ثبت بیش از 127 هزار ازدواج و 34 هزار طلاق در روزهای کرونایی

به گزارش راوه بلاگ، سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: از ابتدای فروردین تا 20 مرداد سال جاری 127 هزار و 245 مورد ازدواج و 34 هزار و 457 مورد طلاق در پایگاه اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور ثبت شده است.

ثبت بیش از 127 هزار ازدواج و 34 هزار طلاق در روزهای کرونایی

به گزارش خبرنگاران به نقل از سیف الله ابوترابی گفت: در این مدت میانگین سن دامادها 29.5 سال و میانیگن سن عروس ها 24.6 سال بوده است.

وی ادامه داد: همچنین از ابتدای فروردین تا 20 مرداد سال جاری میانگن سن زن و شوهر در زمان وقوع طلاق به ترتیب 32.6 و 37.4 و میانگین طول مدت ازدواج در طلاق های ثبت شده نیز در این مدت 10سال بوده است.

ابوترابی شرح داد: اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال در دسترس عموم مردم است.

وی گفت: بر پایه قانون و مصوبه شورای عالی آمار، سازمان ثبت احوال کشور مرجع رسمی آمارهای ازدواج و طلاق است و این آمارها به تفکیک سال، سن و سایر اقلام مورد نیاز در وب سایت دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال در دسترس عموم مردم است.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور، ازدواج و طلاق را به عنوان مقوله های اجتماعی بخش عمده ای از آمارهای تولیدی ثبت احوال برشمرد.

ابوترابی شرح داد: گام بزرگی در توسعه دولت الکترونیک در حوزه ثبت ازدواج و طلاق و تولید آمارهای آن در سال 95 اجرا شده که اعلامیه های کاغذی از چرخه ثبت اعلام ازدواج و طلاق حذف شد و این دو رویداد به صورت برخط به پایگاه اطلاعات جمعیت کشور منتقل می شود.

سخنگوی سازمان ثبت احوال اضافه نمود: بر اساس توصیه های بین المللی و اصول علمی، مقایسه مقادیر وقایع حیاتی در دو بازه مختلف بدون توجه به تغییرات ساختار سنی و دیگر مولفه های جمعیتی و نیز بدون توجه به تحولات اجتماعی، فرهنگی از روایت کافی برخوردار نیست بنابراین این قبیل مقایسه ها باید در بازه های سالانه یا چند ساله انجام شود.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1485

به "ثبت بیش از 127 هزار ازدواج و 34 هزار طلاق در روزهای کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت بیش از 127 هزار ازدواج و 34 هزار طلاق در روزهای کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید