنامه و قوانین را نوشتند خود مدعی حضور در انتخابات هستند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2074

به "خبرنگاران سرزنش مسوولان وزنه برداری جهان از سوی کمیته بین المللی المپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سرزنش مسوولان وزنه برداری جهان از سوی کمیته بین المللی المپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید