بودجه یارانه 2 میلیون تومانی تامین شد؟، آخرین خبر از یارانه بازنشستگان

به گزارش راوه بلاگ، پیگیری های خبرنگاران نشان می دهد که سازمان تامین اجتماعی برای حمایت از بازنشستگان به دنبال پرداخت یاری بلاعوض دو میلیون تومانی است اما مساله اینجاست که دولت بدهی سنگینی به این سازمان دارد و به نظر می رسد چنانچه این بدهی سنگین با تامین اجتماعی تسویه نگردد، این سازمان برای تامین منابع مورد احتیاج این یارانه دچار مشکل گردد.

بودجه یارانه 2 میلیون تومانی تامین شد؟، آخرین خبر از یارانه بازنشستگان

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

سازمان تامین اجتماعی اعلام نموده که به دنبال این است تا مطالبات خود را از دولت وصول و از این منابع یارانه دو میلیون تومانی را به بازنشستگان این سازمان پرداخت کند.

به گفته رئیس کانون بازنشستگان، سازمان تأمین اجتماعی تا انتها سال گذشته دولت بیش از 300 هزار میلیارد تومانی به این سازمان بدهی دارد و طبق اعلام کانون بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی سه میلیون و 300 هزار نفر بازنشسته و مستمری بگیر دارد.

در واقع دولت اگر فقط شش هزار و 600 میلیارد تومان معادل 2.2 درصد از بدهی خود را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند، این سازمان می تواند تا انتها سال به همه بازنشستگان خود این دو میلیون تومان یاری بلاعوض را پرداخت کند.

شرایط معیشیت و حقوق بازنشستگان طی ماه های اخیر حواشی به همراه داشته، بازنشستگان تامین اجتماعی نسبت به نحوه همسان سازی حقوق معترض هستند و در ماه گذشته تجمع کردند، گروه های بازنشستگی برای احقاق حق خود به دیوان عدالت اداری شکایت نموده اند.

در این بین افرادی که در کارهای سخت و زیان آور بازنشسته شده اند می گویند که همسان سازی درست اجرا نشده و مدت زمانی که بیمه پرداخت نموده اند محاسبه شده است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1862

به "بودجه یارانه 2 میلیون تومانی تامین شد؟، آخرین خبر از یارانه بازنشستگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بودجه یارانه 2 میلیون تومانی تامین شد؟، آخرین خبر از یارانه بازنشستگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید