حمایت فروشگاه زنجیره ای فرانسوی از کتابفروشان مستقل

به گزارش راوه بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از پابلیشینگ پرسپکتیو، فروشگاه زنجیره ای اینترمارش فرانسه با راه اندازی بخشی در اپلیکیشن آنلاین خود برای عرضه و نمایش کتاب ها اعلام نموده است که در دوران کرونا با این اقدام سعی می نماید به کتابفروشان مستقل در این کشور یاری کند. اینترمارش بزرگترین فروشگاه زنجیره ای کشور فرانسه است که گفته است که کمپین تبلیغاتی به نفع کتابفروشان آغاز نموده است.

حمایت فروشگاه زنجیره ای فرانسوی از کتابفروشان مستقل

اپلیکیشن فروشگاه اینترمارش یکی از بزرگترین مراجع خرید کالا به صورت آنلاین در کشور فرانسه محسوب می گردد. مسئولان فروشگاه فرانسوی در این کمپین تبلیغاتی نوشتند: با عذرخواهی از ورود آمازون به فرانسه می خواهیم برای کتابفروشی های خود تبلیغ کنیم.

به گفته مسئولان این فروشگاه کتابفروشان فرانسوی می توانند کتاب های خود را به وسیله این امکان جدید تبلیغ نموده و حتی بفروشند. فروشگاه در بیانیه ای گفته است که آمازون سال ها موجب تعطیلی کتابفروشی های ما شده است و حالا می خواهیم به جف بزوس بگوییم که در مقابل آمازون از کتابفروشی های کشور خود حمایت خواهیم کرد.

بر اساس آمارهای اعلام شده از سوی دولت فرانسه بسیاری از کتابفروشی های مستقل در این کشور به خاطر شیوع ویروس کرونا و قرنطینه مردم دچار مسائل عدیده ای هستند. البته بسیاری از کتابفروشان با روش های خلاقانه مثل فروش کتاب در اینترنت یا رساندن آنها به مشتری ها به نوعی حیات خود را حفظ نموده اند ولی هنوز خطر تعطیلی کتابفروشی های فرانسه جدی است.

فروشگاه اینترمارش در بیانیه خود ضمن اعلام حمایت و اتحاد خود با کتابفروشان گفته است که امیدوار است این امکان تبلیغاتی برای کتابفروشان در دوران کرونا و قرنطینه مفید باشد. فروشگاه اینترمارش در سال 1969 تاسیس شد و حالا نزدیک به 4هزار فروشگاه در سراسر فرانسه دارد.

تیری کوتیلارد رئیس فروشگاه اینترمارش در پیامی خطاب به کتابفروشی های مستقل در فرانسه گفت: موضع ما در چنین شرایطی واضح و روشن است. ما می خواهیم کتابفروشی ها و مشاغل دیگر به حیات خود ادامه دهند. حالا که دولت فرانسه با درخواست کتابفروشان فرانسه برای فعالیت در دوران قرنطینه موافقت ننموده است، فروش دیجیتال یک رویکرد جایگزین است که ما به آنها یاری خواهیم کرد به وسیله اپلیکیشن فروشگاه کتاب های خود را بفروشند.

پیش از این بسیاری از کتابفروشی ها در نامه ای به دولت خواهان محدود کردن فعالیت آمازون در فرانسه و حمایت از کتابفروشی های مستقل شده بودند. روزلین باچلوت وزیر فرهنگ فرانسه برای یاری به کتابفروشان مستقل گفته بود که دولت تعرفه های پستی را کاهش داده تا کتابفروشان بتوانند کتاب های خود را از این طریق برای مشتری ها ارسال نمایند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1739

به "حمایت فروشگاه زنجیره ای فرانسوی از کتابفروشان مستقل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت فروشگاه زنجیره ای فرانسوی از کتابفروشان مستقل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید