جزئیات حکم جدید شهرام جزایری

به گزارش راوه بلاگ، شهرام جزایری در 2 پرونده متفاوت به 7 سال زندان و پرداخت خسارات تاخیر تادیه بابت ارز خارجی LC محکوم شده است.

جزئیات حکم جدید شهرام جزایری

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، شهرام جزایری که مرداد سال 97 در آذربایجان غربی و هنگام خروج از کشور بازداشت شده بود، به 7 سال زندان محکوم شد.

درست از همان روز بازداشت تا امروز علت دستگیری و زندانی شدن جزایزی رسانه ای نشده بود، اما حالا بر اساس اطلاعات به دست آمده تعیین شده که در مدت حدود 2 سال گذشته از زمان بازداشت وی، برای جزایری 2 پرونده تشکیل شده که هر 2 به صدور حکم قطعی انجامیده است.

در پرونده اول که به موضوع کلاهبرداری 250 میلیون تومانی اختصاص دارد، شاکی با دریافت 3 برابر وجه رضایت داده و شکایت خود را پس گرفته، اما دادگاه از جنبه عمومی جرم جزایری را به 7 سال حبس محکوم نموده است.

این حکم در دادگاه تجدید نظر هم تایید شده است. البته به گفته خود جزایری در مورد این پرونده درخواست اعاده دادرسی قرار است انجام گردد.

اما آنچه موجب شد تا جزایری نتواند به مرخصی کرونایی بیاید، حکمی بود که در پرونده دوم برای او صادر شده است. پرونده دوم جزایری ارتباط مستقیم با پرونده قدیمی او دارد. جایی که جزایری در آن محکوم به حبس و رد مال شده بود و انتها سال 93 با گذراندن دوران حبس و رد مال از زندان آزاد شده بود. در آن پرونده جزایری به رد مال 50 میلیون دلاری که از شعبه بانک ملی در امارات دریافت نموده محکوم شده بود.

حال بار دیگر پرونده ای با این موضوع برای وی تشکیل و وی در ارتباط با همان 50 میلیون دلار به پرداخت خسارات تاخیر تادیه بابت ارز خارجی LC محکوم و به علت پرداخت نکردن خسارت حکم بازداشت برای وی صادر شده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 882

به "جزئیات حکم جدید شهرام جزایری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات حکم جدید شهرام جزایری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید