تصویب افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در دولت

به گزارش راوه بلاگ، دولت مصوبه شورای عالی کار درباره حداقل بگیران بازنشسته تأمین اجتماعی را تصویب کرد.

تصویب افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در دولت

به گزارش ایلنا، براساس مواد 96 و 111 قانون تأمین اجتماعی، افزایش مستمریِ مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی هر سال به تصویب هیئت وزیران می رسد، به نحوی که حداقل دریافتی مستمری بگیران از حداقل حقوق مصوب همان سال کارگران کمتر نباشد.

وفق مصوبه شورای عالی کار مورخ 1400/12/19 حداقل دریافتی کارگران برای سال 1401 به مبلغ 5.580.000 تومان در ماه رسید.

در مورد حداقل حقوق بازنشستگان، از کارافتادگان و مجموع مستمری بازماندگان سازمان تأمین اجتماعی که به موجب قوانینی از جمله مواد 96 و 111 قانون تأمین اجتماعی نباید از حداقل مزد کارگری کمتر باشد، با رعایت قوانین مربوط و لحاظ مصوبه شورای عالی کار، مقدار دریافتی آنان معادل حداقل حقوق و دستمزد کارگران شاغل معین و با افزایش 57.4 درصدی همراه خواهد بود، به نحوی که از 5.580.000 تومان کمتر نباشد.

در رابطه با مستمری از کارافتادگان جزئی و نیز سایر افرادی که مستمری آنان به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه برقرار شده است به همان نسبت و مبتنی بر مصوبه فوق افزایش خواهد یافت.

با توجه به حکم قانون بودجه سال 1401 (مصوب مجلس شورای اسلامی) در مورد صندوق های مختلف بازنشستگی (مبنی بر رشد 10 درصدی حقوق بازنشستگان) و در راستای هماهنگ سازی پرداخت حقوق در کلیه صندوق های بازنشستگی، برای این دسته از مشمولین که دارای دریافتی بیش از حداقل باشند، افزایش 10 درصدی اعمال می گردد. نیز به منظور یاری به معیشت مستمری بگیران بالاتر از حداقل، علاوه بر ده درصد مذکور، مبلغ 650 هزار تومان (تا سقف دریافتی ماهانه ده میلیون تومان) بصورت ماهانه پرداخت خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 21 تیر 1401 بروزرسانی: 21 تیر 1401 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2893

به "تصویب افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید