خبرنگاران بچه ها کار در قزوین باید از طرح های حمایتی و اجتماعی برخودار شوند

به گزارش راوه بلاگ، قزوین - خبرنگاران - مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: بچه ها کار در استان بیش از آنکه جمع آوری شوند، باید از طرح های حمایتی و اجتماعی برخوردار شده و برای توانمندسازی آنها اقدام گردد.

خبرنگاران بچه ها کار در قزوین باید از طرح های حمایتی و اجتماعی برخودار شوند

مریم بیدخام روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران افزود: در قالب این طرح های حمایتی، تیم تخصصی بهزیستی به مکان های حضور بچه ها کار مراجعه می کند و ضمن برقراری رابطه محبت آمیز و حرفه ای از طرح های حمایتی صحبت به میان می آورد.

وی افزود: در ادامه با شناسایی دقیق تعیینات کودک و خانواده او، باید اقدامی صورت بگیرد تا بچه ها برای حضور داوطلبانه در مراکز حمایتی تشویق شده و بعدها با توجه به شرایط جسمی، روحی و روانی از حمایت های لازم برخوردار شوند.

بیدخام با بیان اینکه برای هر کودک کار باید با توجه به نوع شرایط روحی، جسمی، روانی و معنوی اقدام کرد، گفت: اگر لازم باشد، یک مددکار به شیوه حرفه ای و تخصصی با بچه ها کار مصاحبه کرده و پس از شناسایی نیازمندی های او، شرایط دریافت خدمات و بسته های حمایتی را تدوین کند.

این مسؤول بیان داشت: اگر در مشاهده شرایط ظاهری کودک کار تعیین شد که نیاز به اقدامات بهداشتی وجود دارد، لازم است که یک پرستار معاینات تخصصی را انجام داده و برای اقدامات بعدی شرایط انتقال وی به مراکز درمانی را فراهم نماید.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین شرح داد: مددکار بهزیستی با راهنمایی کودک و مراجعه به محل سکونت وی، شرایط اجتماعی و فرهنگی والدین کودک را بررسی کرده و نتایج را برای اقدام بعدی به مرکز گزارش می دهد.

بیدخام گفت: از آنجا که بچه ها کار شرایط رشد سالم و طبیعی در ابعاد معنوی را همانند دیگر همسالان خود از دست داده اند، لازم است که برنامه های فرهنگی و معنوی متناسب با سن آنها در دستور کار قرار گیرد و برای رشد و بالندگی آنها اقدام شود.

استان قزوین دارای 217 کودک کار است که از این میان 85 درصد پسر و 15 درصد دختر هستند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: ایرنا
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 914

به "خبرنگاران بچه ها کار در قزوین باید از طرح های حمایتی و اجتماعی برخودار شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بچه ها کار در قزوین باید از طرح های حمایتی و اجتماعی برخودار شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید