خبرنگاران بیش از سه هزار و 400 مددجوی خراسان شمالی صاحب شغل شدند

به گزارش راوه بلاگ، بجنورد- خبرنگاران- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی از ایجاد شغل برای سه هزار و 462 مددجوی این نهاد در سال گذشته خبر داد و گفت: از این تعداد 368 مددجو توسط بنگاه های کاریابی و سه هزار و 76 نفر از طریق دریافت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال صاحب شغل شده اند.

خبرنگاران بیش از سه هزار و 400 مددجوی خراسان شمالی صاحب شغل شدند

مجید الهی راد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران افزود: برای اشتغال زایی این افراد بیش از هزار و 300 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه از محل منابع بانک ها، صندوق امداد ولایت و توسعه طرح های اشتغال روستایی هزینه شده است.

وی گفت: از مجموع طرح های اشتغال سال گذشته 2 هزار و 382 طرح، معادل 78 درصد ویژه مددجویان روستایی و حدود 700 طرح نیز برای مددجویان شهری اجرا شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی افزود: همچنین از مجموع طرح های اشتغال حدود 2 هزار طرح ویژه مددجویان و فرزندان آن ها و حدود هزار و 100 طرح نیز برای اقشار آسیب پذیر اجرا شده است.

الهی راد، طرح های اشتغال ایجاد شده را در بخش های کارانگیزی، توان افزایی و خودکفایی مطرح نمود و گفت: 261 طرح با اعتبار بیش سه میلیارد ریال در بخش کارانگیزی، 33 طرح با اعتبار سه میلیارد و 800 میلیون ریال در بخش توان افزایی و 2 هزار و 782 طرح با اعتبار حدود هزار و 290 میلیارد ریال در قالب خودکفایی اجرا شده است.

وی گفت: بر این اساس 368 نفر از مددجویان زیر حمایت نیز از طریق کاریابی صاحب شغل شده اند که حدود 100 نفر آنان در مناطق محروم با ضریب 6 و 7 و 8 ساکن هستند که از این افراد 113 نفر زن و 255 نفر مرد بوده اند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: در مجموع بیش از 991 نفر از زنان سرپرست خانوار زیر حمایت این نهاد در سال گذشته با دریافت تسهیلات اشتغال و بنگاه های کاریابی صاحب شغل شده اند.

الهی راد، مهم ترین رویکرد کمیته امداد را ایجاد اشتغال و فراهم کردن زمینه درآمدزایی برای خانواده ها و توانمندسازی آن ها دانست و گفت: طرح های اشتغال این نهاد در زمینه های مختلف دامداری، کشاورزی و باغداری، صنایع دستی، صنفی، صنعتی و حمل ونقل بوده است.

وی بر اهمیت موضوع نظارت بر طرح های اشتغال این نهاد تأکید کرد و افزود: به منظور پایداری طرح های اشتغال و ارائه راهنمایی و مشاوره به مجریان طرح های اشتغال، نظارت های فنی متعددی بر طرح های کمیته امداد انجام شده است.

حدود 55 هزار خانوار در قالب بیش از 100 هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 659

به "خبرنگاران بیش از سه هزار و 400 مددجوی خراسان شمالی صاحب شغل شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بیش از سه هزار و 400 مددجوی خراسان شمالی صاحب شغل شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید