خاک مرگ بر جان 4 معدنچی

به گزارش راوه بلاگ، حادثه سقوط سنگ در معدن سنگ نمک شهرستان نیشابور و ریزش تونل در معدن خاک نسوز شهید نیلچیان چهارمحال و بختیاری، جان چهار معدنچی را گرفت.

خاک مرگ بر جان 4 معدنچی

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران، ابراهیم مهربانی 48ساله با خانواده اش درروستای باغشن گچ ومحمدبرفرازی 38ساله همراه خانواده اش در روستای میرآبادمازول درشهرستان نیشابور استان خراسان رضوی زندگی وسال ها می شد در معدن سنگ نمک آبقوی نیشابوردرجاده فیروزه کار می کردند.

آنها اولین روزخرداد امسال ازخانه هایشان درروستا بیرون آمده و راهی معدن شدند،غافل ازاین که چه حادثه تلخی در انتظارشان است.

وقتی عقربه های ساعت به12و28 دقیقه ظهر رسید سواربالابری شدند تا بقایای دیواره سنگ نمک ها را جدا کنند.

ناگهان قطعه سنگی بزرگ ازدیواره جدا شد و بعد از برخورد با آنها، دو معدنکار را از بالابر به پایین پرت کرد. همکاران ابراهیم و محمد قبل از حضور امدادگران اورژانس آنها را سوار خودرو کرده و به بیمارستان حکیم رساندند اما به دلیل شدت مصدومیت فوت شدند.

این خبر تلخ به سرعت پیچید و به گوش همکاران شان در معدن رسید. حالا این دو نفرنقاب در خاک کشیدند و داغ سنگینی بردل همسران و فرزندان خود گذاشتند.

ابراهیم مهربانی 48ساله بود ،دختر و پسر جوانش به خانه بخت رفته بودند و پسر شش ساله اش با وی و همسرش زندگی می کرد. پسرش همیشه با پدر حرف می زد و شب ها اگر پدر با او بازی نمی کرد و برایش قصه نمی گفت نمی خوابید.

او اکنون چند روزی است که پدر را ندیده و صدایش را نشنیده و در پی ردی از پدر است که با او حرف بزند. قاب عکس پدر را محکم بغل گرفته وکنجی نشسته و به در خانه خیره شده است. خواهر، برادر و مادرش لباس سیاه به تن دارند و صدای ضجه یک لحظه از داخل خانه خاموش نمی شود.

یکی از اقوام خانواده ابراهیم، قربانی حادثه معدن به خبرنگار جام جم گفت: ابراهیم سال ها بود در معدن سنگ نمک کار می کرد.

روز شنبه که حادثه رخ داد، از طریق برادرش متوجه ماجرا شده و خودمان را به بیمارستان رساندیم. دعا می کردیم زود خوب شوند اما آن دو فوت شدند. حال و روز خانواده اش خوب نیست .هنوز مرگ او را باور ندارند و کل روستا در ماتم نبود او هستند.

در خانه دیگر در روستای میرآباد مازول همسر، دو دختر نوجوان و خردسال محمد برفرازی، دیگر قربانی حادثه معدن رخت سیاه برتن کرده اند.

یکی ازهمکاران دو قربانی حادثه هم به خبرنگار جام جم گفت: ابراهیم 16سال و محمد هشت سالی می شد که با ما درمعدن سنگ نمک کار می کردند. 40سال است این معدن فعال است و این اولین حادثه رخ داده در آنجا بود. ما در بخش دیگری از معدن کار می کردیم و آن دو سوار بر سبد بالابر بودندتا ضایعات دیواره سنگ نمک را بریده و به پایین بیندازند. همان موقع یک سنگ جدا شد و افتاد. چند دقیقه بعد سنگ دوم از دیواره رها شد، وزن زیادی داشت و به بالابر آنها برخورد کرد و باعث شد از ارتفاع پنج متری سقوط کنند.

گروه حوادث روزنامه خبرنگاران

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2474

به "خاک مرگ بر جان 4 معدنچی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاک مرگ بر جان 4 معدنچی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید