جزئیات محسابه گازبها

به گزارش راوه بلاگ، به گزارش خبرنگاران، سیدجلال نورموسوی اظهار کرد: بر اساس بند ب ماده 1 قانون هدفمندی یارانه ها، هیئت وزیران به تناسب نیازهایی که تشخیص دهد، می تواند قیمت حامل های انرژی را اصلاح کند که در این ارتباط، اعداد و ارقام مورد نیاز برای رایگان کردن گازبهای مشترکان کم مصرف دریافت می شود و به میزان بخشودگی هایی که اجرا شده است، هزینه مازاد از پله های بالاتر مصرف محاسبه و دریافت خواهد شد.

جزئیات محسابه گازبها

وی ادامه داد: با این حال مشترکان عادی و حتی مشترکان کمیته امداد و سازمان بهزیستی اگر از این سقف مصرف (از پله سوم) عبور کنند، مشمول پرداخت قیمت بیشتری می شوند که در پله چهارم 40 درصد افزایش نسبت به پلکان سوم است و به همین ترتیب تا پله دوازدهم همینطور 40 درصد افزوده شده تا در مرحله آخر به 1955 تومان می رسد.

سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه در بند ی تبصره 8 به این نکته اشاره شده که بقیه پلکان که به اصطلاح پرمصرف و بدمصرف نام گرفته اند، باید مبالغ کسری این بخشودگی را جبران کنند، گفت: با محاسبات انجام شده و تأکید مجدد در ادامه بند ی، مقدار دریافتی از مشترکان پرمصرف نباید کمتر از آن مبلغ بخشودگی باشد که بی شک با پیش بینی های لازم، هم این مسئله جبران می شود و هم شاید مقدار مصرف مردم با توجه به همین فرهنگ کاهش یابد.

طبق اعلام وزارت نفت، نورموسوی با اشاره به اینکه سرمای زودرس امسال، گستره سرما و در نتیجه مقدار مصرف را بیشتر کرده است، شرح داد: آمارهای ما نشان می دهد که با ورود یک جبهه هوای سرد، مصرف گاز کشور تا 536 میلیون مترمکعب در بخش خانگی، تجاری و صنایع خرد افزایش یافت و این در حالی است که با توجه به تغییرات دمایی، مصرف اکنون به حدود 475 میلیون مترمکعب در روز رسیده که نسبت به دوره مشابه سال های گذشته، افزایشی 25 درصدی داشته که رقم قابل توجهی است.

وی یکی از ابزارهای کنترل مصرف را ابزار قیمتی دانست و ادامه داد: البته برای مدیریت مصرف، ابزارهای غیرقیمتی هم وجود دارد که مهم ترین آن، بحث فرهنگی است. پیش بینی ما این است که در این بخش بازیافت انرژی مطلوبی از اصلاح نرخ داشته باشیم که بی شک تحقق پیدا می کند، ضمن اینکه عامل قیمتی نیز به طور حتم بازدارندگی دارد و هیچ شکی در آن نیست.

سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران در سرانجام بار دیگر از مردم خواست که با رعایت الگوی مصرف بهینه، شرکت ملی گاز ایران را در انتقال پایدار و ایمن گاز طبیعی در طول فصل سرد سال، همراهی کنند.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 28 دی 1400 بروزرسانی: 28 دی 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2730

به "جزئیات محسابه گازبها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات محسابه گازبها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید